1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Dandra

    Dandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    763
    Ok tnx
     
  2. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    2.861
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Дали некој има искуство со еуро линк осигурување? Консултант за продажба?
    Какви се условите за работа?
     
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.578
    Допаѓања:
    6.345
  4. Elkaa56

    Elkaa56 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2021
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    Dali dobi odgovor ili veke si tamu vraboten za poziciata rabotnik kolku zemaa plataa?
     
  5. Elkaa56

    Elkaa56 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2021
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    Kako si zadovolna vo pekabesko ??

    Dali dozna nesto za vivaks kako e so plata i do kolku mozi da se steknish mesecno??

    Dali dozna nesto vo vrska so plata kolku e i do kolku se dostignuva??

    Kolku mozi mesecno da se dostigni za vo proizvostvo??

    Kolku mozi da se dostigni mesecno plata vo pekabesko vo proizvostvo??
     
    Последна измена од модератор: 10 декември 2021
  6. Dandra

    Dandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    763
    ne trebase vo pekabesko tuku do tamu koj bus ide
     
  7. JoanaS

    JoanaS Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    3.969
    Пол:
    Женски
    Дали има некој некое искуство со Coordea?
    Услови, плата итн..?
     
    На marija.maci му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.475
    Допаѓања:
    9.065
    Некој искуство со Еуро Табак како унапредувач на продажба, плата, услови?
     
  9. NoraMK

    NoraMK Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2020
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.417
    Пол:
    Женски
    Има ли некој искуство?
     
  10. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    13.362
    Пол:
    Женски
    Не изгледа, нема никој информации да сподели.
     
    На NoraMK му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kikitta

    kikitta Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    Некој да го има купено денешниот весник на Нова Македонија или Слободен печат да ми ги слика огласите во мојот град не можев да најдам весник ги потрошиле уште рано наутро
     
  12. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.468
    Некој искуство со Никоб Медикал релативно нови се па ме интересира? :)
     
  13. Vanilla15

    Vanilla15 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    3.213
    Пол:
    Женски
    Немој подобро, другарка работи мерчендајзер таму, а комерцијалистот во Куманово само што им даде отказ.
    Причина: количините кои им поминува рокот, а не успеат да ги продадат, да направат акција пример (1+1, не им е дозволено, се снаоѓаат), треба они да ги платат и земат.
    За претходниов месец другаркава плати 2 и нешто илјади за кафе.
    Инаку имаат службено возило, службен телефон, плата на 15ти секогаш и е точна, со договор на 3 месеци.
    Види оди на интервју, распрашај се повеќе.
    Среќно.
     
  14. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.475
    Допаѓања:
    9.065
    На интервју обично тече мед и млеко или некој додека те измами да отидеш во негова фирма и после на површина излегуваат лошите работи.

    Не дека сега моментално е лошо, но највеќе за парите е. На овие покачувања треба сите плати да се покачат за 20%

    Таму значи предност е само службено возило.
    Тие немаат некој познат светски бренд, сепак Нескафе повеќе се троши од Франк и е на многу подобра позиција низ маркетите.
    Земаат покасно плата во месецот, а да не знаеш колкава е, дали целата оди преку сметка, прашај ја многу ме интересира ова.
    Колку имаат одмор, работни денови во недела.
     
  15. Vanilla15

    Vanilla15 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    3.213
    Пол:
    Женски
    Од интервју се врати препозитивна другаркава, и првите месеци стварно беше задоволна.
    Работаат 5 дена, 8 часот сабајле си трга од дома, 15:30 веќе си оди дома.
    Осигурана беше веднаш, плата 18 000, цела во банка. Имаше дури и некој плус, ќе стигнеше до 21-22 илјади.
    Летово немаше одмор бидејќи тогаш почна, и рекоа 12 дена лето и 12 дена зиме, како сака да си ги подели или одеднаш да ги земе, ќе видиме и за тоа.
    Требаше да биде реон Тетово и Гостивар, испадна и Куманово да го работи. Неколку пати ја праќаа и на замена Гевгелија, Штип :wasntme:
    Гориво си има картица, а патарини плаќа сама па на крај на неделата носи фискални да и ги вратат парите (неколку пати ја мотаа со недели за ова).
    И сега почнаа со продуктиве кои нема да се продадат да ги исплатат они.
    Другаркава е сега бремена, рече дека после породилното нема да се враќа на работа кај нив баш поради тоа.
    Инаку комерцијалистите се со 21 илјада фиксна плата во банка.

    Ми истече времето за едит, морам вака,
    договорот и е на 3 месеци моментално.
    Првиот месец пракса, еден месец со договор и после на 3 месеци договор.
     
