1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.734
    Допаѓања:
    35.168
    Пол:
    Женски
    Имам работено и за минимална плата, ама соодветна работа за таа плата. Не може за тие пари 5 работи да работиш.
     
    На GirlLove и izabela.nik им се допаѓа ова.
  2. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.936
    Допаѓања:
    86.095
    Пол:
    Женски
    Одлични се.
     
  3. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Па нормално. Не иде да бидеш касиерка, редач на роба и во магацин за никаква плата.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.734
    Допаѓања:
    35.168
    Пол:
    Женски
    Едно пишува на огласот, а кога ќе отидеш на разговор е сосема друго. Уживаат да те прават будала. Ме фаќа смеа кога покрај св бараат и слика. Како да бараат модели. Бог да чува.
     
    На GirlLove и izabela.nik им се допаѓа ова.
  5. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    6.075
    Пол:
    Женски
    Мажена немажена. Деца дали имаш не си пишала во цв ми вика?
    Не сум пишала викам зошто сметам дека не треба да ве интересира тоа. Тоа е веќе приватен живот што не треба да се меша со работата.
     
    На Camille84, Just.do.it, GirlLove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.734
    Допаѓања:
    35.168
    Пол:
    Женски
    Затоа што ќе земаш боледување. Затоа бараат без деца. Една жена аплицира за работа во бутик. И се јавила шефицата за да дојде на разговор и ја прашала колку години има. Кога и кажала госпожата и рекла - Фала, пријатно. (facepalm) Женава тогаш имаше 55 години. А доста искусна е во работата со текстил. Се работи за бутикот Мега фешн.
     
    На Spicy Senorita и GirlLove им се допаѓа ова.
  7. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    6.075
    Пол:
    Женски
    Кој ќе зема боледување не зависи од тоа дали имаш маж или деца. Еве јас имав потреба од боледување поради сомнеж за корона. Кога беше актуелна короната. Се вратив од боледување отказ ми дадоа. Во повеќето фирми приватни несмееш ни да помислиш за боледување. А тоа е невозможно да немаш пример 15 години потреба од боледување без разлика дали си со деца или без. Или еве на два пати правев операција и што сега морам боледување да земам ама тоа не го дозволуваат нашите газди. Мазги да бевме не ќе можеме да рмбаме секој ден освен недела па некаде по моловите и фабриките и во недела се работи.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    6.075
    Пол:
    Женски
    Имаш и вакви ситуации здрави прави способни работат односно неработат легачки работи. И мене што немам сили да работам рмбам ме прават неработник или до мене бил проблемот.
     
    На pdb123 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  9. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    6.075
    Пол:
    Женски
    И каде се тука инспекциите или агенциите за вработување или било кој аман од општествово. Да види зошто работниците од едни фирми кои ги има на оглас постојано си одат и се бараат нови и нови. Демек не им се работи на работниците. Само ќе се испукаме вака на нет и ништо не се менува ништо не оди на подобро. Пак работниците работат без право на телефон, без столови на работно место, без к15, без право на боледување итн
    И на далеку гледано ќе се уништи македонштината. а за тоа сами сме криви. Јас претежно работам кај Македонци со Македонци. Најчесто и кон новиот никој нема разбирање дури и да се вработиш провремено никој нема трпение да го научи да го охрабри.Единката немајќи работа средства за егзистенција ќе замине во странство или останува сам/а бидејќи нема средства за фамилија да издржува. Да не испадне некој друг виновен сами сме си виновни.
     
    Последна измена: 15 ноември 2023
    На Spicy Senorita и SummerGirl им се допаѓа ова.
  10. ivani30

    ivani30 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.644
    Пол:
    Женски
    Barame Finance Speiclaist za kompanijata kade sto sum vrabotena, site koj sto ve interesira poveke ve molam pisete mi vo dm.
     
  11. Vform

    Vform Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2023
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    22
     
  12. Mari4e91

    Mari4e91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2021
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво барам работа како обезбедување во Штип поздрав
     
  13. Kiko9

    Kiko9 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2023
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Машки
    I mene pred nekoe vreme mi se desi slicno :D :D Okey intervjuto za pozicijata za koja so aplicirav si bese najnormalno za da na kraj mi vika "ako ne da pocnis od druga pozicija da se zapoznaes so procesot pa posle ke te povlecime na ovaa pozicija" :D se nasmeav i samo rekov NE...
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    искуство со Leansem? Како се со плати, однос? Конкретно ме интересира за позицијата за senior copywriter.
     
  15. Zivyle

    Zivyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Женски
    Здраво женски, дали некоја од вас работи како customer care representative во Taskforce? Ако има некоја, нека ме контактира
     
  16. Dorisce

    Dorisce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2020
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Другарка моја работеше во Белина задоволна беше. Во моловите даваат поголема плата затоа што се работи нели и недели и празници. Во другите продавници се работи од понеделник до петок и преку една сабота. Газдите фини се и има можност за скратено работно време. Неплатена обука имаше она од 7 дена и после ја вработија, но цело време треба да се учат производите и има главна што одвреме - навреме те испрашува. Ако те интересира нешто повеќе слободно пиши ми во ЛП
     
    На Lolita7 и LoveRain им се допаѓа ова.
  17. Dorisce

    Dorisce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2020
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Бев еднаш на интервју таму, океј беше. Имаш платена обука 18 000 без разлика дали ќе ја поминеш или не. После платата ти е 30 000 - 32 000 може и повеќе сега не знам. Само газдарицата (таа што прави интервју) е некако пренападна. Треба да го научиш цело мени, па она да те "испраша" и обуката да се смета за успешна.
     
  18. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    2.460
    Газдарицата што го врши првичното интервју има лош однос.
    Плата минималец, треба да си и чистач истовремено.
    No thanks..
     
    На Spicy Senorita, SummerGirl и eliesaab им се допаѓа ова.
  19. chem

    chem Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2023
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Mislenje za sinceritas?
     
  20. Zagrizena84

    Zagrizena84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2021
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Iskustvo za EVN call operator?
    Da imate slusnato od nekoj sto kako??
     
    На Kiko9 и Tam4yy им се допаѓа ова.