1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. BeMyFriend

    BeMyFriend Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2023
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    659
    Пол:
    Машки
    Bmz group некој искуство?
     
  2. Tamarcheeeeeee

    Tamarcheeeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Искуства со CredyYes??
     
  3. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Здраво на кое ниво треба да ти е англискиот да влезеш, прсшувам за пријателка се намачи да најде работа. Правник е по професија рсботеше во невладини организации ко правник ,ама проектите ги укинаа и пробува девојчето со разни оглади ама не оди нешто ...заврши и курс за дигитален маргетниг во меѓувреме сма тука пак нема искуство...нема профил на фемина па јас распрашувам за неа...знае она англиски ама не онс профи да бидеме искрени и плус ако не го користиш странскиот јазик губиш контакт со него ,тос е нејзиниот проблем ..имам јас бивша колешка слично ко ти работи во друга компанија решава тикети за софтверски пропозвод ама многу е просто ,само кликс на некоја апликација ,платформа не зборува ништо на тел ангилски ,само пишанс комуникација и тоа едностсвно во столит го зедов тикетот ,го завршив еве го враќам и тос е тоа. Амс тсму не бараат луѓе за жал и је може да ја препорача. Ми беше моментот да ли и таму се работи на сличен принцип да и пренесам на пријателката да пушти СВ па да види да ли ќе успее. И ако не е тајна како се платени луѓето во таа иомпанија? Зашто ако е минус 42 па сега до имфоацијата и 45 се малку не е исплатливо... Чисто гласно размислување. Благодарам.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Пријателкамоја беше на интервју. Ужасни услови,уште шолоша плата. Не знам дал и студент би се нафатил. Плата 25.000 фикс ,се работи и ноќни смени и некои празници не сите...Демек си ноќните излегуваш преку 30 илјади. Се работи и саботи ,само неделите им се слободни...Што е најтрагично се работи од канцеларија нема платен превоз ,нема храна ништо се на твој трошок. Договор први ја 3 месеци ,па демек ако се покажеш на 6 па на година. Другаркава моја им рече не ме барајте за второ интервју. Ти ако сакаш пушти си СВ може нешто смениле. Она беше зимово јануари после пранициве и тогаш бараа човек на оваа позиција, веријатно брзо им бегаат.
     
    На Vform му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Цецилија

    Цецилија Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2018
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае како се движат платите во Макстил?
     
  6. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    11.228
    Пол:
    Женски
    Мизерија..
     
  7. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.610
    Допаѓања:
    6.404
    Уф, па искрено треба да го владееш јазикот. Јас не го зборувам совршено, ама имам upper intermediate познавање, баш така и ми се вика сертификатот, стварно не знам како да го преведам на македонски. И јас дека не зборувам со клиенти на дневна база ми е зарѓан малку англискиот, ама тоа мислам дека со малку труд и секојдневна комуникација со луѓе и работа се увежбува, секако ако веќе има основа и го знае јазикот. Иначе јас можам да зборам конкретно за мојата позиција, зошто има голем број на клиенти, а фирмата може во иднина нели да си потпише уште нови клиенти, а со тоа и се работи за најразлични позиции, и секој клиент си има различна фирма, а со тоа различен бекраунд, барања, услови, плата, работно време итн итн... Не би рекла дека е баш конкретно мојата работа така проста, зошто не работиме само на една апликација, туку имаме наша платформа (нашиот продукт) и плус други апликации што ги користиме. И тука има доста работи што треба да се научат. Ама јас сум среќна пример што не е sales. :D За платата, јас мислам дека дури и најниските позиции од типот на Customer Support Agent земаат основна плата од 40 000 (а и зависи ти колку ќе се продадеш/кога аплицираш на Линкедин си пишуваш и колкава плата бараш). На таа плата имаш додатоци, пример ако ти преоѓа еден, два, три, четири часа во ноќна смена, земаш +35 од час, за празници земаш +150%, исплаќаат минат труд итн... Е сега, секој клиент е различен и може да понуди и повисока плата, некој пониска, така што не можам да ти кажам за платата дефинитивно зошто се се тоа различни фирми. Тоа е тоа во глобала, ако те интересира уште нешто друго, прашај слободно.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам наисцрпноот одговор, ќе и пренесам на пријателата. Нека изгугла и нека види дал и одговара. Секое добро.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Marina*F

    Marina*F Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2019
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    Работодавачиве во последно време играат на карта “цена инбокс” кога треба да се каже платата на интервју, инсистираат ти да кажеш сума, не споделуваат пред тоа.
    Многу паметни бре, мизерни, каде им е самодовербата? :rofl:
    Какво размислување имате за ова и како одигрувате вие во ваков случај?
     
