1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огласи за вработување

Дискусија во 'Барање работа' започната од Artemission, 7 октомври 2011.

  1. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    13.650
    Пол:
    Женски
    Ja bev na razgovor i ne mi se javija koa da pocnam, po cel cen da setas so set parfemi po grad i da nudis koj kje ti kupi, 2 set parfemi za 600 denari od tie 600 denari, 100 denari se za tebe ti da prodades 13 seta parfemi i da ja izvqdis taa dnevnica, a za taa fiksna plata da se dogovoris ni aber od toa edno pisuvat na oglas drugo praat non stop barat rabotnici nikoj ne prifakja
     
    На MacaLove и Brinetka им се допаѓа ова.
  2. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    И да додадам, и газдата и 'менаџерот' се манијаци и крајно сомнителни типови.
     
    На senza.parole и Brinetka им се допаѓа ова.
  3. LegallyBlonde00

    LegallyBlonde00 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Може ли некој да ми објасни што е со огласиве од Неуромедика . Одамна се мислам да аплицирам за администрација но гледам стално огласот се повторува ? Толку ли е лошо или стварно им требат администратори секој месец ?
     
  4. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Јас и покрај тоа што го прочитав овде аплицирав, и се покајав.
    Треба да работиш месец до два без плата, демек првиот месец на обука, плата не ти кажуваат, има една менаџерка исфрустрирана која се однесува со тебе како го*но извини на израз, директорот сака сите да бидат во минич и на штикли итн.
    Мислам дека официјално се во топ листа најужасни фирми.
     
    На baguf4e, Nigredo Odor, Mrs. Lovett и 4 други им се допаѓа ова.
  5. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.789
    Пол:
    Женски
    Уште кога ќе видиш дека интервјуата во Дион ги вршат... мислим, шта реќи...
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Aaaa се унапредиле, јас бев Кај Злате позади Веро Џамбо:rofl:
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  7. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.789
    Пол:
    Женски
    Ццц, кои ретарди... па, уште муабети, имаме ние канцеларии, ама далеку се, да не ве мачиме. Ми идеше да му речам, поголемо мачење е тука шо седиме. Интервју со жива музика и надвикување. Бар на некое рокче да викнеше. :rofl:
    Значи, колку и да си далеку, професионално е така да се одвива интервјуто, башка од каде знаеш на кој колку му е далеку?!
    Ма, чисто се сомневам дека и воопшто имаат канцеларии.
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    5.013
    Пол:
    Женски
    Можеби прашањево е глупаво но имам приметено огласи од областа на туризмот , зашто во Скопје бараат една диплома, па друга па странски јазици па што ти ја знам уште 500други работи, додека во другите градови ни факултет не бараат само познавање на англискиот јазик (facepalm) можеби сум јас глупава ама повеќе му се исплати на човек во други градови да работи!
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Исто исто, демек имале голем магацин накај Бутел, таму биле и 2-3 'колешки' од сметководство, ама ете за наше добро интервју во кафана.
    Во меѓувреме, дојдоа 3-4 нивни 'најдобри' вработени, за кои не сакам ама морам да искоментирам, беа пола плави изгорени коси, без заби (буквално им фалеше по некој заб), и многу оскудно облечени.
    Драма, веќе да ти е страв да отидеш на интервју не знаеш на какви психопати ќе налеташ.
    Единствено добро беше што се запознав со девојчиња со истото мислење па ден денес пијам по некое кафе со нив.
     
    На Animali и senza.parole им се допаѓа ова.
  10. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Зависи за која работна позиција се работи и колку реално на газдата “му гори под нозе” да најде работник.
     
    На Animali и Tea678 им се допаѓа ова.
  11. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.942
    Пол:
    Машки
    Бегај од такви ,,работодавачи" тоа се преваранти, штом закажуваат интервју за вработување во кафана, се' кажува за нив... И како што пиша сите вработени демек најдобрите по некоја случајност доаѓаат на интервјуто, за што доаѓаат на интервјуто? И од.каде на каде со кое право го слушаат интервјуто, кога тие не се работодавач?
    Мој совет до тебе ако наидеш друг пат на такви ,,работодавачи" барај да ти дадат тековна состојба да видиш дали навистина постои фирмата, и да се претстави лицето кое го врши интервјуто (со лична карта) во кое својство е на интервјуто, дали е работодавачот лично, или овластено лице од работодавач со полномошно, ова се твои права како кандидат кој претендира да работи во одредено правно лице, ти имаш право на избор дали да прифатиш или не, и особено треба да си сигурна кому му даваш CV и лични податоци и одговори во врска со работата.
    Пожелно е секогаш секој пред да започне да работи преку адвокат да ја провери фирмата на работодавачот дали постои воопшто, дали е ликвидна, дали исплаќа навреме плати и надоместоци, дали се водат судски постапки од работен спор против фирмата, дали должи фирмата, итн.
     
    На Animali, senza.parole и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. srcka_srcka

    srcka_srcka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    17
    Јас бев на интервју во axeltra за наводно административен асистент, ме пречека девојче од човечки ресурси ми ги објасни задачите за работното место, почетна 18 000. Се беше тоа океј додека не дојде наводно некој "менаџер" кој после на нивната страна видов дека е газда. Прво ме праша колку плата земам во сегашната фирма и зошто баш толку плата зимам :| после почна да ме испрашува стручни работи од сметководство и англиски, не беше тоа проблем воопшто туку неговиот однос надмен и крајно арогантен со додавање несоодветни коментари (да не речам навреди за мојот англиски или општо за одговорите) додека одговарав на прашањата. На крај ме праша дали ако ми даде задача би можела да ја решам без дигитрон? Му реков дека за работното место што го бараат не очекував дека ќе ми даваат математички задачи да решавам, ми збореше како работното место е многу тешко и стресно а девојчето пред него ми кажа дека работното место не е ништо посебно тешко и е некое основно ниво затоа е и платата таа. Целта со прашањата и задачите не му беше да види колку знам туку да се иживува. Јака им душа на тие што работат таму со таков психопат.
     
    На twilight123, buba4e89, Matotheja и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Колку плата земаат во Cosmo Tinex?
     
  14. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.789
    Пол:
    Женски
    Има некој искуство со Adams Shoes?
    Плата, услови...
     
  15. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.789
    Пол:
    Женски
    12.507 мацедониан денарс.
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bojana890

    Bojana890 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2019
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    Сите си прашувате за разни фирми, па ај и јас .

    ПРОСПЕРТОП ?

    [​IMG]

    Маркетинг агенти нешто ау? Ама што точно ? :)

    Плата, услови, работа... Кој има некое инфо или искуство фала.
     
  17. peperutce777

    peperutce777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    139
    Каде се наоѓа оваа фирма? Ви смени се работи? Ако знај некој нека ми пиши во порака.
     
  18. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.136
    Допаѓања:
    14.383
    Пол:
    Женски
    Кроациа осигурување?
    Икуства и плата ( претпоставувам оди по склучен договор)
     
  19. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Здраво знае ли некој колку е платата за продавач во М1 киоск? Искуство дали се ок фирма?
     
  20. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.448
    Допаѓања:
    8.927
    Колкава е платата во Спорт М?