1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.819
    Овие се од Агенција за вработување преземени, а таму се огласуваат оние места кои веќе се пополнети, само треба да се помине процедурата за да го пријават вработениот.
     
  2. D-a-n-i

    D-a-n-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    32

    Така и си мислев
    Значи и од тука многу надеж нема :?:
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.189
    Пол:
    Женски

    Истите огласи на сите страни за вработување ги има, препишуваат едни од други :D
     
  4. tamicka

    tamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    LibertaGia!
    За подобро да се информираат луѓето од Македонија, сите иформации во врска со компанијата (нивните заработувачки,услови,дејности,итн) ги склопивме на едно место уредени и разбирливи за секој да може да се информира и нормално ако сака да почне да работи. http://www.libertagiamk.com/
     
    На maculencence му/ѝ се допаѓа ова.
  5. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    има некоја од тетово што има поддадено за Carrefour? :P
     
  6. Roxanarouge

    Roxanarouge Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2014
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    18
    Потребна е девојка за работа на плажа во Охрид,
    осигурана и обезбеден смештај.
    информации во лп
     
  7. Roxanarouge

    Roxanarouge Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2014
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    18
     
  8. one87

    one87 Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Здраво, во Сеттек има нов оглас за вработување. Дали некоја знае какви плати имаат? Поздрав
     
  9. Muchaca

    Muchaca Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    5
    12 000 денари
     
  10. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Компанија од САД, која котира јавно на берза и е мулти-национален контакт центар со повеќе од 12.000 вработени, и во моментов работи во пет различни земји во светот, планира да отпочне со работа во Република Македонија. Компанијата планира да вработи 1.000 лица, кои ќе бидат ангажирани за корисничка и техничка поддршка на големи компании од САД кои се глобални лидери во своите индустрии. На нововработените лица ќе им биде обезбедена платена обука од 8 - 10 недели со цел да ги научат основните вештини за грижа на корисници, како и специфични тренинзи за продуктите на клиентите.

    Претставништвото на компанијата во Македонија ќе работи на поддршка на корисниците во САД, со работно време адаптирано на клиентите од САД. Неопходна е способноста за читање, пишување и зборување на англиски јазик. Потребно е познавање на работа со компјутери. Бруто плата: 29.334 денари.


    Се надевам ќе биде од помош. треба добро познавање на англиски јазик, имам слушнато дека многу добро функционира ова, ете ќе има и саем така да секој што е заинтересиран нека отиде. Инаку не ја нудам јас работата, превземено е :)
    Гуд лак, се надевам помогнав на некого
     

    Прикачени фајлови:

  11. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    1.414
    мислење и искуства со медија планет?
     
  12. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
  13. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски

    Во склоп со огласов, има некој што има аплицирано онлајн и дали добил повратна информација од HR ?
     
  14. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.299
    Допаѓања:
    95.020
    Јас имам аплицирано онлајн уште во неделата и не, немам добиено никаков повратен одговор. Стварно не знам како функционира ова и дали ако немаш добиено позитивен одговор да се појавиш таму, воопшто и треба да се појавиш...Сепак не сум од Ск па не би да се влечкам и трошам пари без врска, па ако знае некој да даде некаква информација би му била благодарна.
     
  15. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски

    И мене најмногу тоа ме интересира, дали целава постапка иде само преку саемот за кариера утре или доволно е онлајн аплицирањето?
    Ај ако има некој поупатен нека каже :)
     
  16. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Девојки јас не сум многу информирана, но бидејки работам во таква институција, мене ми го пратија на меил и ми побараа студенти/студентки со добро познавање на англиски јазик. Колку што дознав, фирмава е многу сериозна, ако те бива те зимаат, овие што ја носат тука доаѓаат со голема инвестиција. А за процедурата не знам да ви кажам како иде. Пробајте и онлајн, пишете меил, а најдобро е да отидете на тој саемот што ќе се одржи.
    Со среќа :)
     
  17. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.659
    Допаѓања:
    6.189
    беше некој на саемот вчера да каже како поминал
     
  18. izabela.nik

    izabela.nik Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2013
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    Медијапланет бев да видам како е и воопшто не ми се допадна значи продаваш списанија во гтц и слични локации и веројатно платата ти е на процент за мене беше катасрофа сосема поинаку ја замислував работата според огласот и интервјуто
     
    На something му/ѝ се допаѓа ова.
  19. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.347
    Дали ви ја отвара vrabotuvanje.com.mk? Долг период не ми ја отвара, а на фб постираат огласи со линк од нивната страна, што не се отвараат... :?:
     
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.189
    Пол:
    Женски
    Кај мене ја отвара страната, сега ја отвара, а и претходните денови, без никаков проблем ми ја отвара страната, си се појавуваат огласи, се си има.Може интернетот проблем да ти прави, да не отвара некои страни, не знам од кој оператор имаш интернет, но можно и до тоа да е.Провери од друго место, види дали ќе ти ја отвара страната, ако ја отвара тогаш до нетот е.Страната си функционира кај мене.
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.