1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огнови на љубовта (Pavrita Rishta) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 20 февруари 2011.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Нова индиска серија на Сител
  Pavrita Rishta или "Огнови на љубовта" е индиска теленовела која излезе од продукцијата на Zee TV. Публиката во Индија за првпат ја виде оваа серија во 2009 година на 01 јуни кога всушност беше закажана и нејзината премиера, поради големата популарност која ја постигна, Pavrita Rishta беше една од сериите на кои не им се гледаше крајот, продуцентите снимаа без прекин се додека не одлучија да ја заокружат оваа љубовна приказна со последната 458-ма епизода која премиерно се емитуваше минатиот петок, односно на 05 февруари, 2011 година. Како продуцент на оваа серија се потпиша Ekta Kapoor, истата онаа која ја продуцираше и "Бандини". Pavrita Rishta не е оригинална приказна туку е римејк на популарната телевизиска серија Tamil, и е добитник на награда Special Jury Award која и беше доделена на Seoul International Drama Awards 2010.
  "Огновите на љубовта" ќе се концентрираат на девојката од средната класа чие име е Арчана. Таа не е доволно едуцирана како останатите девојки од нејзината возраст, но затоа се грижи за куќата на своите повеќе од сите. Сите зависат, и чекаат се од неа, но освен нејзините брат и мајка никој друг не ја цени и третира како што таа заслужува. Арчана страда поради таквото однесување на оние кои ја опкружуваат.

  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=ZSmdT0zk ... r_embedded


  [​IMG]
   
 2. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  многу е добра сериава,зборувам за тоа досега што го гледав
   
  На Braat2011 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Ја гледам кога можам :)
   
 4. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Мене искрено ич не ми се допаѓа. Ова индискиве серии некако ми немаат интересни приказни а имаат и по 500 епизоди. Освен тоа не ми се допаѓа и како глумат актерите. Значи стварно безвезално.
  Талент - :Down:
  И да не заборавам незнам што се случува со камерата кога прават некоја забавена снимка.Изгледа стварно непрофесионално и аматерски.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.370
  Допаѓања:
  18.709
  Пол:
  Женски
  Ја фаќам кога можам, кога сакам да го опуштам мозоков од проблеми и стресови шо не би можела уз некој комплициран филм. Не е како другине индиски шо напињаат ептен пример Бандини (шо мојата свеки ја обожаваше :rofl: ) Не ја ни знам целосно приказната, ама типот и типката ми се ептен сладок пар и двајцата ми се убави. :) Се на се имам едно 5 епизоди гледано. Башка тоа време мм се враќа од работа така да и да сакам не можам.
   
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  9.026
  Допаѓања:
  60.211
  Пол:
  Женски
  Единствена Индиска серија што ја гледам. Само многу епизоди се бе години ќе поминат додека да заврши. Се уште се емитува во Индија.
   
 7. andrea1998mk.girl

  andrea1998mk.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  серијава е супер арчана и манав се создадени еден за друг срамежливи се единствено ме нервира мајка и на арчана сулочана
   
 8. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.036
  Навистина ми се допаѓа серијата ја гледам редовно интересна ми е само ме нервираат онаа расика и аџит :@
   
 9. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Јас ја гледам кога имам време...Многу ме нервира оваа Шравни |(
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Серијата е супер, најдобрата што некогаш сум ја гледала, редовно ја пратам..само што премногу епизоди има, никогаш нема да заврши :D дури и ден денес се снима..
   
  На My.Cloud му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  Имам гледано само 2-3 епизоди, не е лоша серијата, само што скоро сите песни се истите што ги имаше во Бандини. :hai: Зарем не можеа да снимат други?
   
 12. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  2.169
  Не ја гледам серијава, само 1 на 3 месеци ја гледам. И од првиот месец до оној третиот кога ќе видам сеуште за истото се работи. Ауффф кога ќе видам абе ми иде да го фрлам низ тераса телевизорот ! Глупи индиски серии !
  А иначе така 2-3 епизоди да си излгедаш една по друга интересна е.. :lol:
   
 13. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Нај лупа сериа ми ее :worried:
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  ја ја глеам и убава ми е :) ,се трудам да науцам индиски :rofl:
   
 15. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  ОГНОВИ НА ЉУБОВТА!! :)

  па вака.. интересна серија е ама не ми се допаѓа тоа што Манав е секој пат во една иста кошула хахаха :D ај за свадбата на Арчана ја смени ама пред тоа една иста цело време носеше хаха :) :D
   
 16. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Глупава индиска серија!Најважно е што ќе речат постарите,луѓето од улица,оние што ништо не ти значат и ти треба посекоја цена да им удоволиш.Тоа се индиките приоритети.И ако имаш 25 и не си мажена мора да ти се најде маж на кој ќе му бидеш роб,ако не, за срамота,ќе останеш стара мома
   
  На Name, Belieber163 и Sara123 им се допаѓа ова.
 17. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  незнам зошто но мене серијава ми е тотално тапа да не речам глупава !!! :o
  Важно било што другите мислат..со секој да си добар,незнам што а инаку оној Манав многу ми е антипатичен ич не ми се свиѓа.Па какоо можеш да се вљубиш во таков ??? не ми е јасно..хаха . Не ме сваќајте погрешно луѓето не ги проценувам според надворешниот изглед.не сакам да го потценувам според изгледот но овој човек нема ни карактер.Прво се омажи со Арчана од "љубов" па после се разведе.Така требало да биде незнам што.. ма ако некого вистински сакаш сигурно нема така се однесусваш.
  А инаку да признаам понекогаш ја гледам бидејќи сакам да ја запознаат и индиската култура имаат многу убави бои и поззадина.. :D
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Добро колку епизоди има серијава... :fubar:
  Трае веќе цела година и НИКАКО да заврши... :@
  Едноставно нема крај :envy:
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  4.936
  Пол:
  Женски
  Мислење за серијата: КАТАСТРОФА (исто како и сите други индиски ср**а)
  Глумци, сценографија, дијалози...
  И што раса ќе беа ова Индијците бре :^) ?! Медицински феномени, затруднуваат жени само со една прегратка :o :rofl:
  Сега случајно ја погледнав најавата за утрешната епизода и заклучив :geek:
  Индијците и Македонците се „речиси“ исти. И таму комшиите мора се да знаат и тука е исто.
  Само со таа разлика што таму барем си се директни „Комши ти си ни проблем, кажи што имаш со балдската ? “ :lol: , а од овие нашиве цел град ќе дознае што си правел и пак нема да ти кажат во лице |(
   
 20. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  овааа серија уште колку епизоди има?????