1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    14.675
    Пол:
    Женски
    ГОДО СУИТ ДООЕЛ Скопје
    Customer Support.
    Screenshot_20240512_212507.jpg
     
  2. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    3.389
    Пол:
    Женски
    Бев на интервју кај овие, еден саат ме држеа за да ми го објаснат системот, што немаше смисла зошто не беше обука. Работа во смени два пати прва, втора и трета во канцеларија. Класично те прашуваат колку очекуваш плата почетна им реков зависи од буџетот колку ви е, па ме притисакаше да кажам сума. Им кажав сума што мислам дека би била прифатлива, кисело ми се насмеа и ме испрати.
    Иначе работиш со апартмани во Исланд. Им помагаш на клиентите ако им требаат нешто, како виртуелна рецепција ќе ти дојде.
     
    На Tam4yy, GirlLove и blueeparadise им се допаѓа ова.
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.577
    Допаѓања:
    6.341
    Зарем уште им трае огласот на овие? Кога и да отворев фб во април ми излегуваше како sponsored, ама пишуваше дека трае негде до крај на април. Јас имав аплицирано еднаш овде одамна, и само ми стигна мејл дека сум одбиена од таа Кристина. Среќа очигледно. :D

    @злоба Сигурно си им побарала 40к+-, просто се забезекнати кога ќе ја слушнат таа сума (што за денешниов стандард и инфлација станува ништо), а на тоа додади што секои два дена ќе менуваш три различни смени и биоритамот ршум ќе ти се направи. :drunk:
     
    На NoirSerpentine, eliesaab, злоба и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    3.389
    Пол:
    Женски
    Им кажав 26k, ситно зошто отидов колку да исповежбам за други интервјуа. На таа очите мислев од глава ќе и искочат. :rofl:
    Ќе ги преместувале таму кај Џамбо позади, а тогаш беа кај Деница очната болница во тие зградите спроти средното во едно станче.
     
    На eliesaab, blueeparadise и GirlLove им се допаѓа ова.
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.210
    Допаѓања:
    11.502
    Значи 26.000 им се виде многу? Леле, па џабе ли сакаат некој да им работи?
     
    На eliesaab, злоба и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
  6. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    14.675
    Пол:
    Женски
    Протон? Screenshot_20240514_231458.jpg
     
  7. Missromance

    Missromance Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2021
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ako moze dq mi pises vo poraka. Zainteresirana sum i jas.
     
  8. Annanas

    Annanas Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2023
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Devojki dali nekoja ima iskustvo so M Tel imaat oglas pusteno za Back Office, nesto kako griza za korisnici?
     
  9. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    3.389
    Пол:
    Женски
    Гледам само оглас имаат за теренска продажба. Имам нешто пишувано за фирмата:
    Ова уште држи вода, ама еве ќе споделам и за Back Office. Функционираат едно со друго со контакт центарот. Ако корисник сака да раскине договор, тоа оди во Back Office и некои такви слични поплаки и проблеми ги решавате. Платата мислам дека им е 25-26000, ќе треба да се работи сменски до 9 часот навечер, работиш и саботи. Од што понудите им се толку катастрофални многу се откажуваат и се жалат, па рачунај колку работа ќе имаш.
    Локацијата им е многу лоша, канцелариите им биле во Кисела Вода до Тинексот, после расадникот. Има само една автобуска и се жалеле дека многу манијаци имало.
    За менаџментот, нема ни да зборам, да им беше гајле операторот ќе им функционираше ок, а не да имаш лоши и полоши рецензии по Фејзбук, на Гугал, дури и на останатите форуми.
    Познаникот што работеше тука си отиде како и да ми ги кажува прикаскиве не ми се верува како уште работат. :drunk:
    TLDR; крш понуди, крш плата, крш услови
     
  10. Annanas

    Annanas Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2023
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram premnogu na odgovorot
     
  11. anna.anvank0

    anna.anvank0 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Луѓе ми треба мислење.
    Аплицирав за оператор на линија во пивара Скопје и испраќање и дочекување на патници на ТАВ аеродром Скопје. Двете ме повикаа на интервју и сега не знам што да правам. Некакво искуство?? Благодарам
     
  12. Melissa_39

    Melissa_39 Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2023
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Mislam deka vo Pivara ti e podobra opcija,oglasot za na Aerodrom mislam deka bese samo za sezona,ili idi i na dvete intervjua pa vidi koi ke ti ponudat podobri uslovi tamu prifati.
     
    На anna.anvank0 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. FreeToGo

    FreeToGo Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    824
    Допаѓања:
    1.033
    Пол:
    Машки
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    И јас го видов огласот за пивара, но не ми е јасно за слободни денови ? Се работи преку цела недела со слободен ден рандом или од понеделник до петок ?
     
  15. Biljana0606

    Biljana0606 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo,me interesira nesto,vidov oglas za bolnicarka vo Sistina,Dali nekoj ima informacija,Dali vredi da SE konkurira?Blagodaram!
     
  16. Attenzione

    Attenzione Нов член

    Се зачлени на:
    31 јули 2023
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    А со плати како се во Скопска пивара знаете ? Конкретно за оператор на линија или во магацин

    И вива ги гледам со оглас минимална плата пишале 40к ама веројатно е тоа со викенди, смени итн а основна веројатно многу помала

    https://www.vrabotuvanje.com.mk/Rabota/450004/Rakuvach-so-mashini-operator/
     
  17. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.316
    Допаѓања:
    9.919
    Пол:
    Женски
    А што се 26.000 на денешно време? Ништо. И 40.000 не се ако реално збориме (башка фирмата е странска и 26.000 за нив се ко ништо). Ама убаво е што вака постои форумов барем да си се споделат разни искуства.
     
    На Antebellum, Attenzione, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.210
    Допаѓања:
    11.502
    Убаво си пишала, ништо се тие пари. А штом се работи за странска фирма, значи сакаат некој за трошки да им работи. Во Скопје животот е прескап, така што од 26.000 денари, нема ништо ни да ти остане. Прво на работа се оди среден, дотеран, за што секако ќе мораш да инвестираш, кај е појадок, некое кафе со колегите, може ќе треба да платиш автобус, паркинг за кола и слично. Колку да не си дома. Жално.
     
    На SummerGirl и eliesaab им се допаѓа ова.
  19. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Здраво дали некој може да понуди работа, но барем неделите да ми се слободни, бидејќи немам потреба во текот на неделата, ова што е по огласи 90% се работи и недела.
     
  20. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.105
    Допаѓања:
    13.293
    Пивара зависи каде си ако си кај пивото таму е почеано ако си кај кока кола тешко е нема застој таму маста им се вади, а верувам дека и за таму е огласот. Али реално ако е 40к минимална плата повеќе вреди зошто ниедна фабрика не ја дава таа плата ниту странските во бунарџик.
     
    На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.