1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    6.406
    @Curious cat Teleperformance, Causeway Connect, Ten Eks Global се исто outsourcing компанија, работат со странски клиенти и би требало да понудат плата од 40 000.
     
    На Tanjamm и Curious cat им се допаѓа ова.
  2. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    2.460
    Ах кал центари пак. Колку е само мизерно единствена океј плата во државава да е во кал центар.:x
     
    На Samo Da Prasam, anna.anvank0, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    6.406
    За Causeway Connect конкретно можам да кажам дека не е кол центар. Фактички, те поврзуваат со нивни клиенти кои нудат различни работни позиции, работиш remote, што значи не си во канцеларија со 50 души да одговараш на телефон и да стига повик на 20 секунди. Јас конкретно на мојата позиција воопшто не ни одговарам на телефон, не ни имаме таква апликација. Во принцип, имаме состаноци по потреба, одговараме на мејлови, а со клиентите разговараме на Slack и чет платформа. Causeway пример нуди најразлични позиции: Operations Executive, Technical Support, Marketing, Customer Success, Frontend/Backend Devs, Data Entry, Sales, Business Developement итн... Значи имаш секакви. Јас имам опција да работам од канцеларијата во Скопје, убава им е стварно, ама мене лично не ми одговара, повеќе сакам од дома и затоа така си одбрав. Имаат Linkedin Causeway Connect и Talkr, можеш да ги ѕирнеш што нудат, ама не се кол центар ми беше зборот.
     
    На noteforself, Didajo, Stark и 6 други им се допаѓа ова.
  4. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.933
    Допаѓања:
    31.268
    Дали има и на германски или само за англиски?
     
  5. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    6.406
    Уф, не сум сигурна искрено да ти кажам, немам баш налетано на оглас за со германски, мислам дека повеќето им се за со англиски.
     
    На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Нема за германски во моментов.
     
    На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
  7. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Диспечери за американскиве фирми се барани. Можеш и remote да си работиш.
     
  8. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
  9. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Ako nekoj znae kade baraat customer support ili technical support neka mi pise.

    Ili dobro platena dispecerska rabota. Angliski znam.

    Prativ preku 100 aplikacii preku LinkedIn, preku 70 zaedno na 3 moi meila koi se aktivni, otidov na premnogu intervjua za raznite pozicii, duri I za sales imav mnogu pustano, veke sum iscrpena..

    Ne se snajdov bas toa sto sakam, a so iskustvo sum od stranska kompanija.. :(:(

    Fala
     
    Последна измена: 19 март 2024
  10. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Интернационална компанија, ги има и во Србија ако не се лажам и Словенија и Унгарија и уште некои земји. Нон стоп под притисок од одговорни да правиш продажби. Би рекла НАД ГЛАВА ТИ СТОЈАТ на културен начин ама силен притисок, без продажба постојано ќе бидеш прозиван и теран да правиш продажби, не е битно дали нејќат луѓето ти мора да ги НАТЕРАШ ако си ДОБАР агент!! Ти посветуваат време на обука ама не баш многу на ниво, обука е во поглед си правиш муабет со надредени. Ако направиш продажба те плаќаат нема збор, незнам како беше 2 продажби плус 2000 ден на плата. Платата е 24 000 - 30 000, зависи како е договорот почетен. Минимум 2 продажби на ден во просек да имаш за да си изработиш плата. Пријавување од месец за месец, колективен одмор, и тим билдинг имаат. Мене лично ИЧ не ми се допаѓа, тешко иде продажбата, треба да си таква особа да маркетинг те влече страшно.
    Јас лично се снаоѓам со луѓе но во друг тип на производи и услуги на продажба во кол центар тука не се пронајдов.
    Искуство претходно не е потребно.
    Се наоѓаат веднаш до хотелот Stone Bridge.
    Јас со оцена од 1 до 5 би ја оценила 2.5 компанијата
     
    На Libra ❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Bas stapiv vo kontakt so regruter Natalie. Sega cekam odgovor za zakazuvanje na intervju so Iskra. Nisto poveke neznam. Baraat screenshot od tvojot kompjuter CPU, specifimacii I link od edna strana proverka na stabilnost na internet mislam bese. Komunikacija po skype.. cekam odgovor od nea..
     
