1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одговараат ли две скорпии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Kali, 5 февруари 2010.

 1. Kali

  Kali Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  navistina ne mi e jasno!!!sega sum so skorpija vo vrska,taze vrska, i bas me interesira dali nekoj znae da mi kaze dali ima idnina ovaa vrska
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Оф леле,а ја со би сакала да сум со некој со е скорпија,баш онака да видам како оди,бидејки сум скорпија во хороскоп.А се обратно,се сретнувам огнени знаци,стрелец,лав итн,дали тоа пак дека сум во месечина стрелец,па може и тоа има врска незнам.Ама чудна работа како да бирам според хороскоп,па се огнени знаци.А незнам дали си одговараат две скорпии,познавам две личности сто се во брак,двајцата се скорпии,па фино им оди.
   
 3. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111


  Значи исти хороскопски знаци не идат у никој случај,зашо имаат исти карактери.
  Иначе ти ако гледаш да се водиш по хороскопот дали ќе си одговараш или не... :roll:
  Неможе еден ист знак што си ги има основните карактеристики,и сеа сите луѓе кои што се у хороскопски знак тоа да ги поседуваат истите карактеристики затоа не гледај многу многу да се водиш по хороскопските знаци и кажувања!!;)
  позз :D
   
 4. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  4.614
  Епа вакаа .. јас сум Скорпија .. дечко ми е Скорпија .. многу си се сакаме .. скоро во се сме исти .. исти нешта сакаме ..колку пати ќе кажеме една иста реченица во исто време и се смееме послее :D Најубаво во врска да имате барем слични размислувања.. сите викаат дека различните карактери се привлекуват .. Тоа е точно .. Да !! ама само некој период трае .. :? Карактеристиките на Скорпијата се многу комплицирани од сите знакови .. но и нај интересни :lol:
   
 5. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503
  Две скорпии можат лесно да се навикнат еден на друг, затоа што нивните карактери се речиси секогаш непредвидливи, мистични и носат со себе доза "отров"- таинственост што им прилега. Водените знаци, доколку се исти во врска, многу лесно се врзуваат, имаат длабока љубов па дури и посесивност. Во зодијакот, забележано е дека воздушните знаци кога се во врска со ист знак, лесно се заситуваат од партнерот, додека огнените доаѓаат лесно во судир и егоцентрија (пример два овна би имале совршен секс, но и секојдневни караници поради нагласеното его), а земјените лесно и се предаваат на рутината. Не е генерализација ова, зошто секогаш постојат исклучоци и комбинации на луѓе, подзнаци, но можно е да е точно.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.561
  Допаѓања:
  127.570
  Е сеа се насекирав. Ја и сопругот сме исти знаци.. :D

  Среќа не читав хороскоп на времето...
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  147.003
  И јас и -сопругот- ( :lol: )сме исти знак,се така ми се погаѓа некоја риба да уловам.Е сега некои ми се жилави па не можам да ги додржам мамата,ама оваа питома се најде,ќе да е златна,па секоја желба ми ја исполнува.
  А инаку,сум била со скорпија и беше неверојатно искуство,може не многу благо,ами грочливо.Посесивни и љубоморни,но никогаш,никогаш,никогаш нема да го покажат тоа,туку ќе најдат некој перфиден начин да се одмаздат и повредат под изговор-од љубов!Безобразни и безобзирни кога се во хировитите расположенија,а кога се во добрите се нежни,сензибилни,мили,упикливи,што му доаѓа исто како да се животинче и тоа мачка.Ич не ги харесвам скоприите и покрај нивната исклучително силна страст која ме привлекува.Мажите скорпии сакаат да доминираат во емоциите и одлуките кои треба да се донесат во врската,а додека во кревет се нежни љубовници,а со жените е обратно!
   
 8. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  4.614
  Баш напротив .. ако се љубоморни ќе ти плеснат се во фаца што им смета .. за што биле љубоморни .. ии тоа многу ми смета на пример . Јас сум пеколно љубоморна на секој што е до него .. но некогаш преќутувам .. и си го кријат тоа во себе .. а дечко ми што е исто така шкорпија неможе да преќутии .. се ќе си каже .. затоа и толку често се каравме порано .. но сеа си кажуваме кога и да сме љубоморни .. и се смееме сеа на тоа :D
   
 9. dusicas

  dusicas Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  hehe i jas sum skorpija i sum bila vo vrska so skorpija no ne mnogu vreeme za da vi kazam kako e..no znam deka ako si vo istiot znak kako tvojot partner ili ke izlele najdobroto ili pak najlosotoo :))
   
 10. ver.verica

  ver.verica Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Zdravo na site jas sum nova na forumot
  da vi kazam deka maz mi e skorpija a jas sum podznak skorpija i se slagame odlicno samo mi preci ona sto sekogas go kazuva ona sto go misli neznae da prekuti nisto.
   
