1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одберете секси долна облека според хороскопскиот знак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од crazylady, 6 август 2011.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  8.404
  Сакате возбудлива вечер? Облечете секси долна облека кој ќе го одушеви и возбуди.

  Овен
  Овните сакаат долна облека во боја, посебно портокалова или црвена. Ако сакате да возбудите маж Овен, облечете комбинација од портокалов и црн сатен или свила. Сакаат и babydoll стил, особено ако во комбинацијата има место за помпони. Овните без проблеми ќе паднат и на црни подвезици ако ги надополнито со вртоглаво висока потпетица, тоа е полн погодок. На многу Овни фетиш им се потпетици, што поголеми, тоа подобро. Ремени со мини ланци и нараквици за глуждови исто така им се многу секси.

  Бик
  Биковите сакаат се што е или предизвикувачко или многу детинесто. Розевата и црната се нивните омилени комбинации. Жените родени во овој знак обожаваат кожни штикли, мрежести чорапи и гаќички со чипка, како и изглед на ученичка. Машките припадници на знакот ги привлекуваат жени со тетоважи и пирсови. Некои бикови се склони кон врзување со лисици и слични играчки.

  Близнаци
  Близнаците имаат прилично перверзна страна во себе кој вклучува употреба на разна опрема за игри во кревет. Инаку сакаат да играат улоги, па така уживаат во секси униформи како што е костум на медицинска сестра, ученичка, полицајка... Но жената во овој знак можете да ја видите и како носи некое скапо кимоно или кожно трико, бидејќи посебно го ценат секој егзотичен елемент во секси костумите.

  Рак
  Жените родени во знакот на Рак сакаат долги, проѕирни спаваќи. Омилената боја за долната облека начесто им е зелена и црвена, а го обожаваат изгледот на сатен кој се прелива. Раковите исто така сакаат бели доколенки, а привлечни им се и долги нокти обоени како бисер. Многу жени родени во знакот на рак сакаат да се облекуваат детинесто, а изгледот го дополнуваат со репче.

  Лав
  Лавиците сакаат долна облека со животински дезен. Тие се сензуални и личности кои исто така сакаат да осетат и допир од крзно на својата кожа. Секој костум кој содржи некој вид на опашка или уши ќе им биде привлечен и секси. Начинот на кој ги чуствуваат работите на своето тело е многу важен за овој знак па така воопшто не чуди што сакаат свила, сатен и кадифе. Лавот знае да биде и заигран па ќе ужива и во машнички на долниот веш или во чипкаста долна облека.

  Девица
  Жената родена во знакот на Девица е прилично скромна и преферира практична долна облека, како што се долги памучни спаваќи. Сепак, ако се спрема за некоја секси акција, ќе избере корсет и ќе го стегне колку што може во половината, а се чуствува секси и во самостоечки чорапи. Многу Девици ги возбудуваат школските униформи, а белата кошула и долна облека секогаш ќе бидат нивниот прв избор за во кревет. Удобноста и корисноста секогаш ќе им бидат на прво место при избор на долна облека.

  Вага
  Со Вагитее владее божицата Венера па така жените секогаш избираат откачена и најсекси долна облека која што можат да ја најдат. Розевата, жолтата и плавата се омилени бои на овој секси знак, но сакаат да носат и златна долна облека како и мрежести чорапи, и проѕирна долна облека. Жените родени во овој знак сакаат гардероба со чипка како и кожни корсети.

  Шкорпија
  Шкорпиите се многу секси по природа и сакаат кожа. Омилените бои им се бордо и црна. Имаат и некои само за нив својствени карактеристики па така, на пример, долгите ракавици со многу нитни им се многу секси. Често паѓаат на фетиш опрема, како што се кучешки ременчиња, јапонски справи за врзување и ланци од секаков вид, но сакаат и тесни високи чизми со најголемата можна штикла. Исто така во орманот ќе имаат чизми и кондури со најшилест врв што можеле да најдат. Многу жени во овој знак сакаат да носат перики, вештачки трепки и силен кармин за усни.

