1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмазда на средновечната жена (Елизабет Бјухен)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 23 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  За тоа е заслужен Нејтан кој сака да се ослободи од тој мирен и предвидлив живот, за ни помалку ни повеќе, помлада жена и тоа колешка и добра пријателка на Роуз. Па тоа боли дури и да не си средовечна жена како Роуз, во секој случај доста низок удар.
  Како и тоа да не е доволно па Роуз мора да ја загуби работата, да го загуби миленичето, мајка ѝ се разболува... итн. итн. Сето тоа ја води Роуз до работ, до крајот од каде што не се може повеќе!
  Депресијата е на прагот заедно со алкохолот и слабата исхрана, но дали тоа е она што Роуз го сака за себе. Дали пред многу години, кога можела да избира, го избрала патот кој ја води до тоа што и се случува сега?!...