1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Да точно ама има многу поволности со германски, јас во кол центар зимав околу 50-55 илјади сега дупло со искуство подолго. Така што се исплати трудот и маката.
     
    На Aschenputtel и blueeparadise им се допаѓа ова.
  2. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Поентата ми е, дека сепак си имала конкуренција, па затоа те ставиле на игнор за интервјуто. Значи дека не сте кадар во дефицит.
     
  3. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Да да така е. Не знам зошто ама имам чувство дека ќе ми се јават хахахаха
     
  4. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Не ме сфаќај погрешно, за таа фирма имам читано лоши искуства, така што...
    И постојаните огласи значи дека не штима нешто таму.
     
  5. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Леле да? каде читаше прати ми те молам?
     
  6. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Некаде по темите на форумов. Пребарај.
    Мое мислење за која и да е фирма, ако им треба работник, ќе викнат за кратко време ако се сериозни, секако. Јас така од многу фирми сум чекала да ме викнат, дури една фирма ми рече дека ќе почнам со обука, но потоа не се ни прејавија. Во државава пре на лото ќе добиеш отколку асална работа да најдеш.
     
    На eliesaab, lovely91, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Mac166

    Mac166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2020
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Има претходно пишувано за таа фирма
     
  8. Mac166

    Mac166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2020
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Има претходно пишувано
     
  9. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Барав ама не можам да најдам.
     
  10. Дениција9

    Дениција9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2021
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Успеав да го најдам. Дали некој бил на интеврју?
     
  11. Sebastijan12

    Sebastijan12 Нов член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2023
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Na moj bratuced mu zemaa pari 1000evra za nekoi bugarski dokumenti cekase edna godina pa go ispratija demek samo 90 dena mozelo so nekakvi A1 dokumenti, toa na crno bese, zosto luge od istata grupa so nego sto bea gi fati policija i gi vratija nazad i kazni plakjaa. pa posle nekjea da mu vratat pari ,a go maftaa slovenski dokumenti,so godini se vlecese vo taa agencija i nisto ne napravi vreme izgubeno i mnogu pari
     
    На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mac166

    Mac166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2020
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Искуства со convivial smm?
     
  13. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Дали некој може да ми понуди фирми каде што се работи од Понеделник до петок, моментално сум вработена и не се знае ни за празник ни за делник, буквално да не може човек да испланира ништо, огласите по интернет секој втор исти, секој месец скоро исти работодавци бараат, или нешто што е на англиски, работам, амбициозна сум ама ете..
     
    На izabela.nik му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SanjaSt

    SanjaSt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2020
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Здраво имам прашање, дали по луксузните хотели во Скопје на пример Marriott нудат смештај за вработените од персонал од други градови? Сакам да започнам со работа во некој таков хотел но сум од друг град, па проблем би ми било.:)
     
  15. ballerinaaaaa

    ballerinaaaaa Нов член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2023
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    5
    Подалеку од тие. Имаш “обука” што уствари 8 саата работиш, пред да почнеш да работиш онака површно че ти каже за компанијата и одма почнуваш да се јавуваш да нудиш сертификат некојси за извонредност што уствари луѓето треба дс го платат 10.000 или 15.000. А реално не служи за ништо, ти се јавуваат нудат плаќаш добиваш. Пишете на српски форуми CompanyWall prevara таму подолго е фирмата ќе видите.
    Понастрана од тие.
     
  16. ballerinaaaaa

    ballerinaaaaa Нов член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2023
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    5
    Agile pro solutions работат од понеделник за петок сма и за државни празници, со дупла дневница секако.
     
  17. Anna85

    Anna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    559
    Пол:
    Женски
    Периодов бев на интервју во две сериозни корпоративни компании за специфични позиции со високо образование. Не се јавија за второ интервју или за понуда за работа. Бидејќи на првото интервју беа присутни HR, директор на сектор (мидл менаџмент) и вработен во сектор - претпоставувам после едно интервју одлучиле, или евентуално да имало уште едно интервју со Управен Одбор.
    Не се јавија - претпоставувам нашле посоодветен кандидат. Тоа мене што ме нервира и што сметам дека е некоректно е што не знаат да кажат "очекуваме дека изборот ќе го направиме во рок од 5, 15, 30, 45 денови, доколку се одлучиме за вас ќе ве контактираме во таа временска рамка"...те оставаат ко глуп да чекаш, ниту си да аплицираш на друго место, ниту си да ги чекаш...
    На сите фирми, култура на професионална комуникација им е НУЛА.
     
    На VDT2906, lovely91, Tam4yy и 11 други им се допаѓа ова.
  18. Kiko9

    Kiko9 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2023
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Машки
    Jas otvoreno im kazuvam sekogas pred kraj na intervju za da me izvestat vo najkratok rok za da znam poradi toa sto ima i drugi oglasi na koi sum apliciral a ne sum seuste za intervrju pobaran pa da znam so da im odgovoram ako eventualno se javat..... I najcesto koga ke ti se nasmeat cinicno u faca pred kraj na intervju znaj deka nisto ne dobivas od taa rabota ... Sto sve imam u zivot videno i oseteno na koza koga se tice baranje rabota intervjua testiranja u pm
     
    Последна измена: 14 октомври 2023
    На eliesaab, Vform, Anna85 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Anna85

    Anna85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    559
    Пол:
    Женски
    Стварно можам многу да истрпам, несоодветни коментари и прашања од HR, циничната насмевка, доцнење на интервју од нивна страна, се тоа можам да прифатам/да разберам .... ама тоа што не кажуваат во кој рок да очекувам понуда доколку се заинтересирани да ја дадат - тоа ме вади од кожа.
    Еве ако има некој на форумов што работи HR нека ни објасни зошто е тоа така?
     
    На Mumoftwo30, Tam4yy, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Spicy Senorita

    Spicy Senorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2022
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    2.595
    Пол:
    Женски
    Јас памтам дека имаше една и секогаш кога ќе се пишеше вакво нешто се караше со нас. Еве, не знам зошто, повеќето од коментариве овде се чиста вистина.
    Инаку, такви се, многу некултурни. Некогаш и ти даваат понуда за работа, се договарате за плата, а потоа се премислуваат. Како да сакаат да си играат со емоции на кандидати. Мене садистичко ми е ова, ама сто пати е кажано и пак така тераат.
     
    На Anna85, eliesaab, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.