1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огледало (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludamaja10, 11 април 2020.

 1. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  897
  Девојки и момци, многу ми се допаѓа серијава Огледало што ја даваат на Канал 5 само за викенд моментално, неможам никаде на google да ја најдам да ја гледам, знаете ли вие случајно нешто повеќе да ме упатите? :)
   
  На Jacobana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.296
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам ептен интересна ми е.
  А и Украинците ептен згодни некако. :$:$:$
  Обручка з рубіном знам дека е оригинал насловот ама кај ја има да ја гледам не знам... И јас барав ама ништо не најдов. :(
   
  На Jacobana, smile:), cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 3. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  897
  Леле фала ти многу за информацииве, ајде ако најдам некако ќе пуштам линкче. Инаку, серијава е прилично нова ама квалитетот на снимките па и не е..
   
  На Nightwish11 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 4. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  zasto se raboti vo taa serija? ne sum ja gledala
  ako e ko tie turskite, indiskite ne me iinteresira ako e nesto krimi ili sci-fi opisetena kratko
   
 5. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  4.904
  Пол:
  Женски
  @ludamaja10 @Dream-Girl На YouTube ги има ама без превод, ако сте за challenge да учите украински :D Јас пробав, некои зборови се малтене исти како нашите, се сфаќа суштината на муабетот.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.296
  Пол:
  Женски
  Јас сум за :)
  Прати линк кај ги има целосно епизодите. Ќе си ги гледаме таман у карантинов. :D
   
 7. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  4.904
  Пол:
  Женски
  Проблемот е што не се на еден channel сите туку раштркани на различни канали. Еве еден линк ќе ставам, па после наредни епизоди ќе ти излезат во recommended.

  By the way, @magnolija09 еве што се работи во серијата: (копирано од Канал5)
  ‘Огледало’ е возбудлива играна серија која ги следи животите на Ања и Јана, две сестри чии што животи, по ненадејна сообраќајна незгода, се менуваат од корен.

  Девојките беа на пат кон Киев. Ања наскоро требаше да се омажи и одеше на проба за свадбата. Јана, која сонува да стане популарна телевизиска водителка, брзаше на аудиција за телевизиска емисија. Во некој дел од патот, автомобилот во којшто беа сестрите, удри во камион.

  И покрај сите лоши прогнози, сестрите преживеаја. Меѓутоа, во времето на сообраќајната незгода, Јана го носеше прстенот на Ања. Поради сериозните повреди, лицата на сестрите се непрепознатливи, и ниту докторите, ниту семејството не можат да ги разликуваа Јана и Ања. Прстенот со рубин, подарок на Ања од нејзиниот свршеник, ја одигрува главната улога – идентитетите на девојките се заменети.

  Откако се опоравува, завидливата и амбициозна Јана сфаќа дека сите околу неа мислат дека е Ања и таа решава да лаже и да го земе сето она што го има нејзината сестра – нејзиното лице, човекот што го сака, нејзиниот живот. Јана наоѓа оправдување во фактот дека Ања никогаш нема да се разбуди зашто има многу потешки повреди и се наоѓа во кома. Дури ни лекарите не веруваат дека Ања ќе се разбуди. И зошто тогаш некој би се откажал од шансата да си го промени животот?

  Меѓутоа, и лекарите и Јана грешат. Ања буквално се враќа од мртвите и од тој миг започнува конфронтацијата меѓу двете сестри. Ања е подготвена да си го врати сето она што било нејзино. Јана е подготвена да се бори за среќата што ја украде од нејзината сестра. Заплетот е брз и непредвидлив. Секој ден Јана ја игра улогата на милата и добродушна Ања. А Ања, за првпат во својот живот чувствува вистинска омраза и се бори да ѝ се одмазди на сестрата-предавничка.

  Ќе успеат ли да си ги вратат идентитетите и љубовта?
   
  На PoisonGirl, Nightwish11 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. smile:)

  smile:) Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  А се чудев зошто нема тема за серијава, интересна е.
  Инаку многу ми се допадна серијата, вообичаено не гледам на канал 5, ама серијава ми се допадна.
  Инаку јас на украински цела ја изгледав, ама не е тоа тоа, речиси ништо не сфатив.
   
 9. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Во принцип не сакам нереални теми. А нереално ми е да се променат лицата со естетска хирургија. Лимонатка ми е. Затоа и не ја следам. Сакам филмови од реалност.
  Затоа и турските серии не ги следам. Како ниту оваа.
  Во реалноста општеството е многу посурово. На пример, богат скоро и НИКОГАШ нема да земе сиромашна девојка колку и да се сакаат. Со цел во тој егоизам да се натрупа богатството и да се дополни и да се сочува.
  Сиромашните девојки во реалноста служат за забава, не и за брак. Браковите им се досадни, имаат љубовници но сепак за јавност се среќен пар.
   
  На dankee, Lolli, Nightwish11 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Jacobana

  Jacobana Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  I jas edinstveno ovoj go gledam. Znam deka mnogu situacii ne se realni ama interesen mi е. Inaku odese sekoja vecer. Ama pred skoro mesec go pomestija samo vo vikend.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  897
  Даа , а има доста епизоди подобро беше кога ја пуштаа работни денови
   
  На smile:) и Jacobana им се допаѓа ова.
 12. Jacobana

  Jacobana Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Па сега, во споредба со други може и не се толку многу. 92 се.
  Ама има премногу серии, незнам како одлучиле терминот од овој филм да го препуштат на друг.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  897
  Таа ранети птици да ја заменеа со оваа...
   
  На Jacobana и smile:) им се допаѓа ова.
 14. day

  day Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Знае некој што ќе се случува понатаму, како ќе заврши?
   
 15. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.218
  Допаѓања:
  20.027
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае кога и како ќе се дознае дека Јана и дека ги има измамено сите? Пошто нели Ања се сети на се, секако дека нема да си молчи.
   
  На PoisonGirl, Nightwish11 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.218
  Допаѓања:
  20.027
  Пол:
  Женски
  Оља некако дознала дека Ања е Јана или јас погрешно сфатив? И како дозна ако е така?
   
  На ludamaja10 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  897
  Да дознала! Ама не знам ни јас како дознала
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Турман

  Турман Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Машки
  Мислам дека им го слушна разговорот на Јана и Ања ама не ме држете за збор.
   
  На cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 19. Lifelive

  Lifelive Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2019
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  771
  Пол:
  Женски
  Никој не ја гледа серијава? :)
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.218
  Допаѓања:
  20.027
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам. :)

  На јутуб има неколку епизоди ама никако не можам да се вклопам со тоа кај нас што го даваат а барав за да видам уште колку епизоди има да крајот.
  Темава не е многу активна, некој ако ја гледа и воедно ако знае нешто повеќе нека напише, многу ме интересира што ќе се случи со Јана на крајот, и дали Ања и Дениз ќе бидат заедно.
   
  На Lifelive и cresa-jagoda им се допаѓа ова.