    Последна измена од модератор: 19 декември 2021
  16. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.475
    Допаѓања:
    9.065
    Фала за инфото.
    12 дена одмор и се рачуна без празник и сабота?
    Одмор иако нема 6 месеци ја следува 2 дена од месец. Не може да земе две недели ако некој не ја менува, хаос ќе биде теренот.

    Позитивно е само тоа што има службено возило, но таа е и на терен. Ако е во еден град тешко возило. Платата е мала ако се знае дека после нова година минималната ќе биде толку.

    Фискални кај мене се исплаќаат сите собрани од цел месец на иста сметка со платата. И 40 ден да е ќе исплатат. Дозволено е лепење 1+1 и одобрување со поминат рок.
    Не е таа виновна што не се продаваат. Нешто што никој не го купува ако сакаш и пред маркет го стави не бива.
     
    На Tanjamm, Dandra и GirlLove им се допаѓа ова.
  17. Vanilla15

    Vanilla15 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    3.213
    Пол:
    Женски
    Одморот да, 12 без празник и сабота.
    Нив ете лепењето 1+1 не им е дозволено, а па некои маркети велеше не дозволуваат 2+1, па иди снајди се ако можеш.
    Не и одговара да плаќа пенали, колешка 4000 и се фатило да плаќа, и таа плата што ти ја даваат испаѓа да ти ја земат.
    Види ако си во таа бранша, влези во Пивара Скопје, имаат доста добра плата и услови.
    Мене ме одбија таму, последни бевме со еден дечко на интервјуата (јас правен и безбедност, ми кажаа многу различна бранша сум, дечкото го примија со економски и маркетинг).
     
  18. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.475
    Допаѓања:
    9.065
    Јас сум Алма М.
    Плата на 1ви, одмор 20 дена без викенд и празник. К15, дозволено е 1+1 и поминат рок доколку претходно е лепено и не е продадено, но мора да се пријавува претходно дека имаш големи количини во некој маркет. Некогаш се снаоѓаш менуваш каде што се продава, ама секогаш не се продава се.

    Проблем е што немам возило дека сум во еден град, сама си плаќам гориво и некако како малку да плаќаат за тоа што ние им го продаваме. Демек топ 5 се, а плата иста како било која фирма што има никакви производи на пазарот. Добри производи имаме, скоро 80% се продава. Јогобела, Монте, М&M, Орбит, Ервејс, Сникерс, Марс, Педигри и Вискас храна за миленици итн.

    Мислев дека некаде ќе добијам и ова плус, ама ништо. Едно ќе ти дадат друго ќе скратат.


    Атлантик и Нелт мислам дека имаат добра плата. Некоја да потврди?

    Јас не сум во таа бранша па влегов. Ако си снаодлив не гледам проблем да не научиш за кратко време секако имаш обука.
     
    На Vanilla15, Dandra, tina2018 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Vanilla15

    Vanilla15 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    3.213
    Пол:
    Женски
    Јас би учела да ми дадоа шанса од Пивара Скопје, сакам да учам нови работи и брзо учам :D
    Нелт на комерцијалисти и мерчендајзери не им знам плата и услови, ама знам неколку луѓе заминаа таму од Пивара, би требало да е ок.
    Крај краева, пробај неколку месеци, ако бива арно, ако не, пак арно, ќе си најдеш нешто што одговара.
    Пивара комерцијалистите имаат фиксна над 30к, познаник работеше, плус бонуси имаат :|
     
  20. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.310
    Допаѓања:
    18.181
    Пол:
    Женски
    Аплицирав уште прв пат кога објавија оглас.
    Кога ми се јавија за интервју појдов, се изначекав за на крај "интервјуто" да трае рекордни 3 минути и да биде одржано во ходник кој уште не беше целосно досреден. Аплицирав за позиција доктор, а двајцата кои го водеа "интервјуто", иако го држеа моето CV во раце, не беа сигурни дали сум дојдена за позиција хигиеничар, сестра или доктор, бруки. Апсолутно ништо не ме прашаа мене, а ни тие сами не ми кажаа ништо освен тоа дека се работи по 12ч. смени и дека веќе имале еден готов тим па сега барале луѓе за втор тим, и ме испратија со зборови дека ќе ми јават за нивната конечна одлука, дали ќе ме примат или не - што никогаш не се случи, еве и после цела година уште "чекам" да се јават со одлука.
    Така што, не знам за која позиција те интересира тебе, но од мое општо искуство - несериозна катастрофа, најверојатно затоа и нон стоп имаат отворени огласи.
     
    На Tanjamm, Brpbrp и Dandra им се допаѓа ова.