1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Natalija0803

    Natalija0803 Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Da
     
  2. Natalija0803

    Natalija0803 Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Ima i ljubomora megju kolegite koj poveke ke napravi se jadat megju sebe a vregjanje preku slusalka imas po cel den
     
  3. Natalija0803

    Natalija0803 Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Dali ima nekoj iskustvo so rio kafe fabrikata? Pocetna plata, kako e so smenite?
     
    На QuickBro му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Suzemarinkovska

    Suzemarinkovska Нов член

    Се зачлени на:
    24 август 2023
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски


    Jas pisav pogore za istata firma,i doznav od drugarka na bratucedka mi rabotela tamu do pred 3 meseci,deka ne bilo ok koleskite mnogu mestele pred menadzerot i koga doagjaat novi devojcinja ne gi stavale da rabotat za praznik i vo nedela poradi toa sto tie denovi poveke se plateni,celovkupna slika mi kaza deka ne e zadovolna ic i napustila od tamu i za toa mnogu chesto pocnaa oglasi da pustaat za vrabotuvanje mnogu lugje napustaat
     
    На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. agios

    agios Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    580
    Само што ги потцена сите што работат по продавници. Секоја работа има своја тежина, ама ти според разговоров ја немаш почувствувано тежината на работење секој викенд/државен/верски празник.
    Работниците што работат на овој начин се малку платени. А 500 евра се ништо во споредба со жртвата што ја прави работникот на сметка на семејството и приватниот живот. Не вади се, во ред е, сфативме дека ги фаворизираш Кромберт од персонални причини веројатно, но фабрики што постојано плачат за вработени имаат голем проблем, а тоа фала Богу го знае пола Македонија, пошто нели, малку народ сме.
    Сметководител не работи редовни трети смени, кога веќе ја спомна конкретната професија.
    Директорска плата во Македонија добиваат луѓе и без никакво образование, или со основно, само со партиска книшка. И такви што не ни одат на работа. Као проблем е што продавачката зема иста плата со сметководителот, ама ова другово да го премолчиме не е. Тоа се тие вредности.

    И треба да знаеш дека и во продавници работат луѓе со факултетско образование. За минималец.
    Така што муабетот не ти држи вода ама ич.
     
    На Mumoftwo30, QuickBro, GirlLove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.789
    Допаѓања:
    5.871
    Пол:
    Женски
    Па јас познавам луѓе со Економски, Правен, Медицина, па дури и со мастер што работат во маркет? И шо праиме сега на оваа споредба? Јас сум 30 год и имам над 10 год раб искуство и стаж, и со факултет и без факултетот претходно, се сум работела! Факултетот не ти го менува степенот на знаење, снаодливост и сл. Ако си добар во нешто ќе бидеш добар секако, факултетот е само плус лично за себеси и ништо повеќе, денеска секој идиот купува диплома и се води "со факултет". Мајка ми е со средно, јас со фах, едно време земаше повеќе плата од мене. Нема тука правила, и факултетот не ти е мерило за ништо денес, ниту пак за плата.
     
    На Anyshka, agios и QuickBro им се допаѓа ова.
  7. QuickBro

    QuickBro Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2022
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Машки
    Grujo e kriv so bukvalno Gi poeba mozocite na site uste od negovoto vreme koga otvori disperzirani studii nasekade kade bukvalno ne ti trebase nisto osven da bides redoven i deka Eden den ke se falis so diplomata (poznavam Eden kup takvi glupaci) ne znaat 2+2 kolku se Ama bitno Diploma od strizipicino imaat hahah
     
    На Didajo, Mumoftwo30 и ijana им се допаѓа ова.
  8. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.559
    Пол:
    Женски
    Најголем хаос настана откако средното го направи задолжително...
     
    На sj *O*, QuickBro, Mumoftwo30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Средно и треба да биде, и онака неписмена генерација па и без средно.
     
    На Anyshka, Curious cat, QuickBro и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Сакам да прашам зошто Неуромедика бара Маркетинг секоја недела дали до толку е лоша фирмата? Овој оглас на памет го знам веќе .
     
    На Космонаут и QuickBro им се допаѓа ова.
  11. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Dali imate informacija dali ke se otvaraat novi firmi stranski sto ke baraat marketing,hr, managment, i sl?
     
  12. QuickBro

    QuickBro Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2022
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Машки
    Valjda ne se nafatila da nosi dopicnjak
     
    На arabella_, tamche995 и ijana им се допаѓа ова.
  13. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.559
    Пол:
    Женски
    Треба да биде, ама сите да си ги добијат заслужено оценките и дипломите. А не поради тоа што е задолжително некои ни за 2ка немаат знаење, изостаноци оправдани и неоправдани еден куп и таквите на крај земаат диплома, добиваат дури и поголеми оценки незаслужени, зашто малку им биле незаслужените 2ки. Па после благодарение на купената диплома за средно, имаат можност да се стекнат и со незаслужени купени факултетски дипломи...
    Додека не беше задолжително средното образование, никогаш немало толку многу како сега академски граѓани.
     
    На sj *O* и Malesia им се допаѓа ова.
  14. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали дознавте услови за оваа фирма? Имаат оглас за во Скопје а веќе еднаш аплицирав па сакам да знам. Благодарам :)
    Поздрав
     
  15. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Ова е нова фирма со добри канцеларии и добри услови. Ако ти се јаватат те молам сподели детали.
     
  16. LaRuz

    LaRuz Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Видов дека две членки веќе прашувале од кои едната е во 2018/2017. Јас еднаш пратив ама не се јавија и сеа се мислам да не им е само про форма. Па ако некој имал контакт со нив нека пише.
     
  17. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Речиси сите подобри фирми стават огласи за реклама, а си имаат примено кандидати. Јас не се надевам веќе на работа преку оглас.
     
    На QuickBro и ijana им се допаѓа ова.
  18. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.925
    Допаѓања:
    48.079
    Пол:
    Женски
    Не е точно, не се откажувај, јас се имам вработено замисли преку avrm го видов огласот, аплицирај ќе успее еден ден сигурна сум
     
    На Mina-aniM, cresa-jagoda и ijana им се допаѓа ова.
  19. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Како да не се разочарувам кога на 50 интервјуа сум била, сум прифаќала и помала плата за почеток и немало ни п од повратен одговор отпосле. Само еднаш се вработив преку оглас, и тоа работев и прекувремено и ќутев и се, по две години ми скурчи и дадов отказ. Во мојата општина има многу огласи, праќам CV, никој не ме повика на работа. Не верувам во ниеден оглас повеќе.
     
    На Selena01 и QuickBro им се допаѓа ова.
  20. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.925
    Допаѓања:
    48.079
    Пол:
    Женски
    Не знам колку години имаш, на почетокот кога завршив фах и јас сигурно на исто толку интервјуа бев но без работно искуство, идев и на пракса, и без пари работев само колку да добијам на искуство и да наведам во CV.
    Сега барем си со искуство, тоа го ценат највеќе работодавците, дополни во резимето, аплицирај, големо влијание имаат и пријателите и кругот во кој се движиш, спомни им дека бараш работа да те имат во предвит, ќе те препорачаат, најбитно да не се откажуваш.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.