1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    9.183
    Па и тој почетник мора од некаде да почне.

    Јас се имам вработено преку оглас без искуство и без врски. Најмногу ги воодушевија моите одговори на прашањата на интервјуто.
    Дотогаш мислам дека на сите други интервјуа давав погрешни одговори.
    Инаку тој што ми правеше интервју е психолог.

    Зачудувачки за мене и за многумина беше тоа како се вработив, само со едно интервју и тоа преку телефон.

    Има фирми кои знаат да препознаат по тоа кој како размислува, кој има талент и капацитет за учење.

    За натаму успехот е да бидеш паметен, секогаш насмеан, позитивен. Да не ти влијае негативната атмосфера од колегите кои секој ден се жалат и се уште таму работат.
    Да си културен, вреден, да даваш не 100% туку 200% од себе.
    Да не сте од оние абе колку пари толку музика.

    Не ми смета тоа што на иста позиција како мојата некои даваат едвај 50% и земаат иста плата.
    Имам среќа што мене претпоставени ми се некои кои знаат да направат како да си ја засакаш работата.

    Не дека работам само за љубов, но друго е кога работиш со задоволство, денот ти почнува со насмевка, а не да губиш време и да работиш нешто колку да се работи.

    Тоа е затоа што сите бараат некој кој е докажан, отколку непознат на кој би му дале некаква шанса за докажување. Многу ретко ризикуваат со непознати.
    Треба ептен некој да знае да анализира кандидати, па да го процени дека е вистинскиот.
     
    На Ugly Duckling и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. Sielo❤️

    Sielo❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2022
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    2.605
    Ете ова твоево е доказ за премија.
    И самата си свесна колкава е веројатноста некој да те избере , па уште преку телефон .
    За понатаму знаеме..
    Мислам некако дека оние што се имаат "изнамачено" да се вработат многу повеќе го ценат работното место и повеќе се трудат.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rumstangla

    Rumstangla Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2022
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Мелон се пријавив на оглас минатиот месец преку кариера, аплицирав за огласот во кој не се споменуваа смени, ми се јавија за некој ден за интервју преку тимс со напомена дали знам дека станува збор за работа со 3 смени. Малце се зачудив зашто знам за што аплицирав, прифатив интервју викам ајде преку тимс бар не мора да трошам пари за да одам до кај нив. 4 беа на интервјуто, без вклучени камери, и без звук освен на HR- от, само мојата вклучена, воајеризам за сите пари. Се беше ок првите 10 мин после тоа HR от премина од пасив во актив хаха со прашања како на испит, дали знам што обезбедување средства, дали знам што е производ на банка, чија сопственост е СТБ, како може не го знам тоа, овоа, оноа, јас не знаев дали да се смеам или да исклучам тел и ајт со здравје. Платата почетна е 24.000 за три смени, бркаш таргети, односно најголем дел работиш продажба, празници викенди исто ако ти се падне во смена. Многу им било супер вработените ги достигнувале таргетите екстра земале пари бла бла, а тоа што имаат флуктација до небо и ми го кажа тоа на интервјуто нема врска
     
  4. Nataalija44

    Nataalija44 Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2022
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Здр да не знаете некој да бара работа во Автокоманда, ?
    Поготово да е само за викенди, по можност, кафичи, ресторани или нешто друго :)
    Фала однапред
     
  5. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Genterm da ne raboti/rabotel nekoj? Neka mi pisi lp
     
  6. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Искуство некој со Алфи центар конкретно за во магацинот за прием на роба? И за Санте Плус за административен работник?
     
  7. Lady*Bug

    Lady*Bug Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    4.934
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Дали до сега некој бил на тестирањето кое е од страна на Халк Банка за референт за банкарски операции, да ми пише искуство, може тука или во лп.
    Благодарам
     
  8. xbizzle94

    xbizzle94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    има некој да сподели искуство со pabau? вака изгледа како ок фирма
     
  9. Tam4yy

    Tam4yy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    59
    Некаде имав прочитано дека ништо од тоа што ветувале на интервју потоа не исполнувале. Лично немам искуство па ако некој работи таму нека сподели поконкретно.
     
  10. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.653
    Допаѓања:
    12.103
    Јас сум вработена, но повремено отворам огласи и гледам дека вака лошо не било никогаш. Сепак, не се откажувајте, јас преку огласи сум наоѓала хонорарна работа. Значи праќам ЦВ и ме ангажираат за 2-3 или 7 дена, ама ова беше порано, сега се гледа дека огласите се или лажни, нереални или веќе си имаат човек, а огласот е само формалност. Според мене стеснет избор и многу потешко се доаѓа до пари.
     
    На honey.11 и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  11. NanaMal

    NanaMal Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2015
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
    Здраво, искуство со тестирање во Халк Банка за работно место референт за банкарски операции? Може да ми пишете и во лична порака.
     
  12. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Iskustvo vo cosmic development?
     
  13. ani23

    ani23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    643
    Допаѓања:
    696
    Пол:
    Женски
    Devojko uste ne najde soodvetna rabota? Bas mi e krivo.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sweet__19

    Sweet__19 Нов член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Искуство за касиерка во слаткарница Зафир?
     
    На Min4ey му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Terramr

    Terramr Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2022
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    21
    Dali na nekoj slucajno mu iskocil nekoj oglas za rabota vo butik.. 1/2 smena nema razlika imam iskustvo rabotev vo butik samo sto nesakam vo waikiki zara tie golemite onie pomali dukancinja..
     
  16. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    804
    Пол:
    Женски
    Мене ми понудија работа на linkedin, кажав дека сум заинтересирана и таа од HR ми рече ќе те контактирам во понеделник за да договориме состанок. Еве веќе 3 месеци уште ме нема контактирано. Друго не знам
     
  17. womeninblack

    womeninblack Нов член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Искуство за Монтенегро food (комерцијалист)?
     
  18. KiT

    KiT Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    7.536
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае за Emapta странска компанија во Македонија, да ми објасни подетално? Бараат работници моментално :wasntme:
     
  19. Schmetterling88

    Schmetterling88 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Nova firma e, skoro pocnaa so rsbota na nas pazar.... Vidi si pred skoro imaa dosta oglasi za rabota.
     
    На KiT му/ѝ се допаѓа ова.
  20. KiT

    KiT Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    7.536
    Пол:
    Женски
    Да, и сега имаат. За што е фирмата, знаеш? Добра плата нудат :D