1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одлагање на рочиште

Дискусија во 'Правни совети' започната од vale.t, 9 октомври 2016.

 1. vale.t

  vale.t Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  може ли некој да ми каже колку пати нотрот при оставнинска постапка смее да одлага рочиште,, посебно во случај да не доаѓа еден од наследниците?
   
 2. Диња

  Диња Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2017
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Ве молам ако некој знае нека даде одговор на прашањето?