1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огнови на љубовта (Pavrita Rishta) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 20 февруари 2011.

  1. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Нова индиска серија на Сител
    Pavrita Rishta или "Огнови на љубовта" е индиска теленовела која излезе од продукцијата на Zee TV. Публиката во Индија за првпат ја виде оваа серија во 2009 година на 01 јуни кога всушност беше закажана и нејзината премиера, поради големата популарност која ја постигна, Pavrita Rishta беше една од сериите на кои не им се гледаше крајот, продуцентите снимаа без прекин се додека не одлучија да ја заокружат оваа љубовна приказна со последната 458-ма епизода која премиерно се емитуваше минатиот петок, односно на 05 февруари, 2011 година. Како продуцент на оваа серија се потпиша Ekta Kapoor, истата онаа која ја продуцираше и "Бандини". Pavrita Rishta не е оригинална приказна туку е римејк на популарната телевизиска серија Tamil, и е добитник на награда Special Jury Award која и беше доделена на Seoul International Drama Awards 2010.
    "Огновите на љубовта" ќе се концентрираат на девојката од средната класа чие име е Арчана. Таа не е доволно едуцирана како останатите девојки од нејзината возраст, но затоа се грижи за куќата на своите повеќе од сите. Сите зависат, и чекаат се од неа, но освен нејзините брат и мајка никој друг не ја цени и третира како што таа заслужува. Арчана страда поради таквото однесување на оние кои ја опкружуваат.

    [​IMG]

    http://www.youtube.com/watch?v=ZSmdT0zk ... r_embedded


    [​IMG]
     
  2. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    многу е добра сериава,зборувам за тоа досега што го гледав
     
    На Braat2011 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Ја гледам кога можам :)
     
  4. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
    Мене искрено ич не ми се допаѓа. Ова индискиве серии некако ми немаат интересни приказни а имаат и по 500 епизоди. Освен тоа не ми се допаѓа и како глумат актерите. Значи стварно безвезално.
    Талент - :Down:
    И да не заборавам незнам што се случува со камерата кога прават некоја забавена снимка.Изгледа стварно непрофесионално и аматерски.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ја фаќам кога можам, кога сакам да го опуштам мозоков од проблеми и стресови шо не би можела уз некој комплициран филм. Не е како другине индиски шо напињаат ептен пример Бандини (шо мојата свеки ја обожаваше :rofl: ) Не ја ни знам целосно приказната, ама типот и типката ми се ептен сладок пар и двајцата ми се убави. :) Се на се имам едно 5 епизоди гледано. Башка тоа време мм се враќа од работа така да и да сакам не можам.
     
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.239
    Пол:
    Женски
    Единствена Индиска серија што ја гледам. Само многу епизоди се бе години ќе поминат додека да заврши. Се уште се емитува во Индија.
     
  7. andrea1998mk.girl

    andrea1998mk.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    серијава е супер арчана и манав се создадени еден за друг срамежливи се единствено ме нервира мајка и на арчана сулочана
     
  8. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Навистина ми се допаѓа серијата ја гледам редовно интересна ми е само ме нервираат онаа расика и аџит :@
     
  9. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Јас ја гледам кога имам време...Многу ме нервира оваа Шравни |(
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Серијата е супер, најдобрата што некогаш сум ја гледала, редовно ја пратам..само што премногу епизоди има, никогаш нема да заврши :D дури и ден денес се снима..
     
    На My.Cloud му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    Имам гледано само 2-3 епизоди, не е лоша серијата, само што скоро сите песни се истите што ги имаше во Бандини. :hai: Зарем не можеа да снимат други?
     
  12. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.390
    Не ја гледам серијава, само 1 на 3 месеци ја гледам. И од првиот месец до оној третиот кога ќе видам сеуште за истото се работи. Ауффф кога ќе видам абе ми иде да го фрлам низ тераса телевизорот ! Глупи индиски серии !
    А иначе така 2-3 епизоди да си излгедаш една по друга интересна е.. :lol:
     
  13. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Нај лупа сериа ми ее :worried:
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ја ја глеам и убава ми е :) ,се трудам да науцам индиски :rofl:
     
  15. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    ОГНОВИ НА ЉУБОВТА!! :)

    па вака.. интересна серија е ама не ми се допаѓа тоа што Манав е секој пат во една иста кошула хахаха :D ај за свадбата на Арчана ја смени ама пред тоа една иста цело време носеше хаха :) :D
     
  16. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Глупава индиска серија!Најважно е што ќе речат постарите,луѓето од улица,оние што ништо не ти значат и ти треба посекоја цена да им удоволиш.Тоа се индиките приоритети.И ако имаш 25 и не си мажена мора да ти се најде маж на кој ќе му бидеш роб,ако не, за срамота,ќе останеш стара мома
     
    На Name, Belieber163 и Sara123 им се допаѓа ова.
  17. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    незнам зошто но мене серијава ми е тотално тапа да не речам глупава !!! :o
    Важно било што другите мислат..со секој да си добар,незнам што а инаку оној Манав многу ми е антипатичен ич не ми се свиѓа.Па какоо можеш да се вљубиш во таков ??? не ми е јасно..хаха . Не ме сваќајте погрешно луѓето не ги проценувам според надворешниот изглед.не сакам да го потценувам според изгледот но овој човек нема ни карактер.Прво се омажи со Арчана од "љубов" па после се разведе.Така требало да биде незнам што.. ма ако некого вистински сакаш сигурно нема така се однесусваш.
    А инаку да признаам понекогаш ја гледам бидејќи сакам да ја запознаат и индиската култура имаат многу убави бои и поззадина.. :D
     
    На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Добро колку епизоди има серијава... :fubar:
    Трае веќе цела година и НИКАКО да заврши... :@
    Едноставно нема крај :envy:
     
    На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Мислење за серијата: КАТАСТРОФА (исто како и сите други индиски ср**а)
    Глумци, сценографија, дијалози...
    И што раса ќе беа ова Индијците бре :^) ?! Медицински феномени, затруднуваат жени само со една прегратка :o :rofl:
    Сега случајно ја погледнав најавата за утрешната епизода и заклучив :geek:
    Индијците и Македонците се „речиси“ исти. И таму комшиите мора се да знаат и тука е исто.
    Само со таа разлика што таму барем си се директни „Комши ти си ни проблем, кажи што имаш со балдската ? “ :lol: , а од овие нашиве цел град ќе дознае што си правел и пак нема да ти кажат во лице |(
     
  20. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    овааа серија уште колку епизоди има?????