  Стрелец
  Жените Стрелци сакаат да играат улоги и навистина уживаат во облекување на костуми. Ја сакаат сензуалноста на корсетот, и сексипилот кој го даваат долгите ракавици, чизмите и долната облека со многу патенти за полесно соблекување. Многу сакаат плишани ткаенини, а во кревет најпрво би облекле долна облека со животински дезен, како и вистинско крзно. Виолетовата, црвената и зелената им се најомилени бои.

  Јарец
  Јарецот е многу чуствителен знак и смета дека памукот е многу сензуален и секси. Високо квалитетната спаваќа е многу секси за овој знак, па дури и ако е закопчана до грло. Многу жени родени во овој знак сакаат да носат, мрежести чорапи и танги, како и сатенски градници и гаѓички во омилените бои: розева, плава или жолта.

  Водолија
  Овој визионерски знак сака исклучиво тесна долна облека, по можност од футуристички и сјајни материјали, како што е пластика, поливинил и ликра, а секси им се и патентите и нитните. Светло црвената и темно виолетовата се нивните омилени бои, а пердуви, маски, свилени ленти и шалови им се омилени додатоци. Многу ги возбудуваат кожни чизми, женствени ракавици без прсти.

  Риби
  Рибите не се толку живи и диви во сексуален поглед, но сакаат убави памучни спаваќи со виолетови или плави ленти, како и спаваќи од ликра со цветен дезен. Обожаваат штикли, особено ако се проѕирни. На Рибите ќе им се допадне жена која носи машка долна облека или преголема машка маица за спиење. Ги возбудува и изгледот на ученичка, исто така секси им се вратоврските и лептир машните.
   
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.335
  Посебно ме погоди со последната реченица :lol:
  Розовата боја ја сакам ,ама некако ми е бебешка и недоволно секси .
  Сепак ,до човекот е ,не е само до бојата :lol:
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.722
  За мене е дефинитивно погодено (сакам црна и црвена долна облека), ми делува некако страсно, моќно и дополнително ме мотивира. :lol:
  За останатото нема многу да коментирам ама во некои реченици како баш јас да сум опишувана. :$
  Има и работи што не се поклопуваат. Само да напоменам дека мразам чизми со шилест врв и перики.
   
 4. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  448
  За мене (јарец) не е точно.
   
 5. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  Обожавам чипка :)
   
 6. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884

  Moже да се каже дека до некаде е точно. :lol:
   
 7. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  898
  Допаѓања:
  1.954
  Пол:
  Женски
  Лелеее, понеточно не можеше да биде. :D Зелена долна облека ? Сатен ? Долги нокти и бисерен лак ? :puke: :D Баш спротивно на тоа.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mon4i91

  mon4i91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  101
  Вага
  Со Вагитее владее божицата Венера па така жените секогаш избираат откачена и најсекси долна облека која што можат да ја најдат. Розевата, жолтата и плавата се омилени бои на овој секси знак, но сакаат да носат и златна долна облека како и мрежести чорапи, и проѕирна долна облека. Жените родени во овој знак сакаат гардероба со чипка како и кожни корсети.

  значи ја обозавам чипката ама козни корсети... па и не :rofl: (којзнае може и ке пробаме) хаххахх
   
  На Jasnabasna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  293
  Бик
  Биковите сакаат се што е или предизвикувачко или многу детинесто. Розевата и црната се нивните омилени комбинации. Жените родени во овој знак обожаваат кожни штикли, мрежести чорапи и гаќички со чипка, како и изглед на ученичка. Машките припадници на знакот ги привлекуваат жени со тетоважи и пирсови. Некои бикови се склони кон врзување со лисици и слични играчки.

  може да се каже дека погодиле најмногу за оваа многу детинесто па јас скоро пола долни веш ми е со џивџив том и џери срцина балончина хиххии ама па слатки ми се...:)
   
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  Јарец
  Јарецот е многу чуствителен знак и смета дека памукот е многу сензуален и секси. Високо квалитетната спаваќа е многу секси за овој знак, па дури и ако е закопчана до грло. Многу жени родени во овој знак сакаат да носат, мрежести чорапи и танги, како и сатенски градници и гаѓички во омилените бои: розева, плава или жолта.

