Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    2.460
    Никој не би волонтирал 40 часа неделно 3 месеци. Тоа никако не треба да се смета како нормално :|
     
    На Spicy Senorita и GirlLove им се допаѓа ова.
  2. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.772
    Допаѓања:
    12.151
    Пол:
    Женски
    Не, тоа е веќе работа. Волонтерството е малку поразлично и доброволно, обично е на проекти.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    3.201
    Допаѓања:
    11.180
    Пол:
    Женски
    Јас еднаш бев заинтересирана имаше понуда за во детско село хонорарно 4 h на ден за 6000 денари, за ова сега баш ме заинтересира колку ќе е платено
     
    На Spicy Senorita и GirlLove им се допаѓа ова.
  4. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.690
    Допаѓања:
    15.438
    Пол:
    Женски
    Знам, сум работела и трета, и викенди и празници.

    И ако си работела и ти, мислам ќе сфатиш што зборувам.


    Не е нормално бидејќи не е платено и државата не ни е развиена како другиве држави.

    Зошто ако толку се чукаат по гради, не објават ПЛАТА.
    Кој би работел на долг рок за без пари.?
     
    На Spicy Senorita му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.772
    Допаѓања:
    12.151
    Пол:
    Женски
    Сум работела ноќни, празник и делник кога сум немала пари, за 16000ден. Не сум седела дома да чекам од моите или како сега секој втор ‘не му одам да му работам за ххх плата’, а квалификации нема ни за во трафика. Не е ни важно, не викам дека е ок да работиш за мала плата затоа кој сака нека проба. Не може од детско село да очекувате 1000 евра плата.
    Има луѓе кои волонтираат во разно разни организации, деца што трчаат за донации во Црвен крст, ќе се намали на скролање на инста и ќе се најде време некаде да се помогне.

    Размислете само кои плати ги имаат луѓето во фабрики, полицијата и слични професии со ноќна работа, па размислете колку може оваа организација да понуди, а зависи целосно од добрата волја на фирмите и луѓето.
     
    На GirlLove и najjacha им се допаѓа ова.
  6. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.923
    Допаѓања:
    85.972
    Пол:
    Женски
    Партиско вработување е во СОС село .
     
    На TMNT, злоба и GirlLove им се допаѓа ова.
  7. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    6.406
    Леле ве читам за мочањево и не можам да не искоментирам. Прво, не значи дека ако често мокриш, имаш здравствен проблем, исто како што некои мократ доста поретко. Еве и јас одам често, имам направено сто уринокултури, отидено на уролог, ехо уредно, се океј. А и во граници на нормала е да одиш 8-10 пати во еден ден а ние најголемиот дел од денот го поминуваме на работа, а другиот го спиеме така што...

    Имам пишувано и порано за ова мислам, на работа за ова никогаш ништо не ми спомнале, а ако ми спомнат дека не смеам да извршувам основна физиолошка потреба, едноставно мене од утре веќе ме нема на таа работа. Зошто јас не планирам да си расипувам бешика и бубрези за цел живот зошто некој си шеф таму не ми дал да одам во вц. И колку време одзема мочање жити се, 2 минути? Ај ако браниме мочање, тогаш па да не збориме за какање, дозволено еднаш у неделата, на тајмер да не треба да ни бројат ако не дај боже те фати некоја серка од 10 минути. Знам дека е гаден муабетов, ама и мене ми се гади од фирми шо не ти даваат да одиш по нужда, да си напуниш чаша вода што е 2 секунди и да јадеш за не дај боже ако ти се слоши. И фала богу, не да ги карам само фирмите, се со усул, не да идеш со телефонот во раце и да скролаш 15 минути на шоља, и не да јадеш и да гледаш саат време видеа успат.
     
    На Spicy Senorita, Anna-Banana, freaky26 и 12 други им се допаѓа ова.
  8. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Некој искуство со NEW AGE за душеци веќе 3-4 месеци имаат оглас за истите позиции??
     
  9. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    2.460
    Огласиве се вртат више година дена, отидов еднаш и ми кажаа 1 недела (или две, не се сеќавам, ама мислам дека беше 2) неплатена обука секој ден по 4 или 6 часа, а ја аплицирав за една позиција и после дознав дека под таа една позиција треба да имаш квалификации и за 2-3 други различни. Абе бегај, лол.
     
    На Spicy Senorita, ijana и GirlLove им се допаѓа ова.
  10. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    А во СОС мислите дека некој ќе влезе преку оглас? Зборам за вработување. Јас не верувам. Во приватни фирми за минималец треба да имаш некој да те препорача, а не, пак, овде.
     
    На Sielo❤️, cresa-jagoda, TMNT и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.690
    Допаѓања:
    15.438
    Пол:
    Женски
    Се согласувам.
     
    На TamaraSJ му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    793
    Допаѓања:
    2.946
    Пол:
    Машки
    У фирма за канабис работев пред 2 год, додека излезам од погон два пати мантил соблакање, па пак преоблакање бар пола саат ќе одземаше да одевме до вц. Затоа на пауза после 4 саата. Е сеа некоаш паузите беа после 5, 5 и пол, еднаш 6 саата се фатија и не се издржуваше повеќе. Супер плата за инженер беше, ама кое фајде кога немаш кога да јадеш, вц, ослабев за месец и пол 4 кила
    Тешко губење време реално
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    [​IMG]

    Дали некој има искуство, или барем да има аплицирано или планира да аплицира? Огласот е достапен на аплицирај.мк таму има меил каде што може да пратите.
     
  14. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Од овде постојано бегаат луѓе...и платата им е ,,онака,, ако знаете германски има многу подобри опции...Познавам луѓе кои биле таму не се фалат воопшто. Ако сакаш пиши ПП можам да ти пуштам линк ако сакаш во друга компанија која е да кажам далеку по ок и плата со германски е ок за мк услови.
     
    На ijana и GirlLove им се допаѓа ова.
  15. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Со германски јазик моментално најмногу се заработува имаше една грчка 1200 евра почента плата додека овие останати даваат 50.000 + многу бонуси.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Дали некој има искуство со КФЦ - Маркетинг асистент/специјалист преку академијава што ја завршив добив понуда во KFC за маркетинг некој доколку знае инфо за плата и сл да ми сподели.
     
    На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mandrace

    mandrace Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2023
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    342
    Пол:
    Машки
    Таа фирма не е тука за да прави профит и маркетинг , повеќе личи на политичка ...
     
  18. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.702
    Допаѓања:
    172.550
    Пол:
    Женски
    Кфц е синџир за брза храна. Каква црна политика жити се
    Коректни се како работодавач, плата на време

    Која академија ја заврши ако не е тајна? Мислам преку која школа?
     
    На Skyler му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    9.183
    Никој не забранува одење во ВЦ, значи само во ВЦ за физиолошка потреба, туку дека некои сигурно го имаат злоупотребено тоа со одење и на цигара, кафе, зборување на мобилен, седење во гардероба итн и поради тие други ќе имаат рестрикции.

    Од 8 часа работно време, пола саат пауза, па на секој саат одење во ВЦ по 5 минути е плус 40 минути одземено од работното време.
    Некои не го толерираат тоа.

    Затоа и баш поради тоа избрав работа во која не си затворен во една просторија без природна светлина, комуницираш со кој сакаш, кога сакаш јадеш, пиеш, зборуваш на телефон, ама работата на крај на месец да е завршена како што тие испланирале.
     
  20. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    К
    Брејнстер.

    Со плата како се? Бидејќи тука пред интервјуто не ти кажуваат плата имаш бесплатно оброк и попусти.
     
    На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.