1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмазда (Revenge)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од femina90, 23 септември 2011.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Уште не сум ја гледала новата, само што ја изгледав предходната и ептен ме изнервира на крајот. Во кутија бе, па и некој ја нашол без воопшто да претура.

    И многу многу глуп момент ми е кога Ешли и Викторија се посматраат, оваа во двор, другата на тераса. Абе демек драматично многу :D
    Инаку во глобала ми се свиѓа многу серијата, не не држат многу во неизвесност со една мистерија или да развлекуваат некоја дешавка, се си иде нормално и интересно. Се разоткриваат едