1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.468
    Тоа се така изгледа ама не е дистрибутерот ќе ја донесе и ти ја редиш ама он уште во 4 места ќе истовари одека ти да ја наредиш во еден маркет плус и цени ако вадиш тешко дека ќе стигнеш не е еден артикал.И пак зависи тие предходно како работеле и колку забаталено оставиле.
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ivbl555

    ivbl555 Нов член

    Се зачлени на:
    12 август 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Има некој искуство со Reserved за онлајн интервјуто дали е на англиски и што прашуваат?
     
  3. Dandra

    Dandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    763
    15000 e platata nisto ne kaza samo me ispasuvase kaj sto sum rabotela i dali sum bila mazena i tolku 2 min intervjuto bevme 6 lugje cekavme pola saat i site nabrzina ne isprasa i tolku i kje se javela ako ima nesto. Eden mlad bese nemal iskustvo i mu rekla ne primame so nikakvo iskustvo barale iskusni, edna od vrabotenata kazuvase deka begale mn od firmava. Pozdrav
     
  4. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.468
    Катастрофа иста плата им останала.
     
    На Dandra му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dandra

    Dandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    763
    dada bas katastrofa site toa go vikavme
     
  6. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.475
    Допаѓања:
    9.065
    Ама важно тој или наредниот ден ќе успееш да наредиш и нема да ти ја зафрлат низ магацин. Секое седење во магацин е минус пари и за тој што ја дистрибуира и маркетот. Мора најбрз рок да се изложи.

    Друго е кога секоја недела се оди во истиот маркет друго е кога од претходно си ја ределе вработените и ја зафрлиле некаде.
     
  7. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.468
    Абе ич не им е гајле на вработените баш ги боли уво они се шлаат, а тебе пот ти искача за да се изложат артиклите. Ако имаш влезено барем во Рамстор во Магацин јасно ќе ти стане. Имаш распоред секој ден кои маркети да ги посетиш. Јас кога раотев за друга фирма исто како мерчендајзер се случи артиклот да го има на рафт, а воопшто да не е примен на прием до толку не се замараат.
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.475
    Допаѓања:
    9.065
    Знам го работам истото, но среќа ги немам големите Рамстор маркети. Како маркет за работа се никакви. Не дозволуваат сликање, за нарачки се ептен леви и магацин хаос.
    Нејасно им се напишани во компјутер, не ја прават лично, туку ај после на вибер ќе ти ја сликаме нарачката.

    Ќе нарачаат пр 5 производи, а ти може да им ставиш најмалку 6, тогаш едно враќаат. Ако се станати на лева нога може и цела нарачка да ја вратат после зошто празни рафтови и зошто нема производи кои се на акција.

    Кога гледам како работат по маркетите и таа плата што ја земаат е многу. Редење роба како ќе им падне едно нагоре, едно надолу. Како паднати од небо. Ако нема мерчендајзер некоја фирма ќе биде хаос.
    Или ќе наредат само на една каса на друга ќе нема ништо. Некогаш и со кутија ставаат, рокови не гледаат само трупаат одозгора и така.
    Некогаш се натрупуваат на рафт абе крца нема место, а на каса празно и гледаш си седат со скрстени раце.

    До толку не се замараат вработените по маркетите. Може не се мотивирани за работа, ама до толку мозокот да им е исклучен еве не знам.

    Не е тешка работата, но треба нерви, да не се замарате и кога ќе се влезете во маркет да знаете што се може да начекате. Средувате и пријатно.
    Редовна посета и ќе биде колку толку средено, а две недели ако се случи да не одите во тој маркет е тогаш е хаос.
     
    На tina2018, Brpbrp и Dandra им се допаѓа ова.
  9. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.656
    Допаѓања:
    6.162
    Screenshot_20210827-083005_Gmail.jpg https://kariera.mk/job/4ZDxwmlTDUSusxVOn9fxow/prodavach-skopje
    Огласот пишува дека е за Скопје и Тетово. Не ги знам условите за работа и дали се коректни како фирма. Ама може на некој ќе му се најде корисен. На линкот ја пишува платата.
    @Dandra
     
    Последна измена: 27 август 2021
    На Dandra му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    733
    Пол:
    Женски
    Искуство за во business infinity за English sales Representative? Аплицирав и ми се јавија ама некако штура ми е нивната веб страна, некој да не знае нешто за нив?
     
  11. Dandra

    Dandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    763
    Fala
     
  12. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.061
    Пол:
    Женски
    Кај најде веб страница нивна? Ова е за жал, само една од бескрајно многуте фирми што се накотија во последниве пет-шест години кај нас за онлајн тргување на берза. Ќе им ѕвониш на стотици луѓе по телефон да ги убедуваш дека ако вложат сто или двестапеес или незнам колку пари ќе се збогатат. Ужас.
     
  13. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    733
    Пол:
    Женски
    Па ако е добра платата, како што е по другите кол центри зошто ужас..
     
  14. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.061
    Пол:
    Женски
    Ако ти сакаш да работиш за фирми кои немаат лиценци да бидат брокери, лажат и крадат пари од луѓе, би мај гест, ако ти се јавиле и те примиле оди слободно. Не знам дали воопшто знаеш што е онлајн тргување со ЦФД и какви овластувања треба фирма да има за да го работи тоа. Не за џабе, секоја година се отвара и затвара по една таква, од Флако па надаље. Толку време им треба да пререгистрираат фирма, дејност во Ујп и да почнат наново со сумљивата дејност. Ама секој си знае за себе.
     
    На asdas, Mikha4 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    733
    Пол:
    Женски
    А како да дознаам дали станува збор за таква фирма?
     
  16. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.061
    Пол:
    Женски
    Те викнаа на интервју, ти кажаа што ќе работиш? Ќе прашаш кој бренд го работат, кои лиценци ги имаат, ќе изгуглаш кои лиценци се потребни. Ќе изгуглаш online trading platoforms и ќе ти излезе океан информации. Нешто ти кажале веројатно во врска со работата ако те викнале, ти кажаа ли што ќе продаваш?
     
  17. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    733
    Пол:
    Женски
    Не ништо, само ми рекоа да одам на интервју доколку сум заинтересирана, ваљда тогаш ќе ми кажат
     
  18. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.061
    Пол:
    Женски
    Епа таман, изгуглај убаво, прочитај, прашај кое е името на платформата (на брендот), прашај да ја видиш и кога ќе те изигнорираат, јасно е. На крајот на денот, пробај поработи ако те примат, па кажи после што е во описот на работата.
     
  19. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    733
    Пол:
    Женски
    Па ако е така нема да прифатам ни да почнам, ама ќе видам. Ме чуди тоа што фб страната е активна од јуни негде отприлика, тогаш ги имале и првите огласи.. Имаат веб страна ама на неа нема ништо, затоа ми е чудно
     
  20. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.061
    Пол:
    Женски
    Тоа не ти кажува ништо? Се занимаваат со продажба, а немаат веб страница, не пишуваат што продаваат дури ни на социјални мрежи. Јас немам сомнеж дека се бафтаат со таква дејност, ти секако не мораш да ми веруваш, оди на интервју и увери се сама со што се занимаваат.
     
    На asdas, cresa-jagoda и tina2018 им се допаѓа ова.