1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.629
    Допаѓања:
    13.769
    Пол:
    Женски
    Iskustvo nekoj so ova?
    FB_IMG_1647042781667.jpg
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Alessandr0

    Alessandr0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2022
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    184
    Пол:
    Машки
    Дали има некои што е вработен во Костал во Охрид ? Аплицирав на 23 јануари на оглас „Оператор во производство“ 1 месец немав никаков одговор, потоа прашав некои вработени ми дадоа email да испратам нова апликација, после неколку дена (10 март) ми рекоа дека биле стопирани сите вработувања до 1 мај поради ситуацијата со Украина (од таму набавувале суровини за работа). Моментално поголем дел од вработените биле на 70% плата, а во април две недели ќе седеле дома, немале работа - дали се точни информациите ?
     
  3. Rashel

    Rashel Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj znae kolku e platata vo Kam vo logistika?
     
    На Mama of girls му/ѝ се допаѓа ова.
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.585
    Допаѓања:
    320.801
    Пол:
    Женски
    Сега ми искочи на инста
    B408BA9A-3515-4D33-8F26-0B5376828EB3.jpeg
     
  5. La.RagazzaMisteriosa

    La.RagazzaMisteriosa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    10.843
    Пол:
    Женски
    Искуство некој со Армор Плус за кординатор на производство (организација на производството и развој на модели)? Дали одговара работата за женско или е повеќе за мажи? Screenshot_20220315_173052.jpg
     
  6. tea1221

    tea1221 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Zdravo , sakav da prasam pri prvo prijavuvanje vo agencijata za vrabotuvanje ,sho treba da podnesat lugeto so zavrseno samo osnovno obrazovanie?
     
  7. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.190
    Пол:
    Женски
    Свидетелства и лична карта.
     
    На tea1221 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. QueenOvHell

    QueenOvHell Активен член

    Се зачлени на:
    17 март 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Не е ништо сменато, додуша и полошо е. Еден месец ај што не е платена обуката, работиш како и секој администратор таму. Одговорности има милион и реално 21к плата за сето тоа малтретирање е премалку. Издржав месец, сакаа да ми продолжат плус, немам јас време, ни нерви, ни пари да одам да му работам на некој беспари, не ни планираат да те вработат, со девојчето пред мене беше истата ситуација, 4тата недела од обуката кога завршува ти носат 2 нови девојчиња за обука, со тебе почнуваат да менуваат расположение basically to force you to quit и истиот циклус е цело време
    Ако е болница не значи дека е нешто поразлично од сите други останати приватници штетници
     
    Последна измена: 17 март 2022
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Alessandr0

    Alessandr0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2022
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    184
    Пол:
    Машки
    @СуперДевојка да те прашам моментално ми кажаа дека биле стопирани вработувањата во Костал до 1 мај (поради тоа што немале суровини за работа кои ги добивале од Украина) дали имаш информација нешто повеќе на оваа тема (ти пишувам вака бидејќи видов дека си многу запознаена со Костал, можеби таму и работиш ?). Јас аплицирав на 23 јануари, потоа и во средина на февруари и прашав вработен таму ми рече никој од јануари до сега не е примен во Костал (позицијата е оператор во производство), а сега биле пуштени на 70% и во април две недели дома ќе седеле немало работа, па од мај ќе пуштеле наводно пак вработувања, а во меѓу време Костал пушта нови огласи на разни позиции.
     
  10. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.190
    Пол:
    Женски
    Не работам таму и немам информации ама суровини недостигаат во многу индустрии така што многу веројатно дека тоа е точно што ти го рекле.
     
    На Alessandr0 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Screenshot_20220317-140345_Facebook.jpg


    Некој искуство со компанијава?
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.932
    Допаѓања:
    31.248
    Некој шо работел, работи или бил на интервју во Таскфорце можи да ми пиши л.п, сакам да прашам нешто.
     
  13. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.578
    Допаѓања:
    6.345
    Другарка ми работи таму, ама на германски. Имаат различни проекти, така што не знам на холандски што поточно се работи. Платата е доста висока, за холандски мислам дека е 1000 евра. Смените им се лоши, од 6:30 сабајле, 7, други има до 10, 11 вечер, неколку пати месечно мислам имаат и ноќни смени до 6 или 7 сабајле. Со смените малку нема ред, пример може 2 3 дена да работиш некои од првите смени, четвртиот ден да си втора смена, па еден слободен ден, па трета некогаш може да ти се погоди. Најчесто се работи 5 дена, па еден ден слободен, па пак си утредента на работа. Ретко се случува да имаш два или повеќе денови по ред слободни. Кај другарка ми може да се одбере дали сака на фул работно време, дали на 5-6 саати или на 4. Тогаш и распоредот за работа е поубав а и платата секако не е лоша ни за така. Кол центар е, така што имаш четови, мејлови, тикети и повици. Прашај уште нешто ако те интересира, ако знам ќе ти кажам.
     
    На Jordanco Smart му/ѝ се допаѓа ова.
  14. QueenOvHell

    QueenOvHell Активен член

    Се зачлени на:
    17 март 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Бегајте луѓе, мед сестри и администрација на обука се најмалтретирани, администрација не ни имаат потреба од нови вработувања а имаат 5 души моментално на обука, никоја пред мене не доби договор, не ме планираа ни мене за договор, џабе издржав 1 месец. Денот кога завршив 4 недели обука тие донесоа 2 нови девојчиња, а кога ќе се потсетам, јас и уште 1 девојче почнавме обука кога таа пред нас заврши 4 недели. Не и дадоа договор. Секои 2 недели нови 2 девојчиња почнуваат на "обука". Само им треба бесплатна помош и поттрчко додека имаат турбо работа, ќе направат се сам да се откажиш кога ќе дојди време. А да, се сложувам за ужасното понашање кон вработени, но и кон пациенти исто!
     
    На Devotion и tina2018 им се допаѓа ова.
  15. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    И ова е кол центар ко шо гледам. Што им е работа, знаеш ли? И кои од кол центрите во Македонија се подобри? Гледам многу огласи, џабе аплицирам...
     
  16. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.578
    Допаѓања:
    6.345
    Ами ти пишав. :D Не знам за кој јазик си заинтересиран, а и за еден јазик мислам има повеќе проекти, не можам да им ги знам зошто не работам таму. Другарка ми конкретно работи со букинг. Ако знаеш германски или холандски аплицирај, платата е убава секако а и веројатно ќе можеш да бираш фул или на пола работно време. Добри кол центри нема у принцип. :D
     
    На Jordanco Smart му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Супер. Знам англиски (до кај Б2), а сега почнав германски да изучувам. Па штом доучам јазик, да знам во кој кол центар да се зезнам :P
     
  18. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.122
    Допаѓања:
    908
    Iskustvo kako operator na linija vo Turskata fabrika Murat?
     
    На LucyLu му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.631
    Пол:
    Женски
    Не знам како им одговара така све некој нов да иде, тие што се обучени треба да ги вработат, а не стално некој нов. Страшно.
     
  20. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    3.134
    Пол:
    Женски
    Nekoj vraboten vo task force od Bitola neka mi pisi lp