1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Schmetterling88

    Schmetterling88 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Po toa sto procitav nudat outsourcing vo poveke oblasti, da vrabotuvaat luge za stranski klienti.
     
    На GirlLove и KiT им се допаѓа ова.
  2. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    На Mart1na и KiT им се допаѓа ова.
  3. KiT

    KiT Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    7.536
    Пол:
    Женски
    Ако некој повеќе е упатен нека пише :D
     
  4. Schmetterling88

    Schmetterling88 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски

    Za koja firma ova izvini?. Ako vikas za Emapta iskreno 45.000 i ne e nekoja ne znam kolku visoka plata vo odnos na segasnite trosoci. Jas kade sto rabotam pred 3 god startuvav so 36.000, vo ovie 3god postepeno kaciv na plata.
     
    На Amelia и KiT им се допаѓа ова.
  5. KiT

    KiT Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    7.536
    Пол:
    Женски
    И ти работиш во некоја странска фирма? :wasntme:
     
  6. Schmetterling88

    Schmetterling88 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Lele bruka sum izmesala brzini sega gledam:x prvo sum pisala 2, pa 3god....Inaku da rabotam za amerikanska firma
     
  7. KiT

    KiT Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    7.536
    Пол:
    Женски
    Кои се условите, сигурно добро познавање на англиски, друго?
     
  8. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Zavisi i vo koj grad zivees, ako si vo sk e drugo, ama ako si vo edno berovo mozis samo na son taa plata da ja zemis
     
    На GirlLove и Tanjamm им се допаѓа ова.
  9. Schmetterling88

    Schmetterling88 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Toa e edna od klucnite raboti, no pred se prethodno rab iskustvo na ista / slicna pozicija
     
    На KiT му/ѝ се допаѓа ова.
  10. KiT

    KiT Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    7.536
    Пол:
    Женски
    Оф мори мајко, јас мед.сестра :mm:
     
  11. Schmetterling88

    Schmetterling88 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    @macencef I jas sum od Bitola kako tebe, rabotam od doma za ovaa firma. Normalno zavisno od kvalifikacii, vid na rabota varira i visinata na platata. Dokolku so solidno potkovana so nekoi vestini koi mom se na cena, ne veruvam deka nesto kako fizicka lokacija bi te sprecilo da napreduvas.

    P.s. Imam poznanici sto se tuka vo Mk pa zarabotuvaat ubavi sumi na pari. Imam bratuced raboti kako softver tester mesecno zarabotuva okolu 1500eur za tukasna firma. Poznanik moj od istocna makedonija, mesecno zarabotuva 10.000 usd full stack developer(preku 10god iskustvo), bese kako CTO na amerikanski startup. Za vtoriov znam sigurno zosto sme rabotele zaedno na proekti, vo daden moment sum gi videla fakturive.
     
    Последна измена: 11 ноември 2022
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Ne mozi sekoj da bidi programer ili slicno. Osven vo IT, ne znam druga bransha da zema tolkav pari. I doktorite bogami ne zemaat tolkavi plati. Odat vo privatni ustanovi i kutat so 30tina iljadi mesecno
     
  13. Schmetterling88

    Schmetterling88 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    @macencef do nekade i se slozuvam so tebe, sekoj so svoite sposobnosti i kvalifikacii. Jas ne sum IT
     
  14. La Colchonera

    La Colchonera Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2021
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали има некој престава што точно се подразбира под административен асистент во градежна компанија? :)
     
  15. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    6.365
    Пол:
    Женски
    Обезбедување административна поддршка на проект менаџерите, вклучувајќи закажување состаноци, креирање агенди и договарање конференциски повици, управување со повеќе проекти истовремено, притоа задржувајќи го вниманието на деталите.
    Координација со архитекти, инженери, подизведувачи, продавачи и клиенти за да се осигураш дека сите страни се информирани за статусот на проектот и тоа што се работи. Подготовка на извештаи за буџетите, распоредот, скици, план за градба..
    Управување со евиденцијата на вработените и придобивките за градежната работна сила на компанијата.
    Координирање на безбедносните процедури за градилиштата, вклучувајќи употреба на тврди капи, заштитни елеци, чизми со челични прсти и друга лична заштитна опрема. Одржување списоци на продавачи и материјали потребни за секој проект, како и следење на трошоците за секоја фаза од изградбата. Обезбедување административна поддршка за градежната компанија преку справување со распоред, кореспонденција и други канцелариски задачи. Преглед на договорите за да се обезбеди усогласеност со федералните регулативи, политиките на компанијата и индустриските стандарди, а потоа подготвување договори за потпишување и со странки итн.
     
    На La Colchonera и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  16. Mikha4

    Mikha4 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    1.899
    Допаѓања:
    6.266
    Овде има обврски и за правник, и за сметководител, и за стручњак за безбедносни процедури, а сигурна сум дека се наведени уште некои обврски за кои една сериозна градежна компанија не треба да ги остава на административен асистент.
    Баш ме интересира кои квалификации се наведени за ваква позиција и која е платата, затоа што обично за асистент не е потребно високо образование од две три различни области.
     
    На Abel, La Colchonera, Ugly Duckling и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    6.365
    Пол:
    Женски
    Не знам, тоа е мое мислење само, чичко ми е сопственик на една градежна фирма, па отприлика знам и наброив.
    Секако членот/членката нека се информира и плус. Тоа што пишав, тоа знам. Дајбоже и висока плата да и/му понудат!
     
  18. skyfly 5

    skyfly 5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2022
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    109
    Нешто повеќе инфо за работно место агент за недвижности,во однос на тоа како се движат платите,што се вклучува работниот ангажман,какви квалификации се потребни?
     
  19. Mikha4

    Mikha4 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2018
    Пораки:
    1.899
    Допаѓања:
    6.266
    Не знам ни јас, ама управување на повеќе проекти истовремено обично се задачи за менаџери, раководители, шефови во сите индустрии, сигурно не за асистенти. И треба да бидат платени соодветно.
     
    На Tam4yy и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Jas bev na zamena 9 meseci demek za administracija slicna oblast. Plus i materijali treba da vodis za proektot kolku se potrosile, nabavka na repromaterijali ti pravis, dokumenti za uvoz, nekogas ako ne bese smetkovoditelot tuka jas primav pari i fakturi, koga nosea materijali gi proveruvav pri vlez. Isto stranki koga baraa ponudi pravev ponuda. I ne, ne e dopolnitelno plateno, platata bese 20 iljadi na smetka i ponekogas bonus davase vo plik. Ako odis vo administracija na gradezna firma racunaj deka ke se ubies od rabota ama platata ne e nesto posebno. Podobro e administracija vo bilo koj drug sektor, mozi ke bidi okolu 20 iljadi, no barem ne se ubivas od rabota.
     
    На La Colchonera и Mikha4 им се допаѓа ова.