Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Сите идат таму сега, нема слободен термин 2 месеци .
     
  2. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Па мислат дека сме очајни и се ќе прифатиме. Но да ми губат време без врска, срам да им е.
     
    На ijana и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Ова го пишав еднаш, ама оти знам дека се чита форумов, ај уште еднаш. ДО КОГА ПЛАНИРААТ СО ЛАЖНИ ОГЛАСИ, КОЈА Е ЦЕЛТА И КАДЕ ДА БИДАТ ПРИЈАВЕНИ. Од ништо не се плашат, на овие будали ништо не им е свето. Туѓите деца за нив не се човечки суштества и можат слободно да паднат во замка, оти нема кој да ги заштити. Аман, да почниме да пријавуваме.
     
    На izabela.nik, злоба, GirlLove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Ова е лажен оглас вработени нема, сајт нема , а демек канцеларии има низ Европа и Австралија на гугл ништо нема некоја лажна Адреса.
     
    На Spicy Senorita му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Точно, зошто тогаш вакви будали да имаат наши лични информации. Еве ти си проверила, некои кутрите можи и немаат време да проверат. Не знам, ова ми е најгрдата тема за размислување.
     
    На GirlLove и ijana им се допаѓа ова.
  6. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Да Собираат CV-a и после јас се чудам од кај ме нашле мене да ми продаваат производи на телефон па со име и презиме и адреса ме знаат ....
     
    На Tanjamm, Tam4yy, GirlLove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Kiko9

    Kiko9 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2023
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Машки
    Ima na instagram objaveno oglasi od Postman posta .... ko so gledam od Kosovo e i se bara se bukvalno za niz cela Makedonija..... Dali ima nekoj nesto da kaze do sega poso malce mi se cudni ... edno vreme gi imase niz gradov kaj so ziveam a sega baraat se od nula bukvalno,,
     
    На **prcla**, Angida и ijana им се допаѓа ова.
  8. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Ги отворив,имаат вложено во маркетинг и имаат 160 автомобили за достава со тоа се сериозна компанија. Може да аплицираш зошто да не . Воопшто не изгледаат сомнително.
     
    На **prcla** и Kiko9 им се допаѓа ова.
  9. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    6.406
    Пак јас со Causeway. :| Дадов отказен рок на сегашнава работа и од немајкаде пак аплицирав таму. Направив видео интервју, ја завршив задачата што ми ја испратија и имав кратко интервју како формалност чисто со тој посредникот во средата и ми рече дека ќе ги испрати сите мои податоци на клиентот и наредните чекори би биле уште 2 интервјуа со нив. Денес порано сабајле ми пишал мејл, демек супер вести, клиентот сака да те запознае, дали ти одговара од толку до толку саат наредна среда. Му вратив кога станав, еве нека се 3 саати откако го испратил мејлот дека сум слободна и нели она looking forward to meeting the team. И не ми врати ништо?? Никаква потврда, кај ќе биде интервјуто, да го закаже... и прашањето ми е дали доколку не ми врати и во понеделник, во текот на денот да му пратам follow up мејл, ама без да звучам очајно и too pushy. :D Ама страшно ме фрустрираат вака што прават, и ме фаќа и нервоза дека до крајот на месецов работам и сакам да најдам нешто што е можно побрзо.
     
    На ijana, GirlLove и nao им се допаѓа ова.
  10. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Огласиве за вработување измами станаа. Јас таа фејк фирма на линкедин што пишав тука во групата дека е лажна фирма 20 апликанти а не можеа 5-6 да соберат треба да ме частат за промоција.
     
    На Tanjamm и Spicy Senorita им се допаѓа ова.
  11. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    LinkedIn имам од 2019, си следам огласи и некогаш гледам по колку аплицирале. Ниеден оглас не беше под 40 апликанти, а некогаш и многу повеќе. Сега рандом ќе кликнам да видам, и одвај по 4-5. Ова кажува многу, или е огласот лажен како што велиш ти, или едноставно луѓево се станати попретпазливи и секаде не им се пушта апликација.
     
    На ijana му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Дениција9

    Дениција9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2021
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Здраво, некој да има искуство со хотел Лимак или да чул нешто? :)
     
  13. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Феминке, уше малце и ќе нема ни луѓе. Сите се отселија или работат во странство. Едвај 1 м сме, мн мал процент на млади.
     
    На Spicy Senorita, Sielo❤️ и Kiko9 им се допаѓа ова.
  14. Kiko9

    Kiko9 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2023
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Машки
    Problemot e so denesnive gazdi ne te gledaat kako investicija tuku kako "lesna zamena" ako im nešto zasmeta Kaj tebe.... od toj gnev plus i namesteni oglasi po javni pretprijatija i ostali državni preduzeća mladiot bega ... I ke dojde den koga ke pukne balonov u Mkd...Ama ke bide kasno
     
    На izabela.nik и ijana им се допаѓа ова.
  15. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Lesna zamena epa ne e i tolku lesno da najdes drug.
     
    На Kiko9 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Fabrikite ja naucija lekcijata , sega u fabrika so osnovno zimaat direktorska plata, use malce i programerska ke zimaat. Tim lideri zimaat 60.000,sef lideri 70-80 k. A rabotnik 40.000.
     
    На Kiko9 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Sielo❤️

    Sielo❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2022
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    2.608
    така е, по другите градови тоа веќе и се чувствува, неможеш обичен работник да најдеш.
    Скоро патував и во разговор со возачот, зошто нема туристички водич со него туку тој е и шофер и водич, вели нема девојчето што беше си замина барав по околните градови и во Скопје барав никој не сака, младите заминаа..
    Ова најпрост пример колку многу само вакви има..
    Помина времето кога газдите велеа ако ти несакаш да работиш има друг кој ќе работи, сега самите си работат во недела.
     
    На Tam4yy, ijana и Kiko9 им се допаѓа ова.
  18. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Има милион фирми во Македонија кои ќе пропаднат токму поради надменост на газдите . Уште 1 година дали ќе се тера после толку фајрон :)
     
    На izabela.nik, Sielo❤️, Tanjamm и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Заминале младите, но асална работа пак не може да се најде. Чудно ми е.
     
    На izabela.nik, Сара175924, ijana и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам дека нема млади, не се сите отселени. Ама овие Ген Зи некако се многу улична школа и не прифаќаат секаква работа, посебно не во фирми како овие со телекомуникации. Тоа кажува многу, слушнале какви се условите и не им се дава здравјето. И јас секако ги оправдувам, ама требаше порано вака.
     
    На Космонаут, ijana и Kiko9 им се допаѓа ова.