 11. fanky

  fanky Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  iskreno moe mislenje e deka ne odgovarat.. :Down:
   
 12. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Во кревет, да!
  Вака.. не би рекла. 8)
   
 13. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Јас сум шкорпија, и дечко ми исто така е шкорпија. Во врска сме 2 и пол години. Супер ни е. Се разбира дека има кавги (во која врска нема). Но во карактер многу си одговараме,исто сме :). Сметам дека шкорпиите дека навистина знаат да сакаат. Кога ќе се заљубат тоа е искрено и навистина се верни. Иначе љубоморни сме :$ . Ако нешто згрешиме тоа долго го паметиме (и се „одмаздуваме“- индирекно). Можеби кавгите најчесто биле поради големиот инает од моја страна, но и негова (никој нејќе прв да попушти :D ), но некако се снаоѓаме и наоѓаме компромис, зошто навистина си се сакаме и сакаме да ја зачуваме врската.
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Јас сум дупла шкорпија, кога се сака - се сака и кога се мрази - се мрази, барем е јасно. :D
  Досега сум имала само еден дечко шкорпија и можам да кажам дека искуството беше bitter-sweet. :D

  Машките шкорпии се големи перверзњаци во кревет, сексуално - вечно ненаситни. Да, љубоморни, посесивни, сакаат со некоја доза на опсесија која на моменти се граничи со благо лудило. :D
  Едно е сигурно - креветот ќе ви е омилена локација и поседуваат страст како никој хороскопски знак ;)
   
 15. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.043
  Допаѓања:
  6.467
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не би иделе затоа што дечко ми е шкорпија и е голем инает,посесивен,опсесивен,љубоморен....И двајцата шкорпии со силен карактер...ич не ми се верува да опстанете :D
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  И јас мислам дека две шкорпии неможат да издржат заедно. Си знам по мене. Ние шкорпиите сакаме да контролираме се. Замислете како би било двајца шкорпии и двајцата сакаат целосна контрола. И двајцата ќе сакаат да доминираат и двајцата ќе бидат љубоморни |( Тоа ќе биде експлозија кога сите тие нешта ќе се судрат. Досега сум била само со еден во знак шкорпија околу 9 месеци и не изеде љубомора и двајцата |( Најчесто ракови бирам, незнам зошто :lol: Нешто посебно во раковите ме привлекува :?:
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Јас сум била во врска со скорпија, а и јас сум скорпија. Врската не успеа. Премногу, ама премногу бевме слични. И двајцата ПРЕМНОГУ љубоморни, посесивни, понекогаш многу арогантни. Двајцата настојувавме да имаме целосна контрола врз нештата. Страшни инаети и двајцата. Незнам дали беше случајност, може и хороскопот имаше некое влијание, но имаше и други причини за крај на врската...
   
 18. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Некаде сум читала дека или супер ќе иде, или ќе се уништиме еден со друг. И самата сум шкорпија.
  Сум сретнала такви силни скорпии, ии... обично бегам од тие, знам дека јас не попуштам, тој нема да попушти, така да... :/
   
 19. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.119
  Srelec i srelec
   
 20. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456
  Мислам дека два исти знаци било кои и да се, можат да го извадат најдоброто од една врска ама треба се да дадат од себе и да има огромна желба, сепак тешко оди тоа. Посебно кај знаци како што се скорпиите, лавовите, јарците, биковите, овновите, односно оние каде инаетот е една од основните карактеристики. Јас сум лав и сум била со лавови, не оди. Гордоста пред се, суетата и желбата за доминација не дозволуваат мирна врска. А бурна да и тоа како е сега ако сакаш тоа да го издржиш повели. Јас би, до некаде. Ама пак ќе кажам мора да се вложи ОГРОМЕН труд од двете страни. И за скорпиите го имам истото мислење оние кои јас ги познавам се љубоморни, посесивни, со желба за доминација, многу слични на нас лавовите, а сепак толку различни и за две скорпии треба исто така многу труд за да успее врската. И убаво кажа некој погоре два исти знаци во врска или ќе го извадат она најдоброто или најлошото трето нема.