Форумџика на годината 2020

Огнови на љубовта (Pavrita Rishta) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 20 февруари 2011.

 1. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  279
  Вкупно има 743... Има уште премногу... :)
   
 2. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Од досада почнав и индиски серии да гледам. Еве веќе 2-3 недели ја гледам оваа и малечката невеста. :D
  Па добро, како за тепање досада не се лоши бе. Барем смешки ми прават. И искрено, од Јасмин и Саваш ми се поинтересни. Ама многу ќе ја тупат, читав на интернет, сешто ќе се случува и во оваа и во невестата. Ќе ми досади,знам.
  Инаку Ваишали(или како и да се вика) баш ми е слатка. И Сатиш ми се свиѓа. :D Само не ми се допаѓа глумата, ни еден не знае да глуми. :worried: И ме нервира тоа што кога нешто ќе се случи мора сите по ред да ги покажат. :^)
  А има и нешто добро, научив два индиски збора. :D
  Таи- сестра
  Тике- добро, во ред, важи
  :rofl:
  Барав слики на интернет да ги видам глумците во приватен живот дали се облекуваат во тие чаршави. :D Не најдов многу, ама и кога се нормално облечени-пак се шарени. Све ми боје лепо стоје.... :D
   
 3. JustSimple

  JustSimple Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2012
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  48
  На училиште нешто кажуваа, па ај реков да видам што се работи. Интересна е, ама кај го нашле Манав за главен лик? Сатиш е 100 пати поубав :D
   
 4. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  279
  Па Манав поише личи на ГРЕВ него Стаиш... :)
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Баш сра*е. :!:
  Па уште колку епизоди има бе???
  Леле овој Манавв..леле леле колку ме иритира.Одвратно,антипаично и наивно суштество.По глупава серија неможеле да измислат.Да би имала таква моќ,серијава би ја прогласила за НАЈ КАТАСТРОФА серија на сите времиња(од целиот универзум) :o :P
   
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Ми се гади од индискиве серии, сега и нова има индиска на Сител.
   
 7. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Глупава индиска серија! Неколку пати сум ја гледала ама веке нее.
   
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  а дали серијава има крај?
   
 9. Hurrem-Aleksandra

  Hurrem-Aleksandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  640
  Допаѓања:
  413
  Негде прочитав (не ми текнува каде) дека целата серија се состои од 1000 епизоди... О Боже.... |(
  Приказната мислам дека поглупа не можеа да ја направат, екипата стварно заслужува награда некој медал, трофеј или што и да е за најидиотска глупа љубовна индиска серија. Си ја гледам чат-пат само ради хумор. мислам што е тоа: Мајка и (Сулочана) светицата родила ќерка (Арчана) која е бетер дупла посветица од мајка и. Тие двете секогаш мирни ангели се што прават, прават за семејството и да погрешат (а таа грешката абе е невина како некоја девојка-девица) пак е за доброто на семејството :puke: Многу покварени ликови ми се тие две мајка и ќерка ццц... А лик кој секогаш ме засмејува е Савита (мајка му на Манав) е само ради неа гледам ;) абе тие фаци, тие смешни глупи зборови, таа дрскост, тие навреди :D Просто уживам во нејзината просточа и глупоча само она може да ме насмее. Јас сум секогаш за кога ќе смисли нешто лошо против светицата Арчана а и против другата светица мајка и на Арчана :rock:

  ПС: Глумата на АРчу и Сулочана дебелата крава ми е толку очајна абе сакам да влагам у телевизор и да ги убијам значи толку се фејк и таа радост, таа пожрвуваност, едноставно ми доаѓа да им кажам
  Go and kill yourselves!!!!
   
 10. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Еве..(ама на крајот уште трает мислам имат негде 840 епизоди иии уште незнам уште колку) :/

  Мајка Арчана
  е еден од ретките луѓе кои цени од средната класа, девојка, и таа е решена да им помогне на нејзината ќерка се направи добар натпревар со човек кој може да ја поддржи удобно. Поради ова, механичар Манав лаги за неговите околности, така тој може да се ожени со девојката која ја сака, но, кога неговата лага е откриена непосредно по нивната свадба, мајка Арчана на се обидува да го спречи нивниот синдикат. Во ова, таа среќно не успее. Арчана и Манав се соочува со многу добри и лоши околности, но успева да ги надмине.

  Четири години подоцна
  Четири години подоцна, Манав е удобно поддршка на неговото семејство, порасна на шест со додавање на четири деца. Сохам и близнак девојки Теџу и Oви се Манав и Aрчaнa сопствената, но тие исто така, усвои сирачето внук Манав е, Сачин. Превирања повторно влегува во нивните животи, и овој пат трагедија и недоразбирања ги растргнат. По Сохам се претпоставува дека загинале за време на киднапирање од страна на Aрчана сестрата Варша, двојката се разделат. Aрчанa останува во Индија, кога Манав зема Сачин и девојки во Канада. Таа се обидува да се изгради ново семејство, усвојувајќи како ќерка на сираче Пурви.

