1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Ich liebe

    Ich liebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    E fala ti mnogu ,bas za taa rabotna pozicija me kontaktiraa.Poveketo raboti mi gi kazaa sve ,samo za platata ne praevme muabet ,mi nagovestija deka e visoka...
    Povtorno blagodaram
     
  2. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.062
    Пол:
    Женски
    Ако ти понудиле работно место, никако не е глупаво да прашаш колку ти е плата. По која логика се водиш, ако сакаш да има "понатаму" без да ја знаеш најбитната ставка врзана за работното место, ти ќе одиш на сто интервјуа и на крајот ќе ти кажат цифра која нема да ти одговара, залудно изгубено време. Не постои срам да прашаш, полошо за тебе може да биде ако прашаш предоцна. Потоа читаме во другана тема дека потпишувате договори без да читате и сами се ставате во непријатни ситуации. Значи најдобронамерно, сѐ што те интересира и имаш право да знаеш, мораш да прашаш. Како што треба да си ги знаеш обврските на работа, така мораш и правата.

    пс. Наговестување дека платата е "висока" , не значи ништо. Мене 45 илјади не ми е "високо", некому може му е многу високо, не постои точна единица мерка за високо. Со среќа!
     
    На Badii и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.062
    Пол:
    Женски
    Не, Мајорел се аутосорсинг фирма, работат корисничка поддршка. Зошто не си ги изгуглаш, во цела Европа ги има, не е тешко, гугл сите податоци ти ги дава

    https://www.google.com/search?gs_ss...d-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

    А за Енивижн или како и да се викаат, очигледно само вработените чуле, Гугл не чул ништо.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ich liebe

    Ich liebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Epa da vo pravo si zatoa,sto znam ete ne prasav mi padna nezgodno ,mene prvo sto mi svetna e drug grad i tuka mi se motase mislata...I samo odloziv za razmisluvanje...sekako ne e oficijalno..ke videme...
     
  5. BilanS

    BilanS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој има работно искуство со Малац Генијалац едукативен центар, или пак бил на интервју?
     
  6. Monofonik

    Monofonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2022
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.184
    Пол:
    Машки
    Најголем грев е да прашаш колку ќе ти биде плата и колку денови ќе добиеш за одмор. Од искуства со македонски да ги наречам газди.
     
  7. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.062
    Пол:
    Женски
    Како потпишуваш договор за работа, мижечки? Одиш на интервју и молчиш, не прашуваш ништо, што ќе ти кажат тоа? Како што имаш обврски работни, така имаш и права, и мораш да си ги знаеш. Мајорел не е македонска фирма и секако податоците за платата се јавни, а за годишниот одмор нема што "газда" да ти кажува, си пишува во законот за работни односи колку ти следува. А фирми има секакви, ако е лошо во една, не значи дека и во друга, трета, четврта ќе биде исто.
     
    На NoirSerpentine, ReinaDeCielo, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
  8. kate28

    kate28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    15
    Dali ima nekoj iskustvo so rabota vo Izi krediti? Blagodaram.
     
  9. Soncka :)

    Soncka :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    468
    Пол:
    Женски
    Дали има некој искуство со МИН-ЕКС?
     
  10. tea1221

    tea1221 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Devojka 20god bara rabota vo Bitola , poundi vo lp
     
  11. Taurus777

    Taurus777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали може предлог за фирма што работи дата ентри освен Веева? Ме одбија таму, па барам нешто слично. Ве молам искуства. Или нешто што може со Англиски да се работи. Нека пишат само тие што имаат работено и што имаат искуство со истото. Поздрав
     
  12. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Машки
    Дали некој има информации или искуство со фирмата за транспорт Мајанца Шпед? Бараат агенти за логистика гледам
     
  13. Tall_ev

    Tall_ev Нов член

    Се зачлени на:
    27 мај 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае со што се занимаваат pinpointsys.tech? Наидов на оглас за деловен асистент и пишува дека може и студент да аплицира но, никаде не можам да најдам со што се занимаваат.
     
  14. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    6.365
    Пол:
    Женски
    Уплата и исплата на пари, треба да се снаоѓаш добро со математика, брзо да мислиш зашто ќе ти доаѓаат со големи суми евра па бараат да им смениш евра во денари,пола-пола итн. За да не си минус во каса, треба да работиш брзо ама свесно што работиш, таму доаѓаат секакви, тие се манипулатори, ако си нова, ќе гледаат да те зезнат со пари, затоа претпазливо.

    Знам дека е доцна но нека стои мислењево, сестрите одат 12ки смени ( денски и ноќни) од 8-20ч, и од 20-08ч.
    Некогаш остануваш повеќе, имаат и на повик, тоа го плаќаат 2000 ден.
    Празник и недела НЕ е платено.
    Мене не ми се допаѓаат тие 12ки, убивачка ми се. Платата не е голема баш, зависи од искуството( околу 22,000) Мене за доктор на медицина ми понудија 30.000 денари, ова пред некое време.
     
    Последна измена од модератор: 21 септември 2022
  15. Pumpkin__777

    Pumpkin__777 Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2022
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво. Дали знаете дали хотелите во Скопје плаќаат сместување, ако си од друг град вработен таму?
     
  16. @ceci11

    @ceci11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    1.656
    Пол:
    Женски
    A без искуство, платата е иста ли?
     
  17. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    6.365
    Пол:
    Женски
    Околу 20 000
     
  18. happiness!

    happiness! Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2015
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Ме интересира за taskforce што им значи "open day" ние како заинтересирани за работа да носиме со нас CV ? Почетно интервју или нешто кое неможам да го разберам... Бил некој да објасни
     
  19. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    804
    Пол:
    Женски
    Дали некој има аплицирано на последниот оглас на макпетрол? Поминато е интервјуто, треба да бидат контактирани тие што се примени, па дали се имаат јавено на некој..?
     
    На QuickBro му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Mellow Yellow

    Mellow Yellow Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој има искуство со флекс кредит, конкретно оператор во контакт центар? Рабони денови, плата?