1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огнови на љубовта (Pavrita Rishta) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 20 февруари 2011.

  1. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Сега е прекрасна серијава.Секој ден од 16:00 сум пред тв и ја чекам да почне.
    Утре конечно Манав и Арчана повторно ќе бидат заедно.
    Вистинската љубов никогаш не умира.
    А онај Сачин многу се разлошил,згоден е ама ич го нејќам :envy:
     
  2. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Што се случи со Варша? И како Манав и Арчана се разделија ќе може некој на кратко да ми раскаже што ја гледа серијата :)
     
  3. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Епа сега не знам што имаш гледано а што не, ама еве ќе пробам да ти објаснам. :)
    Фирмата на ДК го купи земјиштето каде што седеа Манав и Арчана, сакаа да го рушат и да направат нова поголема зграда. Тогаш Арчана се здружи со луѓето од населбата и ја тужеа фирмата и менаџерот, а менаџер беше Манав. Тогаш почнаа да се влечкаат по судови и уште тогаш им се искварија односите. Арчана беше бремена и роди две близначки. Во меѓувреме се врати Варша(нели таа со сопругот беше во друг град) као излечена, пошто нели беше малку полудена по Сохам. Манав цело време беше исплашен и не и веруваше па затоа не и дозволуваше на Варша да ги гледа нивните деца. особено Сохам. Ама Арчана и веруваше. На првиот роденден на близначките Варша избега со Сохам. Ги најдоа, ама почнаа да се расправаат на еден мост и Варша и детето паднаа во река- високо беше и сега сите мислат дека се мртви
    ама живи се
    Тогаш сосема се скараа Арчана и Манав и тој одлучи да оди во Канада таму да работи. И ги зема и близначките бидејќи сметаше дека таа нема добро да се грижи за нив. Сепак на поаѓање се предомисли и и рече на Савита да оди да и однесе билет на Арчана, ама оваа место билет и однесе документи за развод- не знам од каде ги најде. Арчана не потпиша, ама Савита му изнакажа глупости на Манав, го исполажа дека Арчана нешто барала пари ова-она и заминаа без неа. :) Ете тоа е...
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  4. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Дали Арџѕн се вљуби во Арчана или нешто погрешно сум сватила???
     
  5. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Е да бе глупости |( после 18 години се гледаат ове двајца, и ниту една брчка на лицето |( и кога го здоогледа Арчана Манев надвор зема да истура
    мене серијава ми е :puke: колку време игра 3-4 години :?:
     
  6. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    А Варша кога ќе се појави?И ако сака некој да ми ја раскаже епизодата од денес :)
    Ја испуштив..
     
  7. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Арџун ќе се вљуби во Пурви. :)

    Ќе се појави понатаму, не знам точно кога. Гледав на интернет, ама не знам сега колку епизоди треба да поминат. :worried: Денес Арџун ги остави работниците цела ноќ да работат мислејќи дека нема да успеат, ама тие успејаа. Арчана беше изнервирана и почна да ги пали сликите со Манав. Се и раскажа на мајка и и заедно отидоа кај Манав. Сулочана сешто му изнакажа, и Арчана го убедуваше Манав дека таа никакви документи не потпишала, ама овој не и верува. На Арчана дома и текна дека можеби Савита го фалсификувала нејзиниот потпис. Тоа беше главно :)
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Кој сака нека скрола зашто е оф топик, ама многу ме интересираат некои работи па морам да си кажам. :wasntme:

    Мене искрено индискиве серии ми се ко јајце на јајце, сите ми се слични, од почеток ај малку од малку се интересни и после нормално се непотребно ќе искомплицираат и траат по 2-3 години а можда и поише. |( Од сите индиски серии само Бандини ми беше убава до половина, и Малечката невеста на почетокот. И не ми е јасно зашто на серииве никогаш не прикажале како се бакнува некој? Маж и жена 20 години заедно и само се гушкаат. И таман кога ќе дојде некоја таква сцена, се одоколу покажуваат или ги прекинуваат на сред. Знам на Малечката невеста, таа Сугна уште кога го имаше првиот маж ни за рака не се држеа, се срамеше оваа од него а стигна и негово бебе да роди. Како бре мајката :D

    Што се однесува до серијата, ја имам гледано само на почетокот и онака ми беше океј, малку глупичка ама нема врска, ја гледав да си пополнувам време.
     
