1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Kiko9

    Kiko9 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2023
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Машки
    Lidl 2025 tek ili 2026 bese mislam ... do togas obuka vo sosednive zemji :D
     
  2. Free Spirit

    Free Spirit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2021
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Да,мене ми се јавија за интервју и ми кажаа дека обуката е во бугарија,во софија. Од 18 до 24 месеци од прилика требало да сеработи таму. Затоа прашав,дали има некој со искуствоод интервју? Благодарам,поздрав.
     
    На Kiko9 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Soncka :)

    Soncka :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    468
    Пол:
    Женски
    Не бев. Се јавив и ми кажаа дека е сменска работата, мене втора смена не ми одговара и не отидов.
     
  4. Elena Evet

    Elena Evet Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ako moze info i iskustvo za rabota vo CompanyWall mk?
     
    На Kiko9 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. m_ana

    m_ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Здраво,дали може да споделиш искуство со интервјуто,какви се условите во компанијата ,како се со плати и смени ...
     
  6. xbizzle94

    xbizzle94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Здравоо! Јас сум задоволна од интервјуто, имам позитивно искуство, префини луѓе значи немам зборови. Повеќе беше запознавање за компанијата и бенефициите кој ги има на огласите. Ако си прифатен има второ интервју за англиски јазик. Работно време е флексибилно од 8-4 и 9-5. Позз :)
     
  7. Mila.i5

    Mila.i5 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки, дали некој е заинтересиран да работи со финансиски услуги? Работата не одзема многу време секако доколку ја гледате како дополнителна работа. Има можности за големи напредувања и награди. Потребно е да имате 18 години. Заинтересирани контактирајте ме на millailievska@gmail.com
     
  8. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    273
    Лажниот оглас на linked Digital Media Manager секој ден се објавува и луѓе уште аплицирааат,треба да се пријави тој оглас бидејќи станува збор за лажна фирма во Скопје на улицата каде што е објавено дека имаат канцеларија НЕМА НИКАКВА КАНЦЕЛАРИЈА! И секој ден се објавува огласот секој божји ден истиот оглас треба да се пријави веќе не знам какви податоци крадат ....Фирмата се вика Thirty Twenty бидете внимателни многу со овој оглас бидејќи станува збор за scam и фиктивна фирма.
     
    На cresa-jagoda и Космонаут им се допаѓа ова.
  9. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Размислувам да аплицирам на еден нивни оглас. Само би сакала да прашам дали ви дадоа инфо дали ќе биде и колку ќе биде платена обуката?
     
  10. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    29
    И мене ме интересира колку ќе биде платена обуката?
     
  11. Dr. Happy

    Dr. Happy Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2021
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    Здраво членки, можеби темата не е соодветна, меѓутоа, би сакала само да се информирам. Имено, пред некое време имаше најава дека студенти на општа медицина, во 6-та година би можеле да почнат со вработување во ЈЗУ во своите градови поради недостаток на кадар. Би сакала да прашам дали некој од вас е упатен на ова тема, поточно, дали јас како студент со завршена 6-та година и останати уште 2 испити, би можела да се вработам во ЈЗУ?
     
  12. Free Spirit

    Free Spirit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2021
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Јас имав интервју во петокот. Тоа не е обука,туку они те вработуваат,ама ќе треба да работиш во бугарија додека не се отвори првиот маркет во македонија. За плата не ми кажаа колку е за позицијата за која аплицирав,само ме прашаа колкава плата мислам дека би ми одговарала. Инаку,во бугарија они ти ги покриваат сите трошкови(мислам за ќирија) и ти даваат и кола која можеш да ја користиш а ти ги покриваат и трошоците за колата.
     
    На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Што прашуваат отприлика на интервјуто, на македонски или на англиски се одвива?
     
  14. мацааа123

    мацааа123 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали може подетални информации околу работата, дали се работи со физичко присуство или онлајн, колку би било минималното потребно работно време и дали се потпишува договор на одреден временски период? Благодарам однапред
     
  15. Free Spirit

    Free Spirit Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2021
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Интервјуто е на англиски и прашуваат општи работи. Што имаш завршено,дали работиш и ако работиш да објасниш околу твојата работа,зошто си се пријавил на огласот,која ти била мотивацијата да се пријавиш. Трае околу половина час. Се надевам помогнав. Поздрав.
     
    На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. peperutce777

    peperutce777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    141
    Дали некој знае како оди вработувањето во Ваикики Битола?
     
  17. **prcla**

    **prcla** Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    644
    Пол:
    Женски
    Mislenje za makomarket ?
     
    На Kiko9 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    6.074
    Пол:
    Женски
  19. Kiko9

    Kiko9 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2023
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Машки
    Ne ti treba :D:D:D Sedi tamu
     
    На izabela.nik му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Vform

    Vform Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2023
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    22
    Ne sum bil na neuspesno intervju sto ne zavrsilo so 'ke'' ti se javime ili sigurno ke ostaneme vo kontakt..
    Bev na intervju iako aplicirav za druga pozicija od taa za koja me viknaa-moja greska dno profesionalnost
    Dno, aplicirav za edna pozicija ne ni bese outsourcing spomnato te vikaat za druga outsourcing,aj otidov sloboden bev, za americki pazar rabotat neznaat tocna smena da ti kazat, nikoja seriozna firma ne stava takvi faci da se zamisluvaat deka se menadzeri..deka pravat intervju...kako nie sme kul outourcing firma ali epten strci neduciranosta,amaterizmot i nekultura na hr timot,epten,pozitivno 2ra smena iskoristi slobodnoto vreme od sabajle da si baras druga rabota...
    P.s i platite bea smesni za 2ra smena "americki pazar"
     
    На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.