1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Принцес❤️

    Принцес❤️ Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Не аплицирав, видов дека имаат оглас па затоа и прашав.
     
  2. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    3.205
    Допаѓања:
    11.199
    Пол:
    Женски
    Има во таск можност за работа само 2ра или 3та смена? Од дома, да не е само прва:)
     
  3. veris

    veris Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2023
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.310
    Пол:
    Женски
    Извини, дали се работи за работа од дома? Сакам да работам од дома додека не се вработам. Благодарам однапред.
     
  4. Aquanalia

    Aquanalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Дали има некој вработен во Sportvision?
    Смените биле прва,втора,меѓусмена ама со договор меѓу вработените, како и слободниот ден. Како функционира ова,мислам барем на неделно ниво би требало да се менуваат по смени и да има еден статичен слободен ден, зошто една недела ќе сум слободна во понеделник,друга во петок после 10 дена нема логика..
    Доколку има некој да сподели искуство,може и во порака.
    Фалаа:)
     
  5. Mari4e91

    Mari4e91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2021
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво барам работа како обезбедување со лиценца и искуство (за штип ) фалаа
     
  6. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Hepening vo bitola baraat Administrativen Asistent. Porano razbrav deka ne im plakaat plata i po 2 meseci kasnat. Ako ima nekoj info neka mi pisi...
     
  7. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Другарка работеше во Спорт М и таму имаа одмор само 10 дена зошто беа пријавени на пола работно време и така ги шупчеа. Најверојатно и овие се такви што е договорот меѓу себе. :)
     
    На Aquanalia му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Aquanalia

    Aquanalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Фала ти на одговорот.:)
    Стварно не знам како би функционирало тоа да за смени и слободен ден во неделата треба да си се договараш со колегите без конкретен распоред.. Затоа реков да прашам искуство..
     
  9. idktbh

    idktbh Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2019
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    мислење за sinceritas? да не има некој на форумов што работел/работи таму било кој сектор ако може да ми пише
     
  10. peperutce777

    peperutce777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    141
    Аплицира? Ти се јавија за интервју?
     
  11. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Здраво, има ли некој искуство или некакво познавање за американската фирма во МК за диспечер HBM Express (Evangelion Logistics) позади Capitol Mall што се наоѓа?
     
    На bookslover му/ѝ се допаѓа ова.
  12. DramaQueen1

    DramaQueen1 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    441
    Допаѓања:
    156
    Здраво, дали има некој искуство со CompanyWall?
     
    На Melissa_39 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    2.460
    Дечки, имам портфолио со attorney copywriting, напишани примери за адвокати и слично.
    Прашањето ми е дали некој би ме вработил вака само со портфолио, затоа што немам диплома за ова?
    Искуства?
     
  14. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Ne. Nitu aplicirav nitu se izgorvam taka. Zavisam od zdravstvenoto i jas i sin mi. Ako ne me prijavat, posle duri posle 1 godina mozam da se prijavam vo fondot za zdravstvo i vo avrm. Ednas taka mi se sluci. Aj jas mozi nema da se razbolbvam, ama sin mi se razbolva sekoja sezona na grip, nema promas, oti vo klasot ima deca sho roditelite gi nosat i bolni i so temperatura. I ic uvo ne gi boli. Na nastavnickata mu e uste polesno oti pomalku deca ke odat na casovi i ne mora so site da se spravuva. Da bev free i ic ne mu ja mislev, mn gajle ke mi bese i za zdravstveno i za se. Oti takva "ubava" pozicija ne ja nudat na bilo koj ako e dobra - na takvi pozicii si stavaat so vrski nekoi kokoni. Ne jas ili ti.
     
  15. carly j

    carly j Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2017
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    148
    Ако нивото на познавање на јазикот ти е C1/2 (проверуваат на повеќе места, те прашуваат од неколку области на граматика/лексикологија/вокабулар), би можела. Секако, и ако се докажеш на напишани тест статии на одредени теми без плагијат/ai. Ако толку сакаш да работиш тоа, заврши некој ефтин/бесплатен онлајн курс барем да имаш во CV.
     
    На Curious cat му/ѝ се допаѓа ова.
  16. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    929
    Тешко, канабисџиите не седат на фемина, за NYSK и ќе најдеш по нешто, мада Синцеритас, по последниве финансиски што им ги видов на МСЕ, у последно време праат добар профит. За што те интересира поточно? Знам кај нас на факултет беа минатата година, ама не ги фатив.
     
    На idktbh му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Melissa_39

    Melissa_39 Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2023
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    jas aplicirav no ne mi se javija mozebi deka ne sum od skopje nezz sto e problemot a imam iskustvo vo call centri
     
  18. idktbh

    idktbh Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2019
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    За пракса аплицирав, ми искочија огласи и океј услови имаа. Имаат поише сектори што ми се по струка(микробиологија, контрола на квалитет итн) па се распрашувам вака случајно да не се најде некој што знае како стојат таму работите за да можам да решам
     
  19. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    929
    Во однос на услови мислам дека се најдобри во Македонија? Можеби парираат едни велешани, знам пошто мене па култивација ми е бранша и се познава кој фрлил пари а кој е стиснат. Иди види како ќе поминеш и не не заборавај тука лол.
     
  20. Fluke18

    Fluke18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2017
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво,дали може некој да сподели искуство со компанијата Company Wall,конкретно за во call centarot