1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одење на прсти

Дискусија во 'Тело' започната од gentle.girl, 16 февруари 2013.

 1. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  250
  не најдов ваква тема, ако има затворетеја и ЛП линк.
  Дали некогаш сте оделе на прсти или пак одите? што мислите за тоа, како го подразбирате, како нешто убаво што треба да се практикува или напротив?
  мое мислење е дека е убаво-барем за мене, и вејке привикната сум така,тешко дека ке се одвикнам..
  не ми смета. не одам нон стоп напрсти,ама некогаш одам..и често кога стојам на прсти стојам. во одење се знае колку се може на прсти да се оди така да не се приметува многу :)
   
  На xipi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. xipi

  xipi Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  мислам дека вакви сме 1 во 100, еден од нив сум и јас :D
  сите ме опоменуваат да не одам но јас упорна си сум !!
  навика мене ми е :D
   
  На angelche16 и oneday им се допаѓа ова.
 3. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  1.468
  Не знам што е работава околу одењето на прсти, но и со тоа се јавуваат проблеми. Си имав мака со многу убави чизми на кои по неколку носења штиклата стана нестабилна за движење во нив, но мора некако да ја издржиш ноќта и да си отидеш до дома. По снег сигурно нема, боса да газиш |(
  Си издржав цела ноќ одејќи на прсти за да не згазнам како што не треба па да ме собираат од под, но утредента си сфатив дека тоа не ми било најпогодно за грбот. Во пределот кај бубрезите чувствував голема болка. Истото се случи уште еднаш со други кондури со што се осигурав дека проблемот е до одењето на прсти.
  Ваше е дали ќе продолжите со таа навика.
   
  На angelche16, Butterfly.beauty и gentle.girl им се допаѓа ова.
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  И мене
   
 5. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Машки
  Хаха истоо и јас.Од тоа одење на прстиии сега ме боли стапалото и не можам да одам. :D
   
  На Butterfly.beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  20
  Како мала не се „сминував“ од тие прсти :lol:
   
  На bastet му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Butterfly.beauty

  Butterfly.beauty Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Da navistina sme mnogu rerki.Jas of sekogash odam na prsti ma ne ortopedsku vloski I konduri ma ne vikanje stalno po doma pa duri edno vreme me gledaa od terasa I mi vikaat site odat kako sto treba samo ti ne.Sega vekje imam problemi nogata na prstite mi e posiroka I toa mnogu od peticata imam iskrivuvanje na palecot I tesko mnogu naogam konduri,pa za najskoro mozno vreme koga ke bidam vo moznost ke napravam operacija.Nemozam ni otvoreni sandali da nosam.imate li vie nekakov deformitet ili problem?
   
 8. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Истото го имам и јас . Значи уште од кога сум проодила на прсти сум почнала и навика ми станала :D
   
 9. little.gf

  little.gf Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  42
  уфф и ја секогаш одамммм на прсти и стално се нервирам :sweat: :devil: :envy:
   
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  9.313
  Пол:
  Женски
  Леле стварно и јас, и мајка ми само ми вика да не одам така ова она:D