1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одбојка

Дискусија во 'Спорт' започната од Nannaa, 24 јуни 2010.

  1. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    дали знае некој да има во битола да се тренира одбојка? и дали е убав спорт според вас?
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Интересен спорт. На физичко во школо често играв :) А за информацијата што ја бараш, не можам да ти помогнам :)
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Одбојката е преубав спорт. Друштвена и забавна игра. Додека учев во средно секој час игравме. И може секој да ја игра.
     
  4. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    лелеле еееееееј у основно се убивме од ограње у средно онака а сеа на факултет мало морген :( :)
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам одбојката како спорт... и играв многу во средно, камо да продолжев. Можеби ми беше најдраг спорт, затоа што иако сум ниска можев да играм, и тоа прилично добро. А одбојкарките какво тело имаат... мхм :smirk: мускулесто, ама извајано... се на место :)
    Наннааа - а зошто не се распрашаш низ градот кај има активни клубови, или каде се собираат луѓе што играат чисто за рекреација? Ако сакаш професионално да се занимаваш со тој спорт, тогаш би ти препорачала да се распрашаш дали има спортски друштва или клуб за одбојка.
     
  6. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    :l: одбојка!И уште тренирам.А во основно најдобра им бев :devil: Сеа и не баш :wasntme:
     
  7. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    Annath јас имам прашано ама поќето не знаат па затоа реков да не знај некој тука на форумот шо е да ми кажи... ништо ќе одам во спортската да прашам денес и ќе видам шо ќе ми кажат.. позз. :) П.С. и мене ми имаат кажано дека мн убав спорт бил па затоа сакав да прашам дали е навистина така.
     
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.091
    Допаѓања:
    6.823
    Пол:
    Женски
    Ич не сакам одбојка,туку просто речено не сакам никаков спорт.Минатата година имавме оценување за одбојка и од топката скршив прст,а другиот на другата рака го шинав.Од тогаш ми е страв да допрам одбојкарска топка...нема шанси :worried:
     
  9. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Аххх обожавам одбојка! :) Омилен спорт ми е..
    Иначе докажано е дека одбојкарките имаат најубаво тело ;)
    Во основно идев на натпревари освоивме 3место на градско! ;)
    И сега во средно со душа чекав да имаме физичко за да играм одбојка :lol:
    Иначе не сум од Бт и не знам. Па распрашај се ;)
    Ако најдеш запиши се, нема да зажалиш :*
     
    На BlackStar му/ѝ се допаѓа ова.
  10. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Мразам одбојка! Си ги имам искршено прстите, и секогаш одбегавав да играм кога игравме на физичко
     
    На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Тренирав до средно...и баталив. и никогаш нема да си простам дека ми здосади едно време па и не мораше да се откажам веднаш. Сега си подигрувам онака за рекреација со друштво, и мислам дека е совршен спорт.
     
  12. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    и јас порано имав тренирано одбојка, но поради обврските, школо... и морав да престанам за жал :( еве сега на одмор рекреативно ќе си ја практикувам :lol:
     
  13. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Супер спорт е одбојката. Ама за прашањево не знам. Да беше во Прилеп ќе ти кажев каде да се оБратиш, ама Битола... :^)
     
  14. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Одбојката од секогаш сум ја сакала, кога бев 4то - 5то одделение тренирав година ипол,а и сама незнам зошто се откажав,можеби ќе станев славна одбојкарка :D :D :D шала...Инаку за твоето прашање немам одговор :$
     
  15. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Ја обожавам како спорт, него.. стварно е тоа дека одбојкарките имаат најубаво тело? :P
     
  16. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Според мене да,вклучувајќи ги и ракометарките
     
  17. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    баш убав спорт одбојка како мала одев но сега имам поважни работи :|
     
  18. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Oд никогаш не сум сакала одбојка,овај спорт воопшто не го сакам,незнам ни самата зошто :sweat: само ракомет и фудбал :)
     
  19. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Тренирав одбојка повеќе од 7 години. За жал останав ниска (околу 163 цм) , нз зошто но не се извишив, но тоа не ме спречи да си тренирам. Покажував одлични резултати, на 15 години влегов во првата постава на екипата. Но како доаѓаа нови членови, доаѓаа и нови спонзорства. Така тренерот ме извади од игра бидејќи татко ми немаше пари да го спонзорира клубот, а на неколку новодојдени родителите им беа снобови и со пари си ги бутнаа деата во игра (иако тие стоеја само како дрва на теренот). Продолжив уште неколку години да тренирам ама не можев да го поднесам тоа, таа неправдина, плус тренерот обожаваше да не' омаловажува, беше и уште е ГАД невиден.
    Секој ден од тренинг си доаѓав расплакана, повредена бидејќи мене не ме ставаше на листа за натпревари, а оние татините ќерки беа први :@
    Така по разговор со моите решив да не се појавувам веќе на тренинг. И многу ми е жал ден денес што не продолжив. Но да беше друг тренер се ќе беше различно, но тоа е тоа...
     
    На Sara123 и redridinghood им се допаѓа ова.
  20. Olenka

    Olenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    15
    Исто и јас, неможев да ја поднесам таа тортура! Неможев да поднесам и некои од соиграчките кои се занесуваа и се правеа нешто што не се. Ми беше страв да згрешам. Да не ме испцујат со поглед или уште пострашно, да почнат да се дерат. Не знаев да се одбранам од нив, бев многу наивна и помала. И до ден денес кога влегувам во сала, ми иде да рикнам на цел глас, толку многу ми е жал што се откажав :(
    Иначе Блонд, оти мислам дека во Македонија Макс си тренирала? Од ова што го прочитав, можам да кажам дека кај мене ситуацијата беше иста.