1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    https://www.vrabotuvanje.com.mk/Rabota/445790/Backoffice-Operator/
    Дали некој имал искуство со ова фирма ,да и предложам на една пријателка да се пријави...цело време бара работа веќе изморена е...какви се условите ,плата ,смени? Благодарам.
     
  2. Dan23

    Dan23 Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2021
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Zdravo , da spodeli nekoj iskustvo so Neptun??, east gate salonot ili slicno, plata pocetna so iskustvo kolku e?
     
  3. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Оваа фирма е придружничка на Мтел, им ги извршува монтажите. Плата мислам дека им е близу до минималецот, ама многу работа имаат. Договори ќе треба да средуваш, да закажуваш термини за инсталација, па со корисници проблеми. Не знам дали се иде втора смена, знам и саботи работат. Канцеларијата им е во Кисела Вода пред расадникот.
     
  4. Lily_Lily

    Lily_Lily Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2022
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Zdravo , dali nekoj ima iskustvo so Easy Finance, plata , uslovi?
     
  5. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Благодарам... Коментарот е краток, ужас.. Како се научија оваа газдиве еден човек за двајца да им врши работа за минималец. Браво бе, допрва ќе плачат за работници. Нека ги спасуваат индијци и филипинци.
     
    На lovely91 и eliesaab им се допаѓа ова.
  6. angieangie

    angieangie Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто е така, ама имам познаник на интервју за у банка саатипол го масираа и на крај му рекоа ај сега све ова што зборевме кажи го на англиски.. Си станал и заминал буквално ко да си играат..
     
  7. Melissa_39

    Melissa_39 Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2023
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    jas rabotev mesec dena kako agent na srpski jazik ama mn tesko ide sklucuvanje na dogovor so nekoj bidejki se raboti za privatno zdravstveno osiguruvanje na luge od Balkanot sto ziveat vo Svajcarija a tamu se site zadolzitelno osigurani taka da tesko idese mesec dena probno i mi go prekinaa dogovorot,so germanski jazik dobro ide,so srpski,albanski tesko mn.
     
  8. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    250
    Пол:
    Женски
    Ццц некогаш стварно работата е полесна од газдите што се занесуваат, фала за споделеното искуство
     
    На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Не е тешка работата ама искрено услови да седиш во подрум мислиш дилер си. Подобро да земел стан и таму да се препакуваат, а не во зграда со стаорци стара никаква.
     
    На Irenaiki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ahoy

    Ahoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    9.479
    Допаѓања:
    39.014
    Пол:
    Машки
    Вие што работите copywriting и/ или превод (на веб - страници) од македонски на англиски, и обратно, колку наплаќате и како (по напишан збор/ страна, на сработен час...)?

    Сакам во слободно време да чепкам нешто такво настрана, сработив сега еден проект (превод на веб - страна) за баш минимална сума како за проба и клиентот беше екстра задоволен, отвори можност и за понатамошна соработка, па ме интересира колку да барам?
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Пиши на темата заработка на интернет. Имаш таму искусни девојки кои работат на апворк, фриленс и други платформи. Поздрав и среќно.
     
    На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.817
    Допаѓања:
    25.760
  13. Милла.

    Милла. Нов член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, мислење и искуства со
    Elkom Group или
    Acvilla за оператор во контакт центар?
     
  14. harizmaticnana

    harizmaticnana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2020
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Zdravo moja bratucetka bliska ima raboteno tamu pred 1,2 god i prevara se za klientitw. Se prestavuvaat poinaku a davale sertifikati po drugo ime treba da ubeduvas lugje nesto taka. Najjvazno da znaes katastrofa iskustvo nonstop baraat rabotnici, i glavnite se epten losi. Se ponasale navreduvale. Najjiskreno znam kako i bese na nea. Nemojjjjj i na nikoj ne preporacuvam, i za plata zeznale.
     
    На Милла. му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    На огласов на Стопанска за контакт центар беше моја пријателка ама има можда 2 год инаку таму нон стоп бараат...зашто веројатно им бегаат вработените. Тогаш нудеа фиксна плата од 26.000 плус некоја бонус шема која нејзе и изгледаше ко невозможна мисија...беше разочарана пред се од ниската плата, а од друга страна знсчи се бара многу. Примаш повици од нервозни клиенти ти се дерат на тел значи нон стоп такви ти се клиенти, за заборавен пин ,за изгубена картичка ,за рата за кредит и уште не...и плус имаш еден дел каде што ти им се јавуваш на клиенти и тоа на оние што ,,должат,, ги известуваш и убедуваш дека мора да си платат ,нешто како бркач на должници сето тоа за таа плата. Рабоатат во смени од 8.30 сабајле до 8.30 навечер. Знам дека она не се појави на второто интервју ,а мислам дека и некој тест решаваше...така што сега не знам колку плата нудат ,ама за таа плата ако е иста ниту студент не би им работел...Толку знам сепак прашајте си.
     
  16. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.817
    Допаѓања:
    25.760
    Да, тешка е работата во контакт центар, ама од таму се излезени и доста од сегашните директори на сектори и на филијали во банката кои сега имаат по 70000+ плата плус бонуси
    За секоја работа треба труд и докажување, никој веднаш не ви нуди директорско место, а за стопанска ви гарантирам дека ако ве бива, ќе одите нагоре. И во филијала се соочувте со секаков народ, ама така се учи. А на 25г. Во банка ќе почнете или на благајна, или во контакт центар.
    Инаку бонусите во контакт центар за остварена продажба не се невозможни за достигнување, напротив.
     
    На Tanjamm, SummerGirl, Angel_G и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Mac166

    Mac166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2020
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Искуства со интервју со Флекс кредити?
     
  18. Pokk

    Pokk Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2021
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Toa preku krevet ili so pari?
     
    На Vform му/ѝ се допаѓа ова.
  19. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.277
    Допаѓања:
    11.444
    Пол:
    Женски
    Прво три месеци бараат да им работиш бесплатно као на пракса, па после ајде као уште три месеци пробно ама ќе бидеш на минималец, и згора на се бараат постојано да се сликаш и снимаш за нивните социјални мрежи за да си прават добра реклама.. Или во превод, бараат да глумиш ретардирана будала која работи за минимална плата и се снима како му е таму многу убаво, не вреди време да си губиш..
     
    На GirlLove и Tam4yy им се допаѓа ова.
  20. Mac166

    Mac166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2020
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали беше на интервју?