1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одговараат ли две скорпии?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Kali, 5 февруари 2010.

  1. Kali

    Kali Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    navistina ne mi e jasno!!!sega sum so skorpija vo vrska,taze vrska, i bas me interesira dali nekoj znae da mi kaze dali ima idnina ovaa vrska
     
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Оф леле,а ја со би сакала да сум со некој со е скорпија,баш онака да видам како оди,бидејки сум скорпија во хороскоп.А се обратно,се сретнувам огнени знаци,стрелец,лав итн,дали тоа пак дека сум во месечина стрелец,па може и тоа има врска незнам.Ама чудна работа како да бирам според хороскоп,па се огнени знаци.А незнам дали си одговараат две скорпии,познавам две личности сто се во брак,двајцата се скорпии,па фино им оди.
     
  3. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112


    Значи исти хороскопски знаци не идат у никој случај,зашо имаат исти карактери.
    Иначе ти ако гледаш да се водиш по хороскопот дали ќе си одговараш или не... :roll:
    Неможе еден ист знак што си ги има основните карактеристики,и сеа сите луѓе кои што се у хороскопски знак тоа да ги поседуваат истите карактеристики затоа не гледај многу многу да се водиш по хороскопските знаци и кажувања!!;)
    позз :D
     
  4. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Епа вакаа .. јас сум Скорпија .. дечко ми е Скорпија .. многу си се сакаме .. скоро во се сме исти .. исти нешта сакаме ..колку пати ќе кажеме една иста реченица во исто време и се смееме послее :D Најубаво во врска да имате барем слични размислувања.. сите викаат дека различните карактери се привлекуват .. Тоа е точно .. Да !! ама само некој период трае .. :? Карактеристиките на Скорпијата се многу комплицирани од сите знакови .. но и нај интересни :lol:
     
  5. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Две скорпии можат лесно да се навикнат еден на друг, затоа што нивните карактери се речиси секогаш непредвидливи, мистични и носат со себе доза "отров"- таинственост што им прилега. Водените знаци, доколку се исти во врска, многу лесно се врзуваат, имаат длабока љубов па дури и посесивност. Во зодијакот, забележано е дека воздушните знаци кога се во врска со ист знак, лесно се заситуваат од партнерот, додека огнените доаѓаат лесно во судир и егоцентрија (пример два овна би имале совршен секс, но и секојдневни караници поради нагласеното его), а земјените лесно и се предаваат на рутината. Не е генерализација ова, зошто секогаш постојат исклучоци и комбинации на луѓе, подзнаци, но можно е да е точно.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.399
    Е сеа се насекирав. Ја и сопругот сме исти знаци.. :D

    Среќа не читав хороскоп на времето...
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    И јас и -сопругот- ( :lol: )сме исти знак,се така ми се погаѓа некоја риба да уловам.Е сега некои ми се жилави па не можам да ги додржам мамата,ама оваа питома се најде,ќе да е златна,па секоја желба ми ја исполнува.
    А инаку,сум била со скорпија и беше неверојатно искуство,може не многу благо,ами грочливо.Посесивни и љубоморни,но никогаш,никогаш,никогаш нема да го покажат тоа,туку ќе најдат некој перфиден начин да се одмаздат и повредат под изговор-од љубов!Безобразни и безобзирни кога се во хировитите расположенија,а кога се во добрите се нежни,сензибилни,мили,упикливи,што му доаѓа исто како да се животинче и тоа мачка.Ич не ги харесвам скоприите и покрај нивната исклучително силна страст која ме привлекува.Мажите скорпии сакаат да доминираат во емоциите и одлуките кои треба да се донесат во врската,а додека во кревет се нежни љубовници,а со жените е обратно!
     
  8. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Баш напротив .. ако се љубоморни ќе ти плеснат се во фаца што им смета .. за што биле љубоморни .. ии тоа многу ми смета на пример . Јас сум пеколно љубоморна на секој што е до него .. но некогаш преќутувам .. и си го кријат тоа во себе .. а дечко ми што е исто така шкорпија неможе да преќутии .. се ќе си каже .. затоа и толку често се каравме порано .. но сеа си кажуваме кога и да сме љубоморни .. и се смееме сеа на тоа :D
     
  9. dusicas

    dusicas Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    hehe i jas sum skorpija i sum bila vo vrska so skorpija no ne mnogu vreeme za da vi kazam kako e..no znam deka ako si vo istiot znak kako tvojot partner ili ke izlele najdobroto ili pak najlosotoo :))
     
  10. ver.verica

    ver.verica Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Zdravo na site jas sum nova na forumot
    da vi kazam deka maz mi e skorpija a jas sum podznak skorpija i se slagame odlicno samo mi preci ona sto sekogas go kazuva ona sto go misli neznae da prekuti nisto.
     
