1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Hristina7991

    Hristina7991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам, и мене ми изгледаа сомнително:D
     
    На LovelyGirl3 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Корнелија

    Корнелија Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    1.121
    Пол:
    Женски
    Некој со искуство во Холидеј Ин?
     
  3. AnjaJakimova1

    AnjaJakimova1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Imam prasanje do studentite sto rabotat i pritoa sedat vo studentski dom. Ako ima takvi neka mi pisat:)
     
  4. Dignidad

    Dignidad Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2022
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Женски
    Некој дали има искуство со Мега аутопартс?
     
  5. Aenarion

    Aenarion Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Машки
    Од луѓе што работат/работеле, се на се океј. Зависи на која позиција секако, доста бакшиши се собирало, трета смена е напорна како кај сите иако имало и помалку работа но тогаш па знаеле да се случат секакви глупости (поради пијанства воглавно).

    Пред скоро време [наводно] им ги покачиле платите и биле редовни на тоа поле. За јадење следува оброк од кујна. Се работело два дена прва,а два дена втора, два дена трета, два дена слободни.

    Како што кажав погоре, се на се океј работа ама знае да биде исцрпувачка.
     
    На Корнелија му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Подобро не. Прво идеш на интервју јас кога бев окапав 2 саати чекајќи дел си аминаа дел останавме зошто ми требаше работа. Интервјуто го води ќерката на газдата глуми ејч ар лудило. Платата е минималец можеш од утре да почнеш. Кога отидов во магацинот што да видам лудница таа ми објаснува како се спрема па ме проверува дали е така, нели имаат они од еден артикал повеќе бои и сега мора да им ставиш пример различни ако им ставиш иста боја можеле да ја вратат нарачката и да те казнат. Телефони не смее, само на пауза. Тие што се на каса и што редат роба маме им се ебава и од плата знаат да скратат по 3 или 4 000.

    Алкалоид има период кога собира база на податоци од тие што аплицираат. Ако ти се јават идеш на тестирање ако го поминеш после може 3 месеци ќе ти се јават (мене после 1 год ми се јавија) и наинтервју зависи за каде ќе им треба Билка, Таблетно или Козметика. Најтешко е во Билка со чаевите и Козметика делот со солна киселина. Сега вработувањето е директно преку Алкалоид не е како порано преку мотиви. Со плата мислам дека се почетна над 20 000 денари ама сепак зависи и за која позиција пакувач или оператор. Што те интересира прашај :)
     
  7. Корнелија

    Корнелија Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    1.121
    Пол:
    Женски
    Како им се движат платите? Од прилика, знаеш?
     
  8. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.087
    Допаѓања:
    6.115
    Пол:
    Женски
    Имам работено во еден од овие. Не е лошо за работа, прва к втора смена, една недела прва една втора, бонуси имаше, како што знам е покачена платата моментално.
     
  9. Aenarion

    Aenarion Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Машки
    Пред короната и кога минималецот беше 16000, околу 20 илјади горе доле, зависи од позицијата. Сега им се покачени ама за колку не знам, глупо ми е да прашувам луѓе колкава им е платата.
     
    На corpse bride и Корнелија им се допаѓа ова.
  10. Корнелија

    Корнелија Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    1.121
    Пол:
    Женски
    Затоа реков од прилика :D Фала ти
     
  11. Ktktkt

    Ktktkt Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2019
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    14
    Ti drzat li obuka ko ke se vrabotis? Kako ide ?
     
  12. AnjaJakimova1

    AnjaJakimova1 Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2022
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ako ima nekoj student sto ima raboteno za vreme na studii vo City mall neka mi pise pls imam nekolku prasanja
     
  13. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.087
    Допаѓања:
    6.115
    Пол:
    Женски
    Држат обука за производите кои треба да ги продаваш, имаше и плус обуки од некои брендови за спецификации и такви работи, плус можевме да гледаме и презентации на производи за како се користат. Се надевам ти помогнав.
     
  14. corpse bride

    corpse bride Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    mislam deka mora da ti drzat obuka, inaku ne e ni tolku bitno da znaesh se, pola od vrabotenite ne znaat za proizvodite i cestopati koa ke gi prasas nesto baraat na google, barem vaka sho sum videla
     
  15. Alessandr0

    Alessandr0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2022
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Машки
    Дали некој/а има што е вработен/а во сетек ? Би сакал да прашам како се движи платата и како е определа т.е. дефинирана во смисла на основна плата (и колку изнесува таа), бонуси (како се определени и колку изнесуваат), дали се плаќа минат труд (од претходни работни места), колку изнесува К-15 и како е со слободни денови и работно време. Се однесува на Сетек во Струмица и Охрид, не за во Скопје. Доколку може и во порака да ми пишете ќе биде уште подобро! Благодарам многу однапред!
     
  16. Angida

    Angida Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    6
    Po se na se izgleda koga apliciras na oglas za rabota treba da imas mnogu srekja,imam aplicirano mozebi na 20 oglasi ako ne i poveke i od nikade nemam dobieno odgovor...
     
  17. m1a

    m1a Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2021
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Некоја случајно да не има некакви информации за Спектрум дигитал сервицес? Каков тип на игри презентираат, колку време обука и слично.
     

    Прикачени фајлови:

    На Angida му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Корнелија

    Корнелија Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    1.121
    Пол:
    Женски
    Како се со плати во Бриколаж?
     
  19. Роузз

    Роузз Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Dali moze da spodeli nekoj iskustvo shto ima raboteno kako magacioner vo market?
     
  20. Stormii

    Stormii Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2022
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Братучед ми се фрустрира што заврши факултет за инженер и нема работа веќе месеци најдено. На сите огласи можни праќа cv, никаде не му се јавија освен на едно место и таму ништо.
    Толку нема работа во нашава држава дури ни на приватно? Се е со врски или така му се погодило периодов? Праќа и по странски фирми, секаде низ Скопје и се нервира многу што нема фидбек.
    Зошто не би му се ни јавувале? Да не е нешто поради просек, време на студирање? Заврши некоја година покасно од рокот и просекот не му е многу висок. Би можело поради ова да не го вработуваат? Познава многу колеги што брзо нашле работа, огласи има тон, а никаде работа. Се нервирам и јас што го гледам така нервозен и разочаран...
     
    На supergirlmb, Anie93 и SnowWhite8 им се допаѓа ова.