1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одземање животи (Vidas robadas) [MTM]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 15 ноември 2011.

  1. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Дали некоја ја гледа Одземање животи или немате време од турскине заостанати серии?

    Ова е аргентинска серија на МТМ телевизија, а веќе се дава и во други македонски градови на локалните телевизии. Во главната улога е Факундо Арана, познат како Иво од Дивиот ангел.
    Серијата е многу убава, нема плачење и сплетки како во други шпански серии а се работи за трговија со млади девојки.
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Сакаш да кажеш дека тука Хуан Пабло нема да открие дека на неговото дете уствари му е и дедо и прв братучед,но и покрај тоа ќе ја љуби Флоренсита до крајот на животот?! :|

    Мислам сериозно ми е језива категоријава кога ќе видам за кое се недело е отворена тема! Поим немам кој е филмов,ама мтм...шпански?! Не може да е добар!
     
  3. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    A добро е тоа што се дава на Сител и Канал 5? Изместени се критериумите. А има разлика и кај шпанските. Серијава е аргентинска и не е од тие плачки шпански серии. Ама добро, за ниските вкусови си постојат Прељубници, Љубов и не знам што, Лале, Џанан и такви серии.
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Шала на страна, не за џабе јас сакам у Аргентина да живеам :emo: - овој Факундо (па уште и името какво му е леле леле, гризење усни) ми е неверојатно секси :wasntme:

    А серискиов не го знам, се соблекува ли барем некој аир да видам? :D
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Посветена су ја на Лале,у ист термин ни ја даваат,а на пола ми ја фаќа хм...Лисјата паѓаат,не можам.

    Тој си е критериумот,шо да му праа!
     
  6. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Некогаш се соблекува :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Темата е доста тешка, трговија со девојки, а дијалозите се доста испревретени и некогаш и несфатливи.