1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Огнови на љубовта (Pavrita Rishta) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 20 февруари 2011.

  1. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    Ич не ми се свиѓа,а и не ми се свиѓаат индискиве серии! :tmi: Многу долго траат,а и прочитав еден статус .." Љубов е кога вашата врска трае подолго од "Малечката невеста" :lol:
     
  2. justinbieberzz

    justinbieberzz Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    4
    Ја гледав кога можев,сеа незнам дали игра уште...:'D
     
  3. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Што се случи во серијава???? Која е улогата на Арчана?? Извесен период не ја гледав но неможам да сфатам што се случува ајде ве молам некојa што ја гледа да ми објасни што се дешава во серијава :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Кажи до каде си гледала, па да ти објаснам!
     
  5. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    хехех сега Арчана е стара баба и живее во Канада, додека оваа младолика девојка која ја глуми Арчана е од поколението на нејзиниот син Сохам, кој инаку е мртов хехех и од син од Сохам па керка е сега Арчана хехехех ова ти се вика тешка глипост, невиден размер. Ми се одмиле да гледам од толку глупости.
     
    На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Ја гледав вчерашната епизода (долго време ја немав гледано серијава) и не ми се допадна тоа што го видов. Настаните се многу измешани. Треба да престанат да ја емитуваат серијава.
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Последно што се сеќавам ја гледав до епизодите кога Сохам правеше проблеми заради тоа што докторката незнам како се викаше таа се вери со Сачин нели и од тука наваму не гледав ништо до сега брзо кога видов дека Арчана е во две улоги и ништо не сфатив. Пурви е во Канада што прави таму и тоа не мие јасно. Нешто подвидов дека Ови има пак дете со Арџун и така се мие измешано а баш ме интересира до каде отиде серијава на почеток ми беше интересна онака за време пополнување :)
     
  8. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    На денот на свабата на Сачин и Гаури, Сохам ја киднапираше Гаури и со неа скокна во река (слично како и првата целина што ја завршија). Арџун беше во Канада, Пурви отиде по него да се смират, но таму установија дека Ови имала ќерка со Арџун (???). Тука ја завршија сезоната, новата сезона почна после 18 или 20 години (пак!). Пурви и семејството се во Канада, Арџун и Ови во Индија. Пари не го познава воопшто татка си и не сака да го види, а Пурви нон-стоп мисли на него. Сохам го спаси некоја жена, тој се ожени со неа и имаа 5-6 деца. Таа е почината, Сохам пие, а најстарата ќерка е всушност Арчана. Таа заврши некое школо и се запосли кај Арџун во фирма. Арџун кога ја виде му дојде позната и ја пратеше до дома. Сохам го виде Арџун и му дојде познат, па после во весник прочита и се сети кој е. Сачин е женет со една лошотилак, таа и децата сакаат другите да ги исклучат и само тие да си го земат наследството (а Сачин па и не е син на Манав). Друго не знам што се случи, ама сигурно ќе го исповторат стопати, па ќе си укапираш.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Ја пратев одмана..пред едно 2 години |( кога се си беше нормално, и кога уште не ми беше смачена..
    После ги сменија и глумците, а тоа за мене значи крај. Штом ги сменат не можам веќе да пратам, не ми е тоа тоа.. ај од било која друга серија нека ги сменат, демек пораснале...едноставно не е тоа тоа... и башка забега серијава скрос... Аман нека завршат индискиве, не ги можам најсериозно...Арчана рука под рука со Ананди и марш во Индија :lol:
     
  10. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Ја упропастиле серијава како од почеток да се емитува само со некои плус глумци. Крај тешко дека ќе има уште едно 10 години. :) tace73 бидејќи ја гледаш ти ме интересира уште каде е Пари керќата на Арџун и Пурви?
     
  11. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Во Канада е Пари, заедно со целото семејство, сем Сохам и Ови. Мислам дека студира нешто. Ептен серијава е кога доаѓам од работа, па додека се спремаме за ручек гледаме др.Оз и ова го ѕиркаме, па после тргнуваме по активности со децата :)
     
  12. In-love

    In-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    Бидејќи долго време не ја гледав серијава,може некој накратко да ми објсане што се случува?
    Фала од напред.. :)
     
  13. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    А Гаури жива ли е? :?:
     
  14. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Досега не ја покажаа, ама не е чудно да „долета“ во некоја епизода. Јас немам појма со Ови што се случува, ни ја видов, ни во она што го гледав не разбрав. Ако некој разбрал нека каже!
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. La Gatita :)

    La Gatita :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2015
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    27
    Остана ли уште некој што ја гледа ова серија сега или единствена сум што имам живци уште? :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    И јас ја гледам ;)
     
    На La Gatita :) му/ѝ се допаѓа ова.
  17. La Gatita :)

    La Gatita :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2015
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    27
    Хахахаха одиме до крај а? :$
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    И јас ја гледам а серијава кога игра ја немам начекано на тв?
     
  19. La Gatita :)

    La Gatita :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2015
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    27
    На сабајле накај 9:30
     
  20. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Само го преместуваат терминот до каде се стигнати ќе може да ми раскажете?