1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огледалце, огледалце...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 јули 2010.

  1. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Јас, за мене си сум убава. Мајка ми ми вика, ти Литл си заљубена во себе. Нарцис!
    А дали навистина сум, го знаат другите :)
     
  2. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Никој не би рекол за себеси дека е грд.. Можеби има недостатоци, нели никој не е совршен... Кога би бирала помеѓу убавината и паметот, би избрала да сум паметна, џабе ти е убавината затоа што е пролазна, но она што го носиме внатре останува засекогаш :) Според мене не постојат грди луѓе, постојат само различни вкусови :lol:
     
  3. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Никогаш, ама никогаш не сум рекла за себе дека сум убава. Ниту некогаш ќе речам. Не е дека си имам набиено комплекси, поминав низ таа фаза, туку ете едноставно, имам поставено високи критериуми за убавина и за себе и за други. Знам понекогаш кога ќе си се погледнам во огледало да си кажам што ми е убава косата денес, или убаво сум се нашминкала, или едноставно да сум си океј баш тој ден, али севкупно, не сум си убава и убаво ми е :D
     
  4. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Јас лично не се сметам за убава и имам многу комплекси, а не сум приметила ни другите нешто да се воодушевени од мене ама тоа е :( Иако, сметам дека повеќе ми треба самодоверба отколку убавина, ама ете среќа на тоа можам да поработам ( убавината нели не се менува) ... Ама во никој случај не си ги лечам комплексите на други. Имам високи критериуми за убавина ( повеќе за себе отколку за другите ама и за нив посебно за машки |( ) ама знам некполку такви преубави девојчиња и за нив можам да кажам дека се убави и дека сакам како нив да бидам, а ако кажам дека некоја не ми е убава значи стварно не ми е. За интелегентност, па незнам малце смотаничка сум ( во смисла на clumsy , сепак не сум некоја глупача, а за тоа дека сум кламзи имаат и други потврдено :$ ...огромен лапсуз сум си јас) а и немам некој талент...сепак мислам дека најмогу до самодовербата мие...со пред некое време бев ужасно срамежлива заради тоа, ама ете се поправив мислам дека сега не сум , иако не сум скроз опуштена пред други сепак неможе се од еднаш, малку по малку се оди...па ете може ќе си ја подобрам и самодовербата :(
     
  5. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Јас лично не се сметам за убава и имам многу комплекси, а не сум приметила ни другите нешто да се воодушевени од мене ама тоа е :( Иако, сметам дека повеќе ми треба самодоверба отколку убавина, ама ете среќа на тоа можам да поработам ( убавината нели не се менува) ... Ама во никој случај не си ги лечам комплексите на други. Имам високи критериуми за убавина ( повеќе за себе отколку за другите ама и за нив посебно за машки |( ) ама знам некполку такви преубави девојчиња и за нив можам да кажам дека се убави и дека сакам како нив да бидам, а ако кажам дека некоја не ми е убава значи стварно не ми е. За интелегентност, па незнам малце смотаничка сум ( во смисла на clumsy , сепак не сум некоја глупача, а за тоа дека сум кламзи имаат и други потврдено :$ ...огромен лапсуз сум си јас) а и немам некој талент...сепак мислам дека најмогу до самодовербата мие...со пред некое време бев ужасно срамежлива заради тоа, ама ете се поправив мислам дека сега не сум , иако не сум скроз опуштена пред други сепак неможе се од еднаш, малку по малку се оди...па ете може ќе си ја подобрам и самодовербата :(
     
  6. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не сум некоја лепотица за мис, ама има и погрди. Едно време се занимавав со овие работи и после реков СТОП , нема замарување со убавината. Колку толку не можеш да смениш облик на лице, боја на очи, харизма ... Е сега за второто прашање мислам дека подобро е некоја да биде паметна а погрда. Мислам дека ептен грда девојка НЕ ПОСТОИ, како може да биде многу грда, сигурно и таа има нешто убаво на себе ;)
     
  7. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Не се сметам баш за најубава.Секој за себе мисли дека е убав, можеби најубав. Порано имав поголема самодоверба, но откако ставив наочари - ја снема самодовербата. Момчињата се помалку сакаат девојки со наочари. :fubar: Незнам што им е. Секој е убав на свој начин. Нема грди. Кај секого има нешто што го прави убав - изгледот или внатрешната убавина. Сите сме убави.

