babylove овошни кашички

Одмазда (Revenge)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од femina90, 23 септември 2011.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  [​IMG]
  Нова серија која би требало да биде интересна :rofl: Вчера излезе првата епизода, главна улога има Ребека од Браќа и сестри кој гледал :)
  Се работи за девојка која се сели во поголем град за да се одмазди на оние што и го уништиле семејството, но никој не знае за нејзините намери :)
  Гледајте, па да коментираме :)
   
 2. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  430
  Одмазда [Revenge]

  На која програма ја емитуваат?!
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  9.241
  Одмазда [Revenge]

  Нa ABC, кај нас со торенти можеш да ја гледаш. Ваљда и онлајн ја даваат ама незнам стримови
  Јас ја спуштив првата епизода, коа ќе ја изгледам ќе коментирам. Многу нови серии излегоа оваа година. Им се видоа парички изгледа :)
   
 4. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Одмазда [Revenge]

  Јас ја изгледав on line сега, мистериозна и испомешана на почетоков ама ми мириса дека ќе биде интресна.
  Оваа Викторија ми личеше на 35 годишна а имала 53 :o
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Да, баш и ми се допадна што е така испомешана.Викторија навистина личи за многу помлада, ама денес пластични операции, ботокси, чуса прават.
  Инаку глумат и Бамби од Secret diary of a call girl и брат и на Серена(тука не е геј :D )
   
 6. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Серијава ја видов на реклама на Фокслајф ќе ја даваат во четврток во 22:00 и не ми се веруваше толку нова серија да ја даваат кај нас :clap:
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Не ја имам уште гледано, но вечер после 12, штом стигне нет прва на список ми е за гледање ;) по препорака на фемина90, која знае да избере серија, морам да заклучам :D
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Е, нема да зажалиш, па пиши после малку да прокоментираме :D
   
 9. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.281
  Пол:
  Женски
  Ги изгледав сите епизоди што се излезени, интересна серија, ама некако многу работи наеднаш ни открија, се надевам дека имаат доста сплетки и за понатаму.

  Нолан ми е омилен :) a Викториа со своите 53 години алал да му е како ги носи Herve Leger фустаните.
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Мене серијава моментално ми е најинтересна од сите што ги гледам.
  Многу добро е смислена, нема лигавења, перење мозок и слично.
  Даниел и Емили ми се многу, многу убав пар, штета што од нејзина страна барем за сега не е искрено.И ме интересира дали
  Даниел навистина ќе умре (тоа што го дадоа во првата епизода на веридбата).
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  На Hipster и wolf4e им се допаѓа ова.
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  Eј и јас почнав да ја гледам :D
  Bидов некој ја имаше препорачано во другата тема,и стигнав до 5 епизода,интересна е,малку поинаква од другите што ги гледам :)
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Претходнава 2011 година имаше дефинитво бум во тв сериите.
  Дури криво ми е како некои од нив и порано не ги започнав да ги гледам, вклучувајќи ја и Revenge!
  Сосема возбудлива, сакам серии во кои има некоја интрига, мистерсија, па одвај чекам следна епизода за да видам дали ќе се разоткрие :)
  Улогите се сосема океј, мислам на актерите, ми се допаѓа-Аманда/Ејми :)
  Исто многу интересен лик ми е Ноел, на почетокот ми делуваше како благо ретардиран :lol: но мислам дека неговата улога има доста на значење и важност.
  Ме интересира само зашто Даниел ќе се убие и тоа баш на денот на неговата свршувачка |( Сепак како да покажа дека не е глупо-размазено детиште, кое не гледа подалеку од парите на мама и тато.
  Дали само на мене ми се чинеше дека Викторија имаше чувства за нивниот шеф на обезбедување, и обратно, не мислам дека се грижеше за сеа толку многу, чисто за пари!
  И онаа Лидија падна од 100 кат(што се вика :lol:)и тоа право на такси, колата скроз се распарчи, ама битно она жива остана :!: Ма немој....
   
 14. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Е ова се вика серија која едвај чекаш да ја гледаш. :x
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Нема да се убие, туку ќе го убијат, ако воопшто и умре :)
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Многу ми се допадна првата сезона и дефинитивно најосвежувачки лик е Викторија (Медлин Стоув).
  Совршен злочко и прекрасно изгледа за нејзини години.

  Во глобала сите ликови ми се ок, посебно ме изненади Деклан, братчето на Џек, бидејќи во Госип Грл игра улога на геј дечко, а тука е сосем поинаков и убаво му легна.
  Нолан како лик исто ме бендисува, од друга страна сметам дека децата на Викторија, и женското и машкото се премногу распекмезени и типични богаташчиња.

  Девојката која е во главната улога глуми одлично. Не е најлепотица во вистинска смисла на зборот, ама искрено го доловува ликот.

  Добра серија, вистинско освежување во морето од ретардирани сериички.
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Мене искрено ми изгледаше повеќе како самоубиство на почетокот на сцената, е сеа малце интригантно е тоа што е ранет во грб... :?: А кој го уби, Јек сигурно не :!: А тоа дали ќе се умре или не,не знаеме,ќе видиме :D
   
 18. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  Jа гледавте новата епизода?
  Cупер што го тргнаа Tајлер,ме живцираше,па и оваа Eшли почна да ме нервира]:) :D

  Oваа Aманда(лажната) што се занесува бре? :^)
  Hајантипатичен лик ми е :puke:

  A овие ми се омилени
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  И мене Тајлер ми е одвратен, а и јас мислам дека Аманда ќе расипе нешто. Се си мислев дека Тајлер неа ќе ја убие и така ќе ја тргнат, ама штом не се случи тоа ја чуваат за големи сплетки :)
   
 20. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  297
  Серијава случајно ја видов на реклама на FoxLife и не згрешив што ја симнав. Мене ми се допаѓа серијата и треба што повеќе ваков тип на серии да прават. Се согласувам со горепишаниот коментар дека во 2011 имаше бум од тв серии, некои беа солидни за гледање а некои и не толку се прославија :)