1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одбојка

Дискусија во 'Спорт' започната од Nannaa, 24 јуни 2010.

 1. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  дали знае некој да има во битола да се тренира одбојка? и дали е убав спорт според вас?
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Интересен спорт. На физичко во школо често играв :) А за информацијата што ја бараш, не можам да ти помогнам :)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Одбојката е преубав спорт. Друштвена и забавна игра. Додека учев во средно секој час игравме. И може секој да ја игра.
   
 4. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  лелеле еееееееј у основно се убивме од ограње у средно онака а сеа на факултет мало морген :( :)
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.969
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам одбојката како спорт... и играв многу во средно, камо да продолжев. Можеби ми беше најдраг спорт, затоа што иако сум ниска можев да играм, и тоа прилично добро. А одбојкарките какво тело имаат... мхм :smirk: мускулесто, ама извајано... се на место :)
  Наннааа - а зошто не се распрашаш низ градот кај има активни клубови, или каде се собираат луѓе што играат чисто за рекреација? Ако сакаш професионално да се занимаваш со тој спорт, тогаш би ти препорачала да се распрашаш дали има спортски друштва или клуб за одбојка.
   
 6. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  :l: одбојка!И уште тренирам.А во основно најдобра им бев :devil: Сеа и не баш :wasntme:
   
 7. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  Annath јас имам прашано ама поќето не знаат па затоа реков да не знај некој тука на форумот шо е да ми кажи... ништо ќе одам во спортската да прашам денес и ќе видам шо ќе ми кажат.. позз. :) П.С. и мене ми имаат кажано дека мн убав спорт бил па затоа сакав да прашам дали е навистина така.
   
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Ич не сакам одбојка,туку просто речено не сакам никаков спорт.Минатата година имавме оценување за одбојка и од топката скршив прст,а другиот на другата рака го шинав.Од тогаш ми е страв да допрам одбојкарска топка...нема шанси :worried:
   
 9. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Аххх обожавам одбојка! :) Омилен спорт ми е..
  Иначе докажано е дека одбојкарките имаат најубаво тело ;)
  Во основно идев на натпревари освоивме 3место на градско! ;)
  И сега во средно со душа чекав да имаме физичко за да играм одбојка :lol:
  Иначе не сум од Бт и не знам. Па распрашај се ;)
  Ако најдеш запиши се, нема да зажалиш :*
   
  На BlackStar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Мразам одбојка! Си ги имам искршено прстите, и секогаш одбегавав да играм кога игравме на физичко
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Тренирав до средно...и баталив. и никогаш нема да си простам дека ми здосади едно време па и не мораше да се откажам веднаш. Сега си подигрувам онака за рекреација со друштво, и мислам дека е совршен спорт.
   
 12. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  и јас порано имав тренирано одбојка, но поради обврските, школо... и морав да престанам за жал :( еве сега на одмор рекреативно ќе си ја практикувам :lol:
   
 13. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Супер спорт е одбојката. Ама за прашањево не знам. Да беше во Прилеп ќе ти кажев каде да се оБратиш, ама Битола... :^)
   
 14. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Одбојката од секогаш сум ја сакала, кога бев 4то - 5то одделение тренирав година ипол,а и сама незнам зошто се откажав,можеби ќе станев славна одбојкарка :D :D :D шала...Инаку за твоето прашање немам одговор :$
   
 15. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Ја обожавам како спорт, него.. стварно е тоа дека одбојкарките имаат најубаво тело? :P
   
 16. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Според мене да,вклучувајќи ги и ракометарките
   
 17. ChocoladeGirl

  ChocoladeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  2
  баш убав спорт одбојка како мала одев но сега имам поважни работи :|
   
 18. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Oд никогаш не сум сакала одбојка,овај спорт воопшто не го сакам,незнам ни самата зошто :sweat: само ракомет и фудбал :)
   
 19. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Тренирав одбојка повеќе од 7 години. За жал останав ниска (околу 163 цм) , нз зошто но не се извишив, но тоа не ме спречи да си тренирам. Покажував одлични резултати, на 15 години влегов во првата постава на екипата. Но како доаѓаа нови членови, доаѓаа и нови спонзорства. Така тренерот ме извади од игра бидејќи татко ми немаше пари да го спонзорира клубот, а на неколку новодојдени родителите им беа снобови и со пари си ги бутнаа деата во игра (иако тие стоеја само како дрва на теренот). Продолжив уште неколку години да тренирам ама не можев да го поднесам тоа, таа неправдина, плус тренерот обожаваше да не' омаловажува, беше и уште е ГАД невиден.
  Секој ден од тренинг си доаѓав расплакана, повредена бидејќи мене не ме ставаше на листа за натпревари, а оние татините ќерки беа први :@
  Така по разговор со моите решив да не се појавувам веќе на тренинг. И многу ми е жал ден денес што не продолжив. Но да беше друг тренер се ќе беше различно, но тоа е тоа...
   
  На Sara123 и redridinghood им се допаѓа ова.
 20. Olenka

  Olenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  15
  Исто и јас, неможев да ја поднесам таа тортура! Неможев да поднесам и некои од соиграчките кои се занесуваа и се правеа нешто што не се. Ми беше страв да згрешам. Да не ме испцујат со поглед или уште пострашно, да почнат да се дерат. Не знаев да се одбранам од нив, бев многу наивна и помала. И до ден денес кога влегувам во сала, ми иде да рикнам на цел глас, толку многу ми е жал што се откажав :(
  Иначе Блонд, оти мислам дека во Македонија Макс си тренирала? Од ова што го прочитав, можам да кажам дека кај мене ситуацијата беше иста.