  се е погодено освен последната реченица
   
 11. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.648
  Допаѓања:
  15.619
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Јарецот е многу чуствителен знак и смета дека памукот е многу сензуален и секси. Високо квалитетната спаваќа е многу секси за овој знак, па дури и ако е закопчана до грло. Многу жени родени во овој знак сакаат да носат, мрежести чорапи и танги, како и сатенски градници и гаѓички во омилените бои: розева, плава или жолта.

  Па сакам памучна долна облека за секој ден,ама не ја сметам нешто посебно сензуална и секси,за такви моменти не сакам памук.А поготово не розева,плава или жолта боја.Се на се,не ми е погодено!
   
 12. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.608
  Пол:
  Женски
  Вага
  Со Вагитее владее божицата Венера па така жените секогаш избираат откачена и најсекси долна облека која што можат да ја најдат. Розевата, жолтата и плавата се омилени бои на овој секси знак, но сакаат да носат и златна долна облека како и мрежести чорапи, и проѕирна долна облека. Жените родени во овој знак сакаат гардероба со чипка како и кожни корсети.

  Точно така, освен што не ја сакам ама баш ич жолтата боја и би ја сменила со црвената :)
   
 13. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  13.144
  Пол:
  Женски
  Јарец
  Јарецот е многу чуствителен знак и смета дека памукот е многу сензуален и секси. Високо квалитетната спаваќа е многу секси за овој знак, па дури и ако е закопчана до грло. Многу жени родени во овој знак сакаат да носат, мрежести чорапи и танги, како и сатенски градници и гаѓички во омилените бои: розева, плава или жолта.


  Точно е само за памукот.
  Ама розева боја омилена? НОУ!
   
 14. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Лав
  Лавиците сакаат долна облека со животински дезен. Тие се сензуални и личности кои исто така сакаат да осетат и допир од крзно на својата кожа. Секој костум кој содржи некој вид на опашка или уши ќе им биде привлечен и секси. Начинот на кој ги чуствуваат работите на своето тело е многу важен за овој знак па така воопшто не чуди што сакаат свила, сатен и кадифе. Лавот знае да биде и заигран па ќе ужива и во машнички на долниот веш или во чипкаста долна облека.


  НОУУУУУ. Не би се согласила. Ај можеби за машничкиве или за чипка. Ама друго НИШТО.
  Крзно? НЕ. Ни опашки, ни уши!
   
 15. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Девица
  Жената родена во знакот на Девица е прилично скромна и преферира практична долна облека, како што се долги памучни спаваќи. Сепак, ако се спрема за некоја секси акција, ќе избере корсет и ќе го стегне колку што може во половината, а се чуствува секси и во самостоечки чорапи. Многу Девици ги возбудуваат школските униформи, а белата кошула и долна облека секогаш ќе бидат нивниот прв избор за во кревет. Удобноста и корисноста секогаш ќе им бидат на прво место при избор на долна облека.


  Тотално се погодено :$
   
 16. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  за рак пола-пола :rofl:
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.367
  Пол:
  Женски
  Рак
  Жените родени во знакот на Рак сакаат долги, проѕирни спаваќи. Омилената боја за долната облека начесто им е зелена и црвена, а го обожаваат изгледот на сатен кој се прелива. Раковите исто така сакаат бели доколенки, а привлечни им се и долги нокти обоени како бисер. Многу жени родени во знакот на рак сакаат да се облекуваат детинесто, а изгледот го дополнуваат со репче.

  Не е точно. :^)
   
 18. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Близнаците имаат прилично перверзна страна во себе кој вклучува употреба на разна опрема за игри во кревет. Инаку сакаат да играат улоги, па така уживаат во секси униформи како што е костум на медицинска сестра, ученичка, полицајка... Но жената во овој знак можете да ја видите и како носи некое скапо кимоно или кожно трико, бидејќи посебно го ценат секој егзотичен елемент во секси костумите.

  лелле лееле сосем спротивно не ги сакам костумиве ама ич
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Јарец - боиве и не се баш погодени.