1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Студент сум на Економскиот факултет во Прилеп, а сум од Битола и многу ми е потребно да имам некакви приходи, а не би можела да стигнам со целосно работно време поради факултетот кој не е во мој град да беше тука можи полесно ќе ми беше... Сепак се трошат 2 сати во одење-идење.

    Би сакала да знам доколку има некоја работа со половина работно време или пак за време на викенди (оти имав и на такво интервју ојдено ама ништо не испадна во студио за сликање.) Имам искуство по кафичи, не ми е проблем да работам само ете се до летото не можам да стигнам да работам нормално.
    Доколку некој има информации дека има вакво работно место, макар шо знам дека шансите се минимални нека ме извести. :D
     
  2. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.427
    Допаѓања:
    11.242
    Пол:
    Женски
    Девојчиња со Медицински, Стоматолошки или Фармацевтски факултет (студенти или дипломирани), ќе има кастинг за промоции на медицинска козметика, пишете ми лп ако сте заинтересирани за работа.
     
  3. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
     
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.210
    Допаѓања:
    11.502
    Нема ништо во огласите во последно време.
     
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.218
    Допаѓања:
    89.570
    Пол:
    Женски
    Многу е лошо што луѓето така страшно и ниско гледаат на оние кои продаваат животно осигурување. Агентите не молат за да вие направите туку ви објаснуваат што вие добивате од тоа и зошто е тоа добро за вас.
    Не е секој способен за секоја работа, па така и за оваа. Пред се за да бидеш агент за животно осигурување треба да бидеш љубезен, пријатен и да сакаш да работиш со луѓе. Не секој го може тоа, а и не секој го сака тоа.
    Почнувањето од блиски е многу нормално затоа што што и да почнеме да работиме реално блиските се оние кои би требало да се тука околу нас. Во случајов со осигурувањето ако јас се осигурам и согледам дека тоа е добро не само за мене туку и за моите блиски, зошто да не им објаснам?

    Јас имам осигурување во Граве. Едното е животно осигурување, другото е како заштита од одредени тешки болести.
    Од сите понуди, мене таа најмногу ми се допадна, а и во однос за заработка од сите други вакви фирми повторно најмногу ми се допадна на Граве.
    Доколку некој од вас е заинтересиран слободно пишете ми лп.
     
    На RedWine и nesa им се допаѓа ова.
  6. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Мислам дека не гледаат ниско на оние кои продаваат, туку повеќе имаат скепса кон фирмата што го нуди осигурувањето. Според направени анкети, луѓето се плашат дека ќе бидат измамени. Што ако фирмата пропадне до моментот кога ќе им треба осигурувањето. Луѓето мислат дека парите ќе им отидат во ветер. Не дека не ги ценат агентите.
     
  7. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Единствено осигурителните компании не можат да банкротираат бидејќи се реосигурени. Овде за разлика од банките парите што ги имаат вложено им се враќаат 100%. Јас лично мислам дека секој еден од нас треба да има животно осигурување.
     
  8. Daculka

    Daculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Luge daj kazete dali poznavate nekoj sto go zavrsil ovoj kursov od konzorciumov za da spodeli realno iskustvo? Ve molam pisete ako nekoj bil i sto realno se desava
     
  9. 1slavjanka

    1slavjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2014
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    503
    Пол:
    Женски
    Некој да е подобро запознаен околу Подиум? Гледам кружи некој оглас за промотери па ако има некој некакво искуство нека сподели... :)
     
  10. Mila06

    Mila06 Нов член

    Се зачлени на:
    12 декември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Би ве замолила доколку некој на форумот има лично искуство или слушнал од блиски, каква е атмосферата за работа во Сивус, дали работат прекувремено, дали работат на празници, покачување на плата дали има и каде се наоѓаат канцелариите сега? Во моментов има активни огласи за економисти па затоа ме интересира да знам дали воопшто да аплицирам.
     
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
  12. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.963
    Допаѓања:
    21.044
    Дали некој знае ваква компанија да постои во Скопје ---СЕВЕРГАЗСТРОЈМОНТАЖ - Подружница Скопје
    Видов огласи на аврм, даваат високи плати (така пишува) би требало да се наоѓа на улица СВ.Кирил и Методиј бр52 Скопје. Се отепав од барање по интернет, ама некоја ваква фирма не најдов. Ако некој знае нешто нека пише.
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Може не е прашањево за тука ама за ФАКОМ нешто да кажевте... :)
     
  14. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    И јас сакам да прашам за LC Waikiki.
     
  15. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Нудиме:

    -Вработување во успешна, реномирана, интернационална компанија;
    -Флексибилно работно време;
    -Можност за личен и стручен развој;
    -Стручно усовршување и дообразување, посета на курсеви за дополнување на знаењето како и посета на стручни семинари во земјата и странство;
    -Огласот важи за сите градови во Р.Македонија.

    Потребни квалификации, искуство и образование:

    -Комуникациски способности;
    -Организациски способности;
    -Самоиницијатива, посветеност, прецизност, одговорност;
    -Подготвеност за континуирано стручно усовршување;
    -Способност за организација и водење на помали групи и оддели;
    -Со или без работно искуство;
    -Познавање на англиски јазик.

    Вашите документи треба за аплицирање треба јасно да покажат зошто токму Вие одговарате за позицијата за која аплицирате.

    Кратка биографија (CV), мотивациско писмо и останати документи (потврди, сертификати и стекнати лиценци) може да ги испратите на e-mail: mk.vrabotuvanje@gmail.com не подоцна од 20.01.2015 година. Само кандидатите кои ќе влезат во потесниот круг ќе бидат повикани на интервју. Процесот на избор на кандидати ќе заврши заклучно со 31,01,2015 година.
     
  16. Muchaca

    Muchaca Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    5
    A,ova za kade e koja kompanija e ova?
     
  17. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Не знам точно, не пишува. Огласот е објавен на Врапче, па мислев дека можеби некојa ќе сака да аплицира.

    http://www.vrapce.mk/ad/68994
     
  18. Piccola

    Piccola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    114
  19. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Поради проширување на продажниот тим се бараат амбициозни, упорни и динамични лица,со одлични комуникациски вештини и способност да се работи во тим и индивидуално.

    Услугите кои треба да се нудат се животно осигурување, имотно осигурување, осигурување на автомобили и каско, за што се добива соодветна парична и материјална награда како и специјални обуки, семинари и наградни патувања.

    Сите заинтересирани може да ми пишете порака :)
     
  20. fairy88

    fairy88 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    7.610