1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмазда (Revenge)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од femina90, 23 септември 2011.

  1. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Иако ептен ги убрзаа работите, мило ми е што направија така, зашто ептен ќе ми беше криво ако ја прекинеа недовршена.
    Сцената со свадбата беше преубава, со погодена музика, со преубав фустан на Емили, со све. :inlove:
    [​IMG] [​IMG]
    После Ејден ич не бев фан на Џек, ама добро ги скоцкаа во последен момент.
    Исто и ова ми беше преслатко. :)
    [​IMG]

    Сакам да ги избегнам нелогичностите како Викторија кога се појави на сопствениот погреб, па затоа нема да коментирам од тој аспект. Многу пресврти за кратко време, ама кога не им текна порано да ја завршат серијава, мораше да е вака. :D
    Како и да е, среќна сум што заврши со достоен крај. :)
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Си ги прочитав спојлерите без пардон, со душа чекам утре да ја изгледам епизодата. :lol:

    Патем, Емили ќе ми фали најмногу. До сега немам забележано ваква друга актерка со толкава грациозност. Ептен ми делуваше аристократски, со однесувањето, со реакциите, ма вистинска дама! :)
     
    На anichka94, crazylady и 1209 им се допаѓа ова.
  3. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Леле последнава епизода ми личеше на моментот кога некоја другарка е возбудена да ми каже сè наеднаш, па не знае кај да почне, а кај да заврши :D Ептен беше избрзано. Криво ми е вака кога некоја добра серија ќе изгуби од квалитетот, до толку да падне. Мене искрено ми беше смешно како се одвиваа работите :lol:
    И уште пред да дојде завршната сцена со Нолан, си помислив - леле колку ми е симпатичен како лик, да направат спин оф серија со него жими сè ќе ја гледам. И ете нешто кое ми го разгори љубопитството :wasntme: Ајде Нолан, можеш ти :rock:
     
    На Hipster, Marossa, 1209 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Јас последнава сезона некако изгубив интерес и не ја изгледав цела. Стигнав до пола сезона и ја баталив, ама морав да видам како ќе заврши. Ама баш она, све набрзина :D Сепак, ако не по приказна, дејствие, или што и да е, серијава дефинитивно ќе се памети по Викторија Грејсон и Емили Торн :rock:
    Мене уште по малце срце ми плаче за Даниел... направи доста лоши работи, ама таква добра хемија ми имаа, why producers, whyyy? :D
     
    На Hipster, Mishela и 1209 им се допаѓа ова.
  5. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Конечно некоја серија да има Happy end.
    Се беше скоцкано во една епизода, што и ми се допадна, немаше место веќе да се развлекува.
    И најдобар момент ми е што остана место за дискусија, дали срцето е на Викторија или не... :)
     
  6. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Kolku ja gledav foxlife programata pred da ja prekinat do zimata nekade segaa skoro i da ne znam sto se slucuva , znaci zavrsila serijata interesni likovi i nastani imase :D ke ima li nekoe prodolzenie ili ?
     
  7. temily

    temily Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    201
    Пол:
    Женски
    Срцето не е на Викторија, смислено е само да биде во психата на Аманда која што ќе ја прогонува понатаму во животот.
     
  8. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Јас искрено не сум задоволна од финалево. Ми делуваше ептен извештачено и се скоцкано на брзина. Прво целава приказна со Дејвид немаше логика,која е поентата да го воскреснат за на крај ко од ведро небо да му дијагностицираат рак и да умре. После, Емили и Џек најлош пар! Немаше никаква хемија меѓу нив и така во последните две епизоди оддеднаш се разбуди таа голема љубов. Џек ич не го сакав ко лик уште од старт ко потрчко и наивен, без карактер. А Емили таков не заслужуваше.
    И многу повеќе ќе бев задоволна ако завршеше ко 3 сезона со Конрад во затвор или мртов, името на Дејвид исчестено, Емили со Ејден ( кој засекогаш ќе ми остане непреболен) :|
    и Викторија во лудница под седативи. Тоа ќе беше баш одмазда,а не вака , се изгуби само првобитната смисла на серијава.
    Океј е што ја завршија до негде среќно,ама ги уништија ликовиве последнава сезона. Ќе ми фалат само Нолан и Емили која ќе ми остане како една од омилените женски ликови до сега.
     
    На paleska3, 1209 и Elena69221 им се допаѓа ова.
  9. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Не гледам sci-fi, ама заради Емили и акцијата може да направам исклучок. :D

     
  10. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јака е тука,мислев ќе се смота со Капетанот,ама ништо работа.Ај можеби следечи дел :D
     
  11. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Готово, го симнувам. :D
     
  12. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Патем,знам дека сум офф,ама ти ги препорачувам сите овие од Марвел,баш се добри филмчиња :D
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Јас ја прекинав уште минатата сезона, некаде при крај, не можев да ги догледам последните епизоди зашто ми стана ду мач. Ги гледав само промата на јутуб и ги читав вашите коментари. Ја симнав само последната епизода и со сигурност можам да кажам дека не сум пропуштила ништо, ама апсолутно ништо.
    Ја претераа серијава сите ги воскреснаа, па умреа па напраија лоши па добри па пак лоши.
    Најлош лик убедливо ми беше Марго кај ја вментаа не ми е јасно ама ич.
    Јас од увек си навивав за Џек и Емили, мислам поише него за Ејдан, иаку мислам дка искрено со Даниел беа нај пар, нели и во приватниот живот се бојфренд анд фрлфренд.
    Многу премногу патетична серија, а почнаа супер, првите две сезони ми беа топ. Се понатака ми беше ама чисто мачење кога гледав, само превртував очи.
    Може летово ќе ги досимнам сите и ќе ги изгледам, може и не. Некако премногу шанси и дадов а ни еднаш не ги оправда. Мислам и продуцентите ја килнаа зашто сватија дека џабе трошат време и пари. Па затоа ја завршија колку да не биде на пола оставена што од мене имаат палче нагоре, секогаш сум мразела она незавршени серии, оставени така да висат. Вака каков таков доби накаков крај. Нејсе знаеме дека можеа да ја домрсат уште шпанско-индиската драма ама решија да не поштедат сите, им благодарам за тоа.
    [​IMG]
     
    Последна измена: 20 мај 2015
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се свиѓаше финалето,ако избрзаа.Ми беше криво што умре Дејвид зашто па и не поминаа многу време заедно со Аманда,за Викторија немам збор,да умреше во Грејсонс Менр ќе ми беше најјако самоубиство ама ако,заслужи на крај,малце ми стана досадна.Емили и Џек физички не си одговараат ама ич,но пак ми е мило што заврши среќно за нив и се изнаплакав,малку ми е жал што нема да ја има серијата ама ја отупеа многу и вака е најдобро.

    Јас актерката Емили после серијава можам да ја замислам само во акциони филмови,ништо друго.
     
    На temily му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Му даде конечно Емили после четири сезони чекање, затоа пламна „хемијата“ во последната епизода. :rofl::rofl::rofl:

    Мојот коментар за крајот на серијава е - hilarious. Само тоа, мислам, се` е јасно.
    Омилен лик после Емили - онаа д серијал килер, не и` го запаметив ниту името. Опасна бабетина која научила како поинаку да ракува со колец за садење цвеќе. :D
     
    На Antolinaa и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
  16. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледав серијата, треба редовно да гледаш за да ти е јасно што се случува, ама откако Викторија го уби Ејдан (така мислам дека се викаше), веќе не го гледам, си реков ах ми отиде омилениот лик, и онака претерано го заплеткаа и одолговлечија филмот и сега појма немам што се случило понатаму...