  9. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    На живци ми иде серијава поштено! Мајка ми кога ќе ја пушти уффф :@
    Па што се едно исто овие де заедно де разделени еее аман веќе. А и трае едно 3 години сигурно -.-
     
  10. Hurrem-Aleksandra

    Hurrem-Aleksandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    413
    Тоа дека серијата малце си е глупа - си е. (а може и малку повише) ама добра е за пополнување на времето кога немаш што да правиш а пошто е приказната малку смотана го тера и човек да си се изнасмее (барем така е во мојот случај) поготово кога зборат на англиски со тој индиски акцент (ептен глупаво ми звучат и смешни ми се) “Divorce papers... јас не сум потпишала никакви Divorce papers“ глупо е и за читање и за слушање епа и тие така зборат ама со индиско-англиски (јас само како пример наведов)
    Поготово тој Арџун кога ќе збори на англиски многу ми иде на живци |( Арчана веќе претера со тие солзи аман веќе што беше тоа :^) Го гледа Манав на телевизија пушта солза, ќерка и се кара со шефот она само зјапа во него и се прашува зошто дојде тој а не Манав во меѓувреме гледаме како солзата и паѓа, збори со мајка и пушта солзи, се потсеќа на нешто пушта солзи, гледа или пали слики а солзите и капат надоле, ќе збори нешто сосем нормално и пак пушта солзи |( Па си мислам жената е природна фонтана за секоја ситница или обична глупост гледаме како она плаче па веќе ми се здосади. Остај тоа со солзите кога ќе помисли на Манав во исто време ама баш истиот момент и тој мисли на неа и двајцата ги дува некое развигорче додека се во длабока мисла за нивната љубов |( Моментално интересни ликови ми се Теџу мислам дека беше (ќерката на Манав и Арчана една од близначките) баш е така слатка и смешна за гледање и Пурви (посвоената ќерка на Арчана) ми се допаѓа што го нервира разгалениот газда Арџун кој е навикнат се по негово да биде.
     
  11. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    Да не знае некој што се случи со жената на Д.К. ?
     
  12. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Умрена е, мада не го покажаа тоа.
     
  13. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Блу, сакам да ти се заблагодарам од се срце, ова исто ко ја да сум го пишувала, ми заштеди време! :D Баш денеска сакав да пишам за Сугна, она ваква цела :$ од една прегратка се презастрами, и оп трудна! Ова индијциве нешо понапредни, со поглед и една гушка забременуваат :!: Исто и овие големиве Ананди и Џагдиш, на почетокот што толку овој ненормалниов се потресуваше, се нервираше. Ке ја земе Ананди за раце и 10 минути се гледаат :^) Веќе не гледам вакви глупости, бетер се од шпанскиве...


    Пардон за оф-топик.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Толку време ја гледам серијава, ама многу е глупа мајке ми... Веќе на нерви ми иде. Оваа Арчана, мајка Тереза. Цел живот го живее за други. Ја замолил син и да се разведе од татко му и ајдееее, она ќе остаи и маж и две ќерки и својата љубов. Комсиите и рекоа нешто и пак жртва за комсиите се искара со Манав. Преку такво. Ај гитла Арчана САМА ДА ОСТАНЕ ТРЕБА!
     
  15. Hurrem-Aleksandra

    Hurrem-Aleksandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    413
    Абе глупача на кубен |(
    Каква Мајка Тереза оваа излезе посветица и од нејзе :puke:
     
  16. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Епа не ја гледам редовно и кога ќе нема што да правам пополнувам време и затоа не бев во тек со настаните. :) Иначе да ја гледав до тука каде што се влечкаат по судовите околу населбата и понатаму не видов ништо. Многу епизоди се и претерано ги влечат работите а не е лоша до толку серијата. Ќе замолам некој што ја следи на интернет каде ја гледа и нека пиши во споилер како ќе се одвиваат работите понатаму :)
     
  17. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    ubav film
    ama nema kraj
     
  18. mrs.Styles

    mrs.Styles Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    мене многу ми е досадна серијава Арчана постојаноо плачее ај јас не поднесувам вакви таботи затоа ми е досадна !
     
  19. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Многу ме изнервира оваа Арчана сега ја гушка Пурви а Теџ онака не до толку а баш на Теџ и е мајка а на Пурви не. Многу ми беше и жал за Теџ срцка плачеше зошто немала мајка, како бе немаш срце таа Арчана што ти е. Камо да ме слушне. Иначе оној Винај ли како беше свршеникот на Пурви е :tmi: :inlove:
    ТУКУ ДА ПРАШАМ НА КРАЈ НЕМА ДА ОСТАНАТ ЗАЕДНО МАНАВ И АРЧАНА ТАКА?
     
  20. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    :o Абе од каде тоа дека нема? Па јас сакам да останат. :worried: Да не имаш гледано нешто па знаеш или.....??