    На Didajo, elenaklasik и GirlLove им се допаѓа ова.
  12. Mac166

    Mac166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2020
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Кога ќе имаш одговор, пишиии за повеќе информации. Фалаааа
     
    На Qwjkl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Само да додадам, преваранти не се. Ок се ама напорна работа. Исто следува топол оброк секој ден имаат добра готвена храна од ресторан, со достава. Ама само ако тимски се достигне таргетот со продажби тој ден, на пример цел тим да направи 15 продажби вкупно, ако не нема топол оброк следен ден сами си купувате храна се снаоѓате.
     
  14. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    693
    Допаѓања:
    2.460
    Гнасно однесување е ова. Ко во 1800's сиропиталиште да се вработените.
     
    На Samo Da Prasam, Marina*F, Martka и 5 други им се допаѓа ова.
  15. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Јас претпочитам на англиски. Си пишува во цв дека сум македонка од Македонија. Го сфаќаат посериозно англискиот демек го владееш, и за тоа ти е голем плус. Подобро се претставуваш. Ако во јаки компании банки, незнаат англиски , основно зборувам, тогаш тоа е загрижувачко.
     
    На Tam4yy и KittyAgnes им се допаѓа ова.
  16. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Eve mi pisa Iskra. Ke vi pratam sto dobiv po skype od nea. Pa ke vidime ponatamu. Jas sum zainteresirana.

    Hello

    Thank you for showing interest in our company.

    Please note that you are applying for the position of a Customer Service Representative (Call center). This is Calls Experts. We are a global contact center solution provider with 15+ years experience on the North American and Canadian market. Your main task will include making or receiving calls from prospective clients. The role will require you to pre-qualify potential clients to ensure they are eligible to get the quotes for Life Insurance or Final expense. The licensed advisors will consult on the product shelf and sell life insurance and this not your role.

    We do not handle emails or chats.

    We have several projects we work with and you could be assigned to any.

    Note: This is a full time job and will require you to work for 8 hours for 5 days a week, we work within 9am - 11pm Toronto time. You cannot choose your shifts, it is assigned by Team leads. Fixed salary of $500 USD (Monthly) with the opportunity to earn up to $500 USD on bonuses monthly. Working days may include weekends depending on the project you are assigned to. Weekend shift may be compulsory depending on the project assigned to.

    Salary is paid monthly only. The training lasts for 1 week between (1-2 hours daily) The training is paid for only when you have worked one full month with us. The hours are calculated and added to your salary.

    We have two methods which we use to transfer salary
    1. Direct transfer to your USD bank account with your local bank
    2. Through Payoneer

    Having read this, are you still interested to proceed with the recruitment process?
     
    На Didajo му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ackata1122

    ackata1122 Нов член

    Се зачлени на:
    22 март 2023
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Здраво , да прашам во врска со Базаро , бараат за шофер на комбе, плата 40 илјади , превоз и јадење платено , од пон до петок само прва смена ,а огласот 2 месеци се врти, мн сумњиво … ако има некој искуство нека пише
     
  18. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Decki ako znaete kade baraat call centar na angliski ve molam pisete mi LP. Veke me primija vo edna firma za UK pazar, ama se odi od 15 do 11 vecer. Sekoj cetvrtok ne sum vo moznost popladne i toa e problemot zasto nemoze tamu. Nesto od sabajle ili za toj den so pofleksibilen raspored ako ima, bas ke mi napravite usluga, zaradi istoto nemozam ni vo Slice, bev na intervju
     
  19. Kuzman40

    Kuzman40 Нов член

    Се зачлени на:
    21 март 2024
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Aj kazi koja e firmata za uk pazar ako sakas molim te...ako nemojs ovde pisi mi poraka...
     
  20. Kuzman40

    Kuzman40 Нов член

    Се зачлени на:
    21 март 2024
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Teleperformance ti e sve na germanski a i platata e pogolema nego li na angliski...