1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Овошје

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Gordana10, 22 март 2010.

  1. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Јадам овошје мегутоа само кога има дома :D Инаку така да одам да си купам специјално не... не сум зависник од овошје ако начекам тогаш само јадам :D Инаку јадам се освен дињи, сливи и праски.
     
  2. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Обожавам овошје.. неможе да ми помине денот без тоа и посебно сакам грозје или праски, али не е битно ако нема тоа, битно овошје да е :D :D
     
  3. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Да е до мене јас нон стоп овошје и зеленчук би јадела али толку ми дозволува стандардот за да имам во секое време разновидно овошје дома. Банани јадам секојдневно особено пред излегување - ми даваат енергија. И јаболка си јадам ама оние сочните зелените што се мхмхмхммм :)
     
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    OBOZAVAM OVOShJE.Portokali,grozje,mandarini,jabolka,praski se sakam.koga ima poveke vidovi doma ke si gi iseckam i si stavam cokoladen preliv vrz niv-ovosna salata :)najmnogu sakam banana koja si ja mackam so eurokremce,mh mh :mm:
     
  5. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    И јас обожавам овошје, и секој ден јадам барем 4 разллични овошја, и не само поради тоа што се вкусни, туку поради тоа што од зеленчукот јадам многу малку работи, па затоа со овошјето надополнувам!
     
  6. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Јагода , портокал , мандарина , јаболко , лубеница , грозје , банани , секогаш има кај нас и секој ден по 2-3 парчиња :D
     
  7. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.797
    Пол:
    Женски
    И јас многу сакам овошје, најчесто портокали, банани и најомилените зелени јаболка :)
     
  8. MarushkaMaci

    MarushkaMaci Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    0
    Најмногу сакам гројзе и банани :l: ^_^
     
  9. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Обожавам овошје а најмногу јагоди,банани,лубеница,киви,праски :talk:
     
  10. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Обожавам овојшје и кога нема дома јас сама кога се враќам од факултет одам на пазар и купувам посебно сакам јагоди се давам во нив цел килограм јадам сама и малку ми се :D :D
     
  11. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    не јадам мн често овошје, ама најмногу сакам банани, црно грозје, зелено јаболко и лимон
     
  12. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Секогаш дома има по некое овошје..Најмногу сакам цреши!! :l:
     
  13. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Јадам овошје скоро секој ден... банани, јаболки, круши, мандарини, портокали, грозје, калинки, киви и се што ќе купи мајка ми од пазар :)
     
  14. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    да можам нонстоп да јадам овошје ќе јадам..не бирам што е,овошје јадам се
     
  15. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
    Јадам секакво овошје само не јадам дуња и јапонска јаболка.Значи не ги поднесувам.Ми се гади од нив :puke: Омилено овошје ми е дињата,лубеницата и бананата :mm:
     
  16. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.754
    Пол:
    Женски
    Обожавам овошје и јадам често. Омилени ми се црешите,кивите,праските. Генерално,од овошје јадам речиси се освен дуња,цитрон и јапонско јаболко.
     
  17. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    мммммм овошјееее, не јадам само дуња и цитрон... а од другите што се најде дома тоа. Обожавам овошна салата, ќе издробам се што ќе најдам и ако има па и шлаг одозгоре милинааа. Како омилена можам да ја издвојам лубеницата, некогаш знае и среде зимо да ми се пријаде мх мх мх
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Во овој период од годината најмногу ми се јаде кисело овошје како портокал и киви :) инаку се друго јадам од овошје - грозјето не го сакам многу и цреши и вишни - поради лошото искуство
    (што сум нашла внатре :doh: )
     
  19. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Сакам!
    Почнувајќи од шумското овошје па се до тропското. Малини,капини, вишни, јагоди, борвинки, калинки, портокали, манадрини, лимони, банани, ананас, јаболки, кајсии, праски, лубеница итн.
    Меѓутоа не можам баш сите своеволно да ги јадам на пр.кивите, крушите и сливите. Мора некој да ме брка низ дома за да ми ги тутне во уста. :D
     
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Не јадам нешто посебно овошје ама најмногу ми се свиѓа киви ( само да не биде кисело и тврдо.-.- ) портокал, мандарини, банани така така, ананас ама порадо би јадела од конзерва пошто сум пробала така ананас не ми се свиѓа нешто, незнам зашо. Јаболки не сакам баш, аа ми текна праски обожавамм и јагоди ммм. Крушите ги обожавам многу ми се сочни и вкусни, лимони не јадам, нив ги пијам :D :D Малини и боровинки за жал не сум пробала ама би сакала да пробам. А исто сакам да пробам и авокадо и манго, ама скапи се и до сеа не сум имала можност . :)