  11. fanky

    fanky Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    iskreno moe mislenje e deka ne odgovarat.. :Down:
     
  12. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Во кревет, да!
    Вака.. не би рекла. 8)
     
  13. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Јас сум шкорпија, и дечко ми исто така е шкорпија. Во врска сме 2 и пол години. Супер ни е. Се разбира дека има кавги (во која врска нема). Но во карактер многу си одговараме,исто сме :). Сметам дека шкорпиите дека навистина знаат да сакаат. Кога ќе се заљубат тоа е искрено и навистина се верни. Иначе љубоморни сме :$ . Ако нешто згрешиме тоа долго го паметиме (и се „одмаздуваме“- индирекно). Можеби кавгите најчесто биле поради големиот инает од моја страна, но и негова (никој нејќе прв да попушти :D ), но некако се снаоѓаме и наоѓаме компромис, зошто навистина си се сакаме и сакаме да ја зачуваме врската.
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Јас сум дупла шкорпија, кога се сака - се сака и кога се мрази - се мрази, барем е јасно. :D
    Досега сум имала само еден дечко шкорпија и можам да кажам дека искуството беше bitter-sweet. :D

    Машките шкорпии се големи перверзњаци во кревет, сексуално - вечно ненаситни. Да, љубоморни, посесивни, сакаат со некоја доза на опсесија која на моменти се граничи со благо лудило. :D
    Едно е сигурно - креветот ќе ви е омилена локација и поседуваат страст како никој хороскопски знак ;)
     
  15. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.803
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не би иделе затоа што дечко ми е шкорпија и е голем инает,посесивен,опсесивен,љубоморен....И двајцата шкорпии со силен карактер...ич не ми се верува да опстанете :D
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    И јас мислам дека две шкорпии неможат да издржат заедно. Си знам по мене. Ние шкорпиите сакаме да контролираме се. Замислете како би било двајца шкорпии и двајцата сакаат целосна контрола. И двајцата ќе сакаат да доминираат и двајцата ќе бидат љубоморни |( Тоа ќе биде експлозија кога сите тие нешта ќе се судрат. Досега сум била само со еден во знак шкорпија околу 9 месеци и не изеде љубомора и двајцата |( Најчесто ракови бирам, незнам зошто :lol: Нешто посебно во раковите ме привлекува :?:
     
    На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас сум била во врска со скорпија, а и јас сум скорпија. Врската не успеа. Премногу, ама премногу бевме слични. И двајцата ПРЕМНОГУ љубоморни, посесивни, понекогаш многу арогантни. Двајцата настојувавме да имаме целосна контрола врз нештата. Страшни инаети и двајцата. Незнам дали беше случајност, може и хороскопот имаше некое влијание, но имаше и други причини за крај на врската...
     
  18. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Некаде сум читала дека или супер ќе иде, или ќе се уништиме еден со друг. И самата сум шкорпија.
    Сум сретнала такви силни скорпии, ии... обично бегам од тие, знам дека јас не попуштам, тој нема да попушти, така да... :/
     
  19. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Srelec i srelec
     
  20. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Мислам дека два исти знаци било кои и да се, можат да го извадат најдоброто од една врска ама треба се да дадат од себе и да има огромна желба, сепак тешко оди тоа. Посебно кај знаци како што се скорпиите, лавовите, јарците, биковите, овновите, односно оние каде инаетот е една од основните карактеристики. Јас сум лав и сум била со лавови, не оди. Гордоста пред се, суетата и желбата за доминација не дозволуваат мирна врска. А бурна да и тоа како е сега ако сакаш тоа да го издржиш повели. Јас би, до некаде. Ама пак ќе кажам мора да се вложи ОГРОМЕН труд од двете страни. И за скорпиите го имам истото мислење оние кои јас ги познавам се љубоморни, посесивни, со желба за доминација, многу слични на нас лавовите, а сепак толку различни и за две скорпии треба исто така многу труд за да успее врската. И убаво кажа некој погоре два исти знаци во врска или ќе го извадат она најдоброто или најлошото трето нема.