1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. AlexT

    AlexT Нов член

    Се зачлени на:
    26 септември 2023
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    4
    Ne mi se javile seuste.
    Iako rekoa deka ke me izvestat iskreno ne se ni nadevam, toa e princip vo nashive privatni kompanii.:(
     
    На Vform, Spicy Senorita и Kiko9 им се допаѓа ова.
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.691
    Допаѓања:
    15.442
    Пол:
    Женски
    Искуства со Crazy Labs?
     
  3. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    1.427
    Пол:
    Женски
    Има некој што работел или знае некој што работел за Jungle Tribe? Гледам вечно им е пуштен оглас... Често си одат луѓе или што е работата?
     
    На Spicy Senorita му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Изгледа така си го вртат огласот, баш истово го забележав пред некој ден.
     
    На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    А зошто некој така си врти оглас? :devil: Забележав кај неколку фирми, секој месец еден ист оглас. Не е коректно кон оние што бараме работа. Аплицираме и никаков повратен одговор. Па на оние страницине Кариера, Вработување истите огласи се. Најубаво парталите и надвор од оваа мочана држава.
     
    На VDT2906, eliesaab, GirlLove и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Kiko9

    Kiko9 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2023
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Машки
    Da se sobereme site nie sto sakame da zamineme od ovaa drzava i da se mavneme sto pre odavde :D :D
     
    На GirlLove и izabela.nik им се допаѓа ова.
  7. Анела-

    Анела- Активен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2023
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Заприметив на вработување.мк дека OneContact постојано имаат огласи. Што е работава со таа фирма? Им фалат работници или постојано си заминуваат? Искуства?
     
  8. Stayy W

    Stayy W Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2018
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    886
    Пол:
    Женски
    Некој да не знае дали имаат потреба како медицински тим за време на концерти од сестр и доктор ?
     
  9. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Дечки дали некој има искуство со ДМ, конкретно за маркетинг специјалист. Јас аплицирав, ми кажаа дека сум влегла во потесниот круг на кандидати и ми дадоа термин за интервју. Културно се јавив и објаснив дека во тој термин не можам да одам и ако може да ми дадат друг термин, ми рекоа да ќе ти се јавиме и никогаш не се јавија....

    Сите квалификации ги поседувам и не ми беше јасно што се случува па затоа ако имате искуство споделете. Искрено личат на ептен несериозни чим не можат да понудат друго време освен тоа нив што им одговара.
     
  10. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Не, не, не, од мое искуство ако презакажиш интервју и им одбијаш термин му е нешто како навреда. Тие сметаат дека како потенцијален кандидат, барањето работа ти е работа сама по себе.
    Абе какви квалификации, врти таму по телефони ако имаш некој. Ако немаш, бај-бај.
     
    На злоба, GirlLove и bookslover им се допаѓа ова.
  11. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Да и јас како да ги осетив така ама не може да ти понуди еден термин и да ти каже е сега ти остави се планирано до тој термин и дојди. Не се некоја којзнае каква фирма па на крај краева хаххаха. Со какви фирми сум соработувала многу посериозни па сите имале некој флексибилен термин, само они понашање на телефон до бескрај. Ќе ме побараат сигурно пак зошо ми кажаа дека биле ептен заинтересирани што сум знаела Германски. Ако сте заинтересирани нешто најмалце што може да направите за кандидатот е да му понудите повеќе термини :D
     
  12. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Види вака со човечки ресурси е обично вака, не знам како им доаѓа ама поголеми газди се од газдите. :drunk:
     
    На bookslover му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Дениција9

    Дениција9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2021
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали има некој искуство или чул нешто за групацијата Венерас?
     
  14. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.764
    Допаѓања:
    6.952
    Пол:
    Женски
    Види фирмите имаат некое непишано правило во врска со тие интервјуа. Откажување, доцнење, преместување ги сметаат за несериозност во идната работа. Не дека тоа што ти го пиша не држи вода. Да, има понекогаш итни непредвидливи ситуации. Но, ХР и фирмите одат според тоа непишано правило во врска со интервјуто/разговорот за работа
     
    На Waverly Raven и bookslover им се допаѓа ова.
  15. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Апсолутно разбирам, ама они мене на пример можеа да ме прашаат кога сте слободни за интервју (што е случајот секаде во странски фирми) и тогаш да се договориме и јас нормално нема да презакажам. Ама ти да ми предложиш време, и нормално е некој да не може да прифати. Реално не чекаме цела недела за време да ми дадат Ептен апсурдно
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Еве јас имам слично искуство со фирмата Беда логистик. Барав да сменам работа, аплицирав во Беда, ми се јавија жена и ми закажува интервју во термин што не ми одговара зашто бев на работа. Фино ја замолив да ми закаже порано, таа ми закажа во 12 часот, а јас замолив околу 09 часот да ми закаже, но таа ми се обрати со овие зборови: Вие треба да се приспособите кон нас, вам ви треба работа :?: Мислам... Да земам слободен ден за да одам на интервју од 15 минути? А и кажав дека работам. Ми остави веднаш лош впечаток.
     
    На eliesaab, izabela.nik, bookslover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Да исто и мене ДМ, и уште на телефон ми кажа колку биле задоволни од мене со германски што сум била им требало таков човек. Ако ви треба и вие сте истите што треба да направите компромис, не е дека само јас барам работа и вие барате работник си требала да им кажеш.
     
    На eliesaab и GirlLove им се допаѓа ова.
  18. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Мене едно нешто не ми е јасно. Цело време се тврди дека нели со Германски полесно се доаѓа до работа, во кол центриве поплатени биле, и на крај испаѓа исто се понашаат како кон нас со Англиски. Што значи дека потребата за работник не е толку голема, колку што се тврди...
     
    На Zavisnaodblago му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Зависи каде :) Сум работела во многу сериозни фирми, 2 години во кол центар напуштив за посериозна фирма што ми понуди поубави услови и сега работам таму, никогаш не се чекало повеќе од 2-3 дена за било каков одговор и кога се вработував ме прашаа они мене специфично да им кажам кој датум и саат сум слободна па они да се адаптираат на мене. А овие во дм си патат од чист комплекс, за на крај да ти понуди колку? 20 илјади преку сила и да се утепаш од работа хахаха фала ти Башка да влезев кај нив како маркетинг специјалист ќе имав можност да им ги средам натписите да не се брукаат со преведување од германски на македонски артикли што не може да се преведат. Ама ете… патење од комплекси дека не си можел во саатот нив што им одговара.
     
    На Zavisnaodblago и eliesaab им се допаѓа ова.
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    6.406
    Па да, во принцип полесно се доаѓа до работа со германски. Другарка работеше во кол центри (првиот sales, вториот customer service) и сега исто работи на германски ама скроз друга позиција. На сите места влезе одма без проблем, и на едното место имаше основна плата околу 50к. Е сега, фала богу дека ќе има многу работа и кол центриве особено имаат луди смени, ама кога ќе видиш кај нас за минималец те малтретираат, работиш по 3 смени и плус работата на друг ја работиш.. Со германски е многу полесно да се најде работа, зошто не го знаат сите јазикот, а англиски веќе сите знаат што се вика и бараат совршено да го познаваш за да се издвојуваш од другите кандидати и да имаш соодветно искуство.
     
    На bookslover му/ѝ се допаѓа ова.