1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Wow :~:
     
  2. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.087
    Допаѓања:
    6.115
    Пол:
    Женски
    Искуство некој со работа во Рамстор дирекција?
     
  3. ivani30

    ivani30 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.644
    Пол:
    Женски
    Пиши ми во лп јас сум во леорон
     
  4. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.626
    Допаѓања:
    1.447
    Пол:
    Женски
    Se prijaviv, mi se javi edna zena: zdravo verojatno ste za oglasot ama ke ve pobaram pokasno oti izl sum vo guzvi. Tolku hahahah nikogas ne se javi.
     
    На buba4e89 и GirlLove им се допаѓа ова.
  5. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Ова е многу често, или да ти закажат интервју и да не се појават. Ама кај мене било и еден степен погоре, ми кажуваат дека сум примена, дури и плата ми кажаа колкава ќе земам... и на крајот откажаа. И тоа од две места, прочитав на форумов на други членки истото им се случило. Значи горе-долу додека не потпишеш договор не си примен, макар што и тоа не е некоја гаранција. Болест е ова.
     
    На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Ми се јави исто мене една откако пратив CV. Ме испрашуваше по телефон зошто барам нова работа, па колкава би сакала да ми биде платата. И ќе ми се прејави рече за понатаму. Пет месеци поминаа, не се јави. Не знам што им е филмот, си губат време и нивно, а и моето исто. Срамота.
     
    На libragirl и NoirSerpentine им се допаѓа ова.
  7. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Не знам, само некој од HR може да ни даде одговор на ова. Хаха
     
  8. April20

    April20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2022
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Некој искуство со Литература.мк или Пандора?
     
  9. Iva:)

    Iva:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    274
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со интервју или работа во Флекс Кредит/МКеш/Креди Јес и слично, на позиции администрација, кол центар, оператор на продажно место?
     
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    6.406
    Има некој искуство со Кемет?
     
  11. Elushka12

    Elushka12 Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2021
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јас работам во зара, доколку те интересира нешто можеш слободно да ми пишиш, ке ти објаснам
     
    На emo.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Izvesen dimitar nudi rabota za online tutori. Dali nekoj ima nekakvo info za nego?
     
  13. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Зависи закој оддел се работи. Јас бев во корона тајм да се вротувам. Ако не можеш 3тасмена искачаат во сусрет за др оддел доколку им треба. Имаат храна и превоз тогаш беше минимална плата. Ама мн си одат.
     
    На libragirl, NoirSerpentine и blueeparadise им се допаѓа ова.
  14. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.273
    Допаѓања:
    11.397
    Пол:
    Женски
    ИТ секторот им има солидни плати, другарче после факс се вработи, почна со 25 илјади, сега зема околу 45 илјади, за скоро две години, што не е малку со оглед дека со 0 искуство почна таму.. Другите сектори не знам како им се со плати, ама во ИТ делот им се океј.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    6.406
    @Brpbrp @нина122 Само што се најавив на форум, ми стигна нотификација дека сте ме цитирале. :D Инаку се работи за Customer Support Representative позиција, имав аплицирано уште пред скоро месец дена и сега ме викнаа на интервју и ми кажаа дека ќе траело саат време да си знам унапред. 8-| И на огласот пишуваше дека е обезбеден превоз и храна, а вака прв пат мислам им се среќавам со огласот, може често си одат заради локацијата, ако има организиран превоз, ептен е далеку.
     
  16. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.273
    Допаѓања:
    11.397
    Пол:
    Женски
    Обезбеден превоз и храна, бидејќи таму не ни има каде храна да си купиш, а и за превоз е критично бидејќи е индустриска зона, и тоа го нудат како бенефиција а реално е потреба без која не би нашле воопшто работници.. Не знам зашто си одат искрено, ама не верувам дека е локацијата во прашање јер ако ти дава добра плата, што ти е гајле дали патуваш саат ипол или пола саат, за добра плата, вреди, ама комбинација на мизерна плата со саат ипол пат не се исплаќа..
     
    На libragirl, Brpbrp и blueeparadise им се допаѓа ова.
  17. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    6.406
    Прашав јас во меѓувреме комшика што работи Контрола на квалитет во слична фирма, и ми кажа дека доста луѓе од таму се префрлиле во Кемет за оператори, и дека тие почнувале со 22 000, додека канцелариските работи кај што работиш со англиски се над 30 000. Е сега, ако е така супер. Ама ако е платата 22-3 илјади и да патуваш 2 саати до таму, не фала. И не знам што се научиле со тие интервјуа со сто дела, по сто саати.. Се надевам дека нема да ме викаат на второ интервју, не планирам да се акам до Бунарџик по втор пат и на крај да не ме ни вработат. :D
     
    На libragirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Работата што е повеќето работи се на нога. Не можеш да кажеш извинете детето ми е во болница јас нема да дојдам треба се со предходна најава. Зборам за оператор на машина зошто ти си тој и броени се луѓето па затоа. Каде и да одиш контрола на квалитет е убаво зошто си одвоен од идиотизмот што се случува на линиите. Сабота ако се работи се работи нема не. Еднаш ќе кажеш втор пат нема да те толерираат.

    Порано им беа вработувањата само од Скопје и Куманово зборам за цела зона, сега им се дури и од св николе зошто не сакаат да работат. Искрено за 26000 ќе идеш подобро роба по маркети ќе редиш као мерчендајзер само прва смена и празници и викенди дома, а не на работа фамилија да не видиш.
     
    На angieangie и blueeparadise им се допаѓа ова.
  19. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.273
    Допаѓања:
    11.397
    Пол:
    Женски
    Можеш да им пишеш меил и културно да им кажеш дека веќе не си заинтересирана за таа работна позиција, за да не се акаш до Бунарџик и да изгубиш цел ден.. Мислам можеш и да одиш, ама ако веќе ги знаеш условите и се тоа, и знаеш дека не вреди, нема поента до таму да одиш да денгубиш.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    6.406
    @Brpbrp Не, не, јас не сум за контрола на квалитет, комшиката работи тоа и ми споделуваше што знае за Кемет општо. Мојата работа би била канцелариска, Customer Support.

    @нина122 Ама не, не, не ги знам условите, велам доколку платата им е 22-3 илјади за оваа позиција и плус толкав пат, не би вредело. Уште немам отидено на интервју, во вторник ми е а тоа за можното второ интервју го искоментирав дека скоро сите фирми во кои имам аплицирано малтретираат со 100 интервјуа, задачи и тестови и дека се надевам дека нема да има второ интервју. Може јас не објаснив убаво. :D
     
    На нина122 му/ѝ се допаѓа ова.