Одмазда на средновечната жена (Елизабет Бјухен)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 23 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  За тоа е заслужен Нејтан кој сака да се ослободи од тој мирен и предвидлив живот, за ни помалку ни повеќе, помлада жена и тоа колешка и добра пријателка на Роуз. Па тоа боли дури и да не си средовечна жена како Роуз, во секој случај доста низок удар.
  Како и тоа да не е доволно па Роуз мора да ја загуби работата, да го загуби миленичето, мајка ѝ се разболува... итн. итн. Сето тоа ја води Роуз до работ, до крајот од каде што не се може повеќе!
  Депресијата е на прагот заедно со алкохолот и слабата исхрана, но дали тоа е она што Роуз го сака за себе. Дали пред многу години, кога можела да избира, го избрала патот кој ја води до тоа што и се случува сега?!...