Форумџика на годината 2020

Огнови на љубовта (Pavrita Rishta) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 20 февруари 2011.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Серијава има ли крај? ?????
   
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.128
  Пол:
  Женски
  ^
  Очигледно нема :lol: никако да заврши :o
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  26.962
  Пол:
  Женски
  Искрено несакам никогаш да заврши серијава, премногу ми е убава и баш ме интересира како ќе заврши на крај :!: :?:
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Денеска беше 1021 епизода снимана на 15 април 2013

  http://www.youtube.com/watch?v=r-dV74wJIQw

  Последната ,снимана на 22 јули е 1092 епизода и уште ја тераат.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Кажи барем нешто што ќе се случува, ако знаеш :))
   
  На dragan4eDR и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  aj nekoj neka kazi ako znae sto ke se slucuva ponatamu
   
 7. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  457
  Пуштете јутјуб, пишете Pavitra Rishta и бројот на епизодата, ги има сите. ;)
   
 8. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Ме мрзи да гледам, сакам нешто накратко да разберам :)
   
 9. SweetCandyyy

  SweetCandyyy Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Фала многу, си видов тоа што ме интересира :)

  Само не ми се допаѓа тоа што Онир го направиле лажго. Толку е убав и толку мислев дека е добар и чесен... Ама инаку како ќе мафтаат со илјада и кусур епизоди...
   
 11. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Толку е добра содржината но филмот навистина нема крај и барем епизодите да беа подолги од 20 минути ќе беше одлично :)
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.988
  Допаѓања:
  131.336
  Пол:
  Женски
  Уште малку ваљда ќе заврши :?: Глупа серија е иначе :puke:
   
 13. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  Серијава веќе стана досадна и стварно незнам која е нејзина тема. Од љубовта на Манав и Арчана се префрлија на Арџун и Пурви, до кога ке се снима серијава незнам :fubar:
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.388
  Кога ќе заврше серијата,ќе частам :D

  Серијата очигледно е бесконечна.. :)
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Безцелна е серијава....и да не гледаш месец дена можеш да се вклопиш....се исто се врти во круг!! :^)
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.249
  Пол:
  Женски
  Серијава уште се снима, а почнала да се снима во 2009 година. До денес се снимени 1 156 епизоди. Пурви и Арџун се во врска во вистинскиот живот.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  Па не е ни чудно да се заедно и во приватниот живот, кога по цел ден со месеци и години снимаат заедно. Инаку и Арчана и стариот Манав се во врска во приватниот живот.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  921
  Допаѓања:
  1.853
  Пол:
  Женски
  оваа Арчана ќе испадне како бабата во Малечката невеста,никогаш не старее :lol: помлада и од ќерќите изгледа е барем да ја поднаправиле некое бело влакно таму-ваму :D
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.249
  Пол:
  Женски
  Штом го сменија Манав, требаше да ја сменат и Арчана. Таа изгледа како да му е ќерка на Манав, а не жена. Инаку, глумицата има 29 години. Се изненадив кога прочитав на интернет.
   
 20. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Не сериозно планира серијава да заврши некогаш? Читав негде дека повеќето актери ќе се сменеле освен Арчана, Манав и Теџу мислам. То ќе му дојди ко друг филм да гледаш со истата содржина одново и одново. Мислам не е хумано ова, и бандини беше долга ама со овие си нема равен.