Форумџика на годината 2020

Огнови на љубовта (Pavrita Rishta) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 20 февруари 2011.

 1. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Пари сега е жена на Нарен, кој и беше маж на Анкита, ќерката на Сохам. Сега немам време, утре ќе ти објаснам подобро :)
   
 2. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Се породи анкита? Има шанси да биде со Нарен?
   
 3. La Gatita :)

  La Gatita :) Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  27
  Се породи ама мајка му на Нарен и го грабна детето а од болница ја излажаа дека е мртво
   
 4. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски

  Оооо, ја претерале. Изгледа треба Нарен пак да се 'шекне' за да се сети на анкита...
   
 5. La Gatita :)

  La Gatita :) Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  27
  Пак ја заплеткаа Пари го удри со кола вереникот на Анкита па Нарен продаде се за да ја спасит па сега живеет кај Манав а Манав и ја предаде фирмата на Анкита, а таа пак дојде за да се одмаздит на Нарен( таа мисли дека Нарен и го прегазил вереникот пошто слушна кога го поткупвеше инспекторот )
   
 6. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Да тоа го видов веќе но по Нова Година немав гледано ништо затоа што не знаев кога игра. Последно гледав Анкита кога се породи и кога мајката на Нарен и го зеде бебето и потоа нели го дадоа по некоја епизода поголемо и дека се во финансиска криза Нарен и се околу тоа се вртеше па потоа она што го кажа La Gatita го разбрав во епизодите што играа овие денови и дека Манав ја назначи за главен раководител на неговиот имот Анкита и извршен директор на фирмите така нешто беше мислам :). И да не сме ја гледале долго не пропуштаме баш многу бидејќи работите се вртат во круг и некако многу се развлече серијата го губи веќе филингот. Барем да ја имаше некаде со превод да ја погледавме на интернет. Добра е за губење време и занимација. :)
   
 7. La Gatita :)

  La Gatita :) Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  27
  Ја има ма на Индиски ништо неможеш да сфатиш што зборуваат
   
 8. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  На La Gatita :) му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dzanina

  dzanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  117
  А кога игра серијата во колку сатот ?
   
 10. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Во 9и30h пишува на Сител но очекувај еден час покасно затоа што прво има народни приказни и изгледа едно пишуваат а друго пуштаат :)
   
 11. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  во 10h почнува
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.249
  Пол:
  Женски
  Јас одамна не ја гледам серијава. Ми стана досадна. Инаку, серијава завршила со снимање лани. Снимени се вкупно 1 424 епизоди. Во Индија последната епизода се емитувала лани, на 25-ти Октомври.
   
 13. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Оо супер кога завршила веќе таму ако не продолжат пак со снимање :) Ме интересира сега каде се Манав и Арчана и Ови ја снема:? Арџун и Пурви веќе од кога. ги нема.
   
 14. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  Јас гледав дека ќе се вратат Ови, Арџун и Пруви. Инаку тие заминаја за да се лекува Арџун кој беше тешко болен. Инаку во последната епизода ќе се појави првиот Манав.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Некаде при крај ќе се појават и Арџун и Пурви, сите ќе бидат топтан :)

  Арџун го оперирал туморот на мозокот, но после тоа Пурви имала некоја тешка сообраќајка, едвам извадила жива глава и поради тоа демек ги немало никаде
   
  На La Gatita :) му/ѝ се допаѓа ова.
 16. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  А Арчана и Манав каде се?