  Осумнаесет години подоцна
  Иако разделени,Арчана и Манав остана во брак. И двете мора да се справи со предизвиците и проблемите со кои се соочуваат нивните возрасни деца. Тие деца би сакале да ги видат своите родители повторно обединување - освен на адвокатот Сачин, кој прашува Aрчана да се согласи да се разведе Mанав за доброто на својата вистинска мајка, Шравани. Додека мајката манав на Савита предизвикани Сачин треба да се преземат од неговата мајка, таа е дозволено Сачин да се верува дека Aрчана е одговорен. Aрчана оди заедно со ова, но Пурви - кој откри дека Манав е нејзиниот татко - е во состојба да го одложи барем за развод од страна кажува на судот таа нема да ја преземат одговорноста за својата мајка.

  Пурви и Ови се фатени во љубовен триаголник, како Oви е во љубов со Арџун - син на газдата ДК нејзиниот татко и, по бизнис стекнување, газдата на двете Арчана и Пурви - но Пурви и Арџун си ја засакал. Пурви не сака да се омажи за канцеларија колега Vinay на кои нејзиниот брак е средена, како што е заинтересирана само за престиж и пари на натпреварот може да го донесе. Да се ​​голема вчудовиденост на двојката, сепак, кратко време откако го откриваат своите чувства еден на друг, DK објавува дека Oви и Арџун се да се венча. Само тогаш Пурви откријат дека Ови и Теџу се нејзините сестри. Иако повреден дека нејзината мајка чуваат оваа тајна, таа одлучи да не кажам на мајка на нејзината љубов за Арџун, не сакајќи да даде наштети на својата мајка во ред. Арџун обидува да го убеди Пурви дека тој интензивно ја сака и не знаеле за ангажманот но Пурви не се обрне внимание на Арџун. Подоцна Пурви и љубовна врска Арџун се изложени од страна на внука Пуни. Арчана е по повод Oви и роденден Teџу е. ОВИ уште верува дека Арџун ја сака и тоа е Пурви кои заробени Арџун. Манав мајка Савита пристигнува во Мумбаи од Канада и дојде да се знае дека Арчана живее со Mанав и нејзиниот се сврзување со Aрчана. Таа му кажува на Ови и Teџу дека Aрчана е нивната мајка и тие започнува мрази неа. Савита, исто така, да почнат да прават животот пекол Aрчана е. Aрчана верува дека Арџун има измамил и нејзините ќерки и тој не го заслужува мажење било кој од нив. Таа побара Арџун ако тој навистина ја сака нејзината ќерка Пурви, тој ќе мора да се докаже. Арџун остава куќата на неговиот татко, бизнис, име и сè и да почне живеат во близина на куќата Пурви. Тој почнат да работат како механичар во автомобил поправка продавница. Тој работи напорно за да се заврши предизвик Aрчана на заработуваат РС. 10.000. Тоа сега е откриено дека Арчана и Манав син Сохам и Aрчана сестрата Мајка Арчана е еден од ретките луѓе кои цени од средната класа, девојка, и таа е решена да им помогне на нејзината ќерка се направи добар натпревар со човек кој може да ја поддржи удобно. Поради ова, механичар Manav лаги за неговите околности, така тој може да се ожени со девојката која ја сака, но, кога неговата лага е откриена непосредно по нивната свадба, мајка Archana на се обидува да го спречи нивниот синдикат. Во ова, таа среќно не успее. Арчана и Манав се соочува со многу добри и лоши околности, но успева да ги надмине.

  Четири години подоцна
  Четири години подоцна, Манав е удобно поддршка на неговото семејство, порасна на шест со додавање на четири деца. Сохам и близнак девојки Tеџу и Ови се Манав и Арчана сопствената, но тие исто така, усвои сирачето внук Манав е, Сачин. Превирања повторно влегува во нивните животи, и овој пат трагедија и недоразбирања ги растргнат. По Soham се претпоставува дека загинале за време на киднапирање од страна на Archana сестрата Варша, двојката се разделат. Aрчана останува во Индија, кога Манав зема Сачин и девојки во Канада. Таа се обидува да се изгради ново семејство, усвојувајќи како ќерка на сираче Пурви.

