1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.061
    Пол:
    Женски
    Не работиш затоа што има кој да те покрие додека ти не работиш.
    Никој не и даде совет да чека да ѝ се јават, туку да си ја бара својата шанса на друго место, но да не ја исклучува можноста дека можеби навистина имале проблем и обуката се одложила. Јас така ја советував, и јас така би постапила.
     
    На cresa-jagoda и GirlLove им се допаѓа ова.
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.428
    Допаѓања:
    14.945
    Пол:
    Женски
    Не, златна, имам сама да се покријам и мн добро знам како функционираат приватниците.

    А тоа, да аплицира да.
    Реков.
    А дали заслужува да биде на "копче" нека си одлучи сама.
    Како ќе се поставиш така ќе те играат.
     
  3. Ladyinblackkk

    Ladyinblackkk Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2020
    Пораки:
    501
    Допаѓања:
    645
    Пол:
    Женски
    Јас сум вработена, не сум без работа па да зависам од нив. Затоа не се многу оптеретувам дали ќе чекам 1 недела или 1 месец, само не е коректно..Се може да се има случено безразлика дали се има разнолено, касни проектот или сл.
    Инаку да, за фирмава многу малку има по интернет, барав и јас. Нова фирма се па не се многу пробиени, а ваљда оти се нови не се многу организирани..
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.554
    Пол:
    Женски
    Како се добива бонус на фиксната плата за работа во продавница во моловиве? :)
     
  5. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.428
    Допаѓања:
    14.945
    Пол:
    Женски
    Хахах смешка е бонус кај што сум работела досега, се вадеа со корона.

    Но, мислам дека Вајкики, Котон, Зара и сл имаат бонуси, и таргет имаат мислам како за цела продавница, а не индивидуално.

    Ако сакаш динамична работа, да одиш да средуваш во гужви по пресоблекувакни и сл тогаш ти е супер.
    Имам другарка преку 2 год работи во Котон и е задоволна.
    Знаеш, имаат 1 слободен ден од пон до петок, ако сакаш втор слободен ќе работиш 2 недели без слободен.

    Ако сакаш подетално ќе ти пишам во лп, каде да не се пробуваш, во кои фирми
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Nika _Sonce

    Nika _Sonce Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Би можела да ми пратиш мене
     
  7. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.495
    Допаѓања:
    10.392
    Пол:
    Женски
    Доколку знаете некој оглас за работа во градовите: Кочани, Берово, Струмица, пишете. Жената има долгогодишно искуство, но моментално не пребира работа и ѝ е потребна што побрзо (дури и да е за чистачка). Само да е нешто стабилно, оти веќе има сменато доста места.
     
  8. Marsic

    Marsic Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2021
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    1.105
    Пол:
    Женски
  9. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    2.089
    Допаѓања:
    8.606
    Пол:
    Машки
    Дечки, ви функционира полето брза апликација на вработување ком?
    Како да не ми ги испраќа, иако ми вели дека се пратени. Од други страници нормално стига кај фирмите, но од вработување ком не.
     
  10. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.554
    Пол:
    Женски
    Зошто мислиш дека не стига кај фирмите?
    И како знаеш дека од други страници стига кај фирмите?
     
  11. Оленка*

    Оленка* Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2014
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.751
    Пол:
    Женски
    Мене никогаш од таа страна не ме викнале на интервју, за разлика од другите веб страни, и огласи на вработување каде што е истакнат мејл или веб страна на работодавачот за аплицирање.
     
    На Domakica и Ajronmen им се допаѓа ова.
  12. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Стига кај работодавецот само што не се јавуваат и не даваат никаков одговор. Јас во една фирма за повеќе работни позиции се пријавував, само за една ме повикаа на интервју, а за другите не ми даваа ни одговор.
     
    На GirlLove и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. Ladyinblackkk

    Ladyinblackkk Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2020
    Пораки:
    501
    Допаѓања:
    645
    Пол:
    Женски
    Има некој искуство со Перпетуу мобиле, за мониторниг поточно? Како се со плата, услови, работно време?
     
  14. Paula123

    Paula123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Дали има некој искуство во Road Legends во Аеродром,дали бил некој на интервју?
     
  15. Ivchy.pi91

    Ivchy.pi91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Некој искуство во техномаркет? Плата услови?
     
  16. Ladyinblackkk

    Ladyinblackkk Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2020
    Пораки:
    501
    Допаѓања:
    645
    Пол:
    Женски
    Плата ти е 15.500 со тоа што секој маркет има различен таргет за бонуси, зависи каде ќе бидеш, но бонусот е до 4илади максимум. 6 дена по 6-6ипол саати еден слободен, во некој маркети и по 2.
    Ако те интересира повеќе пиши ми во порака
     
  17. Ivchy.pi91

    Ivchy.pi91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Фала се што ме интересира ми одговори. Ако можеш пиши ми. Малце не се снаоѓам
     
    На Ladyinblackkk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.578
    Допаѓања:
    6.345
  19. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.061
    Пол:
    Женски
    Директно не, но знам колешки од англистика кои биле на интервју, две девојки, памтам беше пред некоја година-две. Америчка фирма е значи се работи доцна вечер/ноќе. Платата беше смешна, почнуваш дури си на обука со некои 16-18 илјади, обуката трае подолго затоа што е многу специфичен производ во прашање, као два-три месеци и потоа ти накачуваат докај 20 и нешто, не повеќе од 4-5 илјади. Не знам што е со американскиве фирми, ама да рботиш нон-стоп ноќе и да зимаш четрсто евра е робовласништво. Не знам дали се сите информации точни, земи ги со резерва и дали смениле нешто. Инкау памтам дека беа ептен у центар на кеј тука некаде во зградите, зашто ја чекав да заврши со интервјуто едната за да пиеме кафе, па ми останало во сеќавање.
     
    На tina2018 и blueeparadise им се допаѓа ова.
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.578
    Допаѓања:
    6.345
    Ти благодарам на одговорот. Јас вчера разговарав со некој од фирмата на телефон околу 10 минути, ми постави неколку прашања да ми го видел англискиот. И ми рече денес или утре пак ќе ми се јавеле, да поразговарам со повеќе луѓе, само не сфатив дали пак на телефон или онлајн со/без камера. АКО го поминеш и тој разговор, те викаат на интервју во нивната фирма што се наоѓа во ГТЦ (не ми кажаа поточно каде), изгуглав но не најдов ништо. Интервјуто ќе било со три до пет луѓе. Што целиот овој процес искрено ми е смешен и напорен, зошто едноставно не би те викнале директно на интервју, каде што би заклучиле се што им треба во тој пола час, не знам зошто имаат потреба да мрцварат толку. Инаку, се работело во 3 смени, обуката трае 2 месеци, во кои земаш 20 000 а потоа ти ја накачуваат платата, што според мене не е идеално, но за мене како за почеток и прва работа, не можам многу да бирам и е океј. На телефон, дечкото ми изгледаше фино и коректно и мислам дека сакаше да ми даде шанса иако немам искуство, што други фирми воопшто не ми се ни јавуваа. А не знам што специфичен производ е во прашање, бидејќи колку што сфатив hiking опрема, ранци и ранчиња за камери се продаваат, но добро, сепак дур се научат сите производи детално. Колешките твои поработеа таму, или само интервјуто го поминаа?
     
    На tina2018 и GirlLove им се допаѓа ова.