Огнови на љубовта (Pavrita Rishta) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 20 февруари 2011.

 1. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  А колку има вкупно? И дали го знаеш крајот? :$
   
 2. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  970 се вкупно, него знам крајот, гледав до 870 кога ке се дознае се дека вампирката и местела на арчана, дека таа е крива за се, потоа не ми беше интересно
   
  На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  27.195
  Пол:
  Женски
  А како ќе се смират Арчана и Манав и Арчана и близначките, и како ќе се открие дека таа Вештерката Савита е виновна за тоа што 18 години Арчана и Манав беа разделени.??? :?: :| |(
  А Арџун со кого ќе се ожени со Пурви или со Ови??? :!: :?:
   
 4. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Има тука некаде во претходните постови, ако не те мрзи барај. Мене ме мрзи па ќе ти раскажам што помнам. :D
  Сачин ќе каже дека баба му е виновна за се. А Арџун ќе треба да се мажи со Пурви ама Ови ќе сака да си ги пресече вените и ќе и се јави на Пурви и таа ќе се откаже. Ќе се венчаат Арџун и Ови, така нешто беше...
  Инаку немој некој да ми се смее, ама мене песната ми е преубава иако не ја разбирам :D Само не знам дали е цела...
  http://www.youtube.com/watch?v=FFd-L575LAw
   
 5. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Теџу ке ги слушне Савита и Сачин како разговараат дека тие и наместиле се на Арчана, дека Савита се потпишала на документите за развод, и ке му каже на Манав, тогаш Манав ке го натера сачин да признае се.
   
  На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  500
  Пол:
  Женски
  серијава на почетокот ми беше многу убава не пропуштав ниту епизода а сега ми е срање :puke:
   
 7. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Само нека биде побргу тоа, не можам да чекам, многу сакам да се смират Арчана и Манав. Мада искрено повеќе ги сакав кога беа сиромашни, баш убаво беше прикажана нивната љубов, ми беа омилен пар од сите серии воопшто што сум ги гледала. Манав одкако најде сериозна работа веќе не беше тоа тоа, уште па и актерот кога го сменија......И за Ови сакав да кажам...драка, многу е здодевна, зарем сака да биде со Арџун и покрај тоа што не е вљубен во неа?! А колку се убави со Пурви, посебно ми е сладок кога ќе го каже она I love you Purviii :D Слаткиш :inlove:
   
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  27.195
  Пол:
  Женски
  Што ќе се случи со машкото дете на Манав и Арчана (не ми текнува во моментов како се викаше) тоа што Варша и го зема на Арчана, гледам дека Варша и тој се живи, но тој се има фатено со лошо друштво??? :?:
  И што ќе се случи со Савита откако Манав ќе дознае дека таа била причина за тој и Арчана да се разделат??? :?: :!:
   
 9. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Се расплакав на сцените од оваа епизода (денес),што е многу чудно за мене :wasntme:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Со нетрпение ги очекувам последниве епизоди :D
  Денес Теџу мило ми беше кога ја побара правдата за мајка си.
  А онаа Ови ептен ми е лигава :puke:
   
  На cresa-jagoda, simpaticnaa и Danilela им се допаѓа ова.
 11. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Гледав нешто на јутјуб и видов дека истовремено Ови и Пурви ќе бидат бремени,Пурви ќе биде мажена за друг.
  Иначе ептен ми е жал за Сохам..(И Многу ми е симпатичен е) :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

 12. StylishGirl135

  StylishGirl135 Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  16
  Значи серијава е убава, ама многу се оддолжува. Една случка се случува 4 епизоди. :o
   
 13. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.779
  Пол:
  Машки
  Ја имам таа несреќа да јадам ручек со моите баш во тоа време секој ден.
  Поглупа серија значи нема!
  Само нека заврши више аман
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  ova serija retko ja gledam ama denes ja fativ i interesno mi dojde purvi e bremena od arcun moze nekoj da mi odgovori me interesira :)
   
 15. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Да од Арџун е бремена, ама не знае никој освен нејзиниот сопруг. :)
   
  На dzanina му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.250
  Пол:
  Женски
  Серијава не ја гледам често, ама во тек сум со настаните. Не ми се верува дека Пурви е бремена од Арџун. Мислев дека е бремена од сопругот.

  Серијава почнала да се снима во 2009 година и уште се снима. До сега се снимени 1049 епизоди.
   
 17. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој што ќе се случува понатаму???
   
 18. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  1.419
  Пол:
  Женски
  Одвратна серијаа ! :devil: :@
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.027
  Допаѓања:
  131.704
  Пол:
  Женски
  Серијава мислам 100 години ја даваат одвратна е и да не гледаш 100 епизоди ќе знаеш што се случува :(
   
 20. ljubovche

  ljubovche Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  68
  Значи навистина незнам кој воопшто ја гледа оваа серија :?:
  Мене ми е многу глупа....