  Осумнаесет години подоцна
  Иако разделени, Арчана и Манав остана во брак. И двете мора да се справи со предизвиците и проблемите со кои се соочуваат нивните возрасни деца. Тие деца би сакале да ги видат своите родители повторно обединување - освен на адвокатот Сачин, кој прашува Archana да се согласи да се разведе Manav за доброто на својата вистинска мајка, Shravani. Додека мајката Manav на Savita предизвикани Сачин треба да се преземат од неговата мајка, таа е дозволено Сачин да се верува дека Aрчана е одговорен. Archana оди заедно со ова, но Пурви- кој откри дека Mанав е нејзиниот татко - е во состојба да го одложи барем за развод од страна кажува на судот таа нема да ја преземат одговорноста за својата мајка.

  Пурви и Ови се фатени во љубовен триаголник, како Ови е во љубов со Арџун - син на газдата DK нејзиниот татко и, по бизнис стекнување, газдата на двете Archana и Purvi - но Пурви и Арџун си ја засакал. Пурви не сака да се омажи за канцеларија колега Vinay на кои нејзиниот брак е средена, како што е заинтересирана само за престиж и пари на натпреварот може да го донесе. Да се ​​голема вчудовиденост на двојката, сепак, кратко време откако го откриваат своите чувства еден на друг, DK објавува дека Ovi и Арџун се да се венча. Само тогаш Purvi откријат дека Ovi и Tejaswini се нејзините сестри. Иако повреден дека нејзината мајка чуваат оваа тајна, таа одлучи да не кажам на мајка на нејзината љубов за Арџун, не сакајќи да даде наштети на својата мајка во ред. Арџун обидува да го убеди Пурви дека тој интензивно ја сака и не знаеле за ангажманот но Purvi не се обрне внимание на Арџун. Подоцна Пурви и љубовна врска Арџун се изложени од страна на внука Puni Archana е по повод Oви и роденден Теџу е. ОВИ уште верува дека Арџун ја сака и тоа е Пурви кои заробени Арџун. Maнав мајка Савита пристигнува во Мумбаи од Канада и дојде да се знае дека Арчана живее со Mанав и нејзиниот се сврзување со Арчана. Таа му кажува на Ови и Теџу дека Арчана е нивната мајка и тие започнува мрази неа. Савита, исто така, да почнат да прават животот пекол Aрчана е. Aрчана верува дека Арџун има измамил и нејзините ќерки и тој не го заслужува мажење било кој од нив. Таа побара Арџун ако тој навистина ја сака нејзината ќерка Пурви, тој ќе мора да се докаже. Арџун остава куќата на неговиот татко, бизнис, име и сè и да почне живеат во близина на куќата chawl Пурви е. Тој почнат да работат како механичар во автомобил поправка продавница. Тој работи напорно за да се заврши предизвик Арчана на заработуваат РС. 10.000. Тоа сега е откриено дека Арчана и Manav син Сохам и Aрчана сестрата Вaрша се живи. Тие живеат со еден човек во Патна. Сохам има да се вратат Мумбаи за да се заврши некоја работа за овој човек кого го сметаат својот татко.aрша се живи. Тие живеат со еден човек во Патна. Сохам има да се вратат Мумбаи за да се заврши некоја работа за овој човек кого го сметаат својот татко.

  Толку но уште трает ..

  Се работи дека мислам Сохам валда ќе ја киднапират Пурви ама не знам зашто ама ќе барет пари и Манав одлучи да оди таму но Арџун два пати е ранен но за среќа се спасиа и сеа добри.

  итн .. :)
   
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  ^Серијава е глупост....
   
  На s.t.a.r.s.h.i.n.e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
  Да прашам на краj Mанав и Арчана ке бидат заедно или не?
   
 13. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  И мене тоа ме интересира, на интернет не пишува дали ќе завршат заедно. :wasntme: А најубав пар ми беа од сите серии што досега сум ги гледала. Ама Арчана и стариот Манав, овој новиот не го сакам. :worried:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  1.525
  Пол:
  Женски
  на кој јазик е ова пишувано???ништо неможам да сфатам..изгледа на некој дијалект :!:
   
 15. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.953
  Допаѓања:
  34.409
  Пол:
  Женски
  Не е дијалект туку преведено со Google Translate :)))))
   
  На riba79 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.034
  Не ми се верува дека сеуште ја даваат серијата |( од кога игра ехеее почна одма после Бандини а она заврши пред три години |(
   
 17. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  интересна е серијата понекогаш гледам кога имам време
   
 18. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Ако серијава има повеќе од 840 епизоди, до која епизода се кај нас стигнати :o :o :o ??? :^)
   
 19. machhe

  machhe Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  950
  Серијата во почетокот ми беше интересна сега ми е досадна!
   
  На love93 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Ја гледав порано ,ама ми се здосади и сега одвреме навреме ја гледам оти пак некако ми се заубави :D