    На angieangie и GirlLove им се допаѓа ова.
  10. Qwjkl

    Qwjkl Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Epa pametno.
    Kazi apliciram za pozicii od 500 do 700 evra na primer pa sum fleksibilna.
    Mozes da kazes , kolkav budzet vi e odvoen za kandidatot na ovaa pozicija?

    Ama prvoto pali, provereno
     
    На Samo Da Prasam, angieangie, Selena01 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.678
    Допаѓања:
    11.018
    Пол:
    Женски
    @Marina*F ова од лани им е. Арно ти вели @Qwjkl.
     
    На Marina*F и Qwjkl им се допаѓа ова.
  12. Vform

    Vform Активен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2023
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    22
    Omilenoto ,nivno prasanje NAJMALA plata za koja bi rabotele...
    Ili omilenoto prasanje na hr koja e MINIMALNA plata za koja bi rabotele?
    Ima mn opcii da se odgovori,kolkav e vasiot budzet,kolkava e vasata ponuda,dali imate kqtegorizacija na rab mesta i sitem za unapreduvanje itn....inaku sekako tocniot odgovor e za niv ponisko sto vozmozno 20.175 najubavo
     
    На Samo Da Prasam и eliesaab им се допаѓа ова.
  13. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    2.128
    Допаѓања:
    8.689
    Пол:
    Машки
    Outsourcing фирма е.
    Шо значи имаат многу различни работни места за многу различни клиенти.
    Барањата што, како, и колку се бара зависи од работната позиција и потребите на клиентот.
     
  14. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.395
    Допаѓања:
    14.101
    Пол:
    Женски
    А што е со позиција администрација за во Базаро? Гледам цело време бараат, толку е ужас што никој неможат да најдат?
     
  15. Iva:)

    Iva:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    Има неколку интервјуа на англиски и тоа со менаџерите - странци на фирмите што бараат работници така да треба да знае многу добро. Е сега за вакви позиции има почетна плата во некои фирми 40000 ама услов е да се говори јазикот дали германски или англиски ама да си fluent. Со слабо познавање на англиски не може да очекува плата од 45000. А башка и тие менаџерите кога ќе и се јават од Уса или Канада за интервју треба да знае без грешка. Сум била на доста интервјуа и свое искуство ти пренесувам.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  16. FreeToGo

    FreeToGo Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    1.041
    Допаѓања:
    1.382
    Пол:
    Машки
    Хахах, па јас мислам отсекогаш правеле така? :)
    Јас на сите интервјуа кај што сум бил, секад барале прво јас да кажам.
     
    На Sielo❤️ и GirlLove им се допаѓа ова.
  17. Simbaaaa777

    Simbaaaa777 Нов член

    Се зачлени на:
    19 април 2024
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Здраво, дали знаете каде можам да најдам работа со промоции?
     
    На Millky му/ѝ се допаѓа ова.
  18. krissa

    krissa Активен член

    Се зачлени на:
    17 април 2024
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Здраво, искуство некој со ерак груп - администратор?
     
    На Millky му/ѝ се допаѓа ова.
  19. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    3.165
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ima slusnato za firmata Dio Outsource? Nesto na net mi izlegva deka imale podruznica vo ohrid, prasvam poznata od ohrid mi vika nema poim. Inaku na linkedin gi najdov i prvicno me odbija, demek nasle kandidat. Po kratko vreme od profil na nekoja si spanjolka koja e povrzana so ovaa mi vikaat ajde na intervju. Na net reviews se podelbi, nekoi ja falat, nekoi ne se za dovolni od niv. Ako nekoj ima bilo kakvo info neka mi pisi lp
     
  20. cvet.pet

    cvet.pet Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2021
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Машки
    DIVAJN probaj