    Убава си. Да, ти. :*
     
  8. cupcake27a

    cupcake27a Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Јас мислам дека сум убава ;) :D хаха инаку се е релативно така и убавината, а образованието е само твое и никој неможе да ти го земе , а сега кога сме кај вработување ... се зависи од компанијата,какви бараат и дали е важни да изгледаш убаво во таа област, да не бидеш како Ugly Betty во модна куќа :P
     
  9. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    И јас мислам дека сум убава. Дури понекогаш претерано,мислам дека на моменти премногу се занесувам со тоа,како сум најубава од другарките дури и без шминка :angel: Мајка ми раце има кренато од мене,вели со ваквата самодоверба до небо нигде не ќе стигнам,и салам момче не ќе сум фатела |( Као,високи ми биле критериумите :?: Епа како нема да ми се,коа сум најубава!!! :lol: :inlove: :P
     
  10. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Има моменти кога не си се допаѓам во огледало, а некогаш па се заљубувам во мене :inlove:
     
  11. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Мe too :$
     
  12. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Нарцис сум.
    И точка.
    Ако некогаш сум рекол дека мислам дека сум грд,тоа било лажна скромност.
     
  13. qqq

    qqq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    7
    ја мислам дека сум убава..не само што сама си го викам тоа..туку има многу што ми го кажале тоа.. :)
     
  14. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Јас лично сум ГОЛЕЕЕЕМ НАРЦИС :D Има моменти кога ќе застанам пред огледало и ќе речам леле некогаш дури и сама се воодушевувам од тоа колку сум убава :D Тогаш мајка ми вика ти дете мое си најголемиот нарцис што сум го сретнала во животот :D Па што ако не си се сакаш првенствено себеси ,зар очекувате другите да ве сакаат ?! Затоа секогаш викајте си дека сте си најубави :)
     
  15. Lordi

    Lordi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    ГОЛЕМ нарцис сум.;)
    ми се има случено и по цели саати да стојам пред огледало и да си се фрцкам..
    Татко ми ме има повеќе пати прекорувано за тоа.Ќе сум го пукнела огледалото ! :D
    И повеќето од поблиските другарки ме зафркаваат со : убава ли си? убава ти е косата? .. хаха .. :$
     
  16. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Искрено тешко прашање.На моменти се чувствувам убаво,а понекогаш знам добро да се изнервирам или
    да имам комплекси за некои делови од телото.Колку сум на моменти несигурна,толку и на моменти знам да сум задоволна од начинот на кој изгледам.
    Што се однесува до второто прашање тешко е да се бира од тие две комбинации но секогаш би одбрала грозна а паметна.Првенствено затоа што сметам дека нема "грозна" личност,секој со малку придотерување може да изгледа пристојно а паметот е нешто што не може да се среди.Колку и да е некој убав ако нема интелигенција или не знае да сврзе два збора џабе му е се и убавината паѓа во вода.
     
  17. palacinka

    palacinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Ако сум расположена од внатре тогаш се разубавувам и однадвор и кога ќе се погледнам во огледало не можам да си се доизнагледам и си велам Леле шуба сум. Срце. Колку сум слаткаа? Лична, симпатична... А бе кој си можи со мене? - Значи нарцис невиден!
    Кога сум нерасположена па, однадвор сум прегрда. Кога ќе се погледам во огледало си ги гледам недостатоците и почнувам да си набивам комплекси.Стара мршава, тмурна 50 годишна теткица (а имам 19)со голем нос, чело ко со пегла манато, мали заби, ршум... ред заби ред промаја.... грдотија, скапана! Умрена! Намќор! :D :D :D


    А што се однесува до второто прашање - дали убава и глупа или грда и добра, јас мислам мора да има и такви и такви и секакви, што ќе правеа паметните ако немаше глупави и што ќе правеа глупавите ако немаше паметни? Едното без другото не оди!
    Покрај другото збор-два и за мене, со оглед на тоа дека убавината ми е променлива со времето и со расположението така и ова другото ми е променливо. Ако ми е се преку глава у курац глупа сум, ако ми е се полно рамно дипломат не ми е рамен!

    Е то е од мене. Чао!
     
  18. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Не сум нешто велики НАРЦИС ама знам да си се пофалам со некој убав збор :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. Katojiikutaka

    Katojiikutaka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    226
    Koga gledam kakvi ubavi lugje ima mislam deka sum grda,a koga kje vidam kakvi grdi ima,gorda sum na sebe.
    Sekako,sekoj ima losi i dobri denovi..denovi koga e ubav,denovi koga ne e zadovolen od sebesi.
    Sepak ne e se vo ubavinata.
    a za kombinacijata od Grdi-Pametni / Ubavi-Glupi....nemozam da se odlucam..dzabe si pameten ako si grd,dzabe si ubav ako si glup. :)
     
  20. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Не мислам дека сум најубава, ама сум единствена онаква каква што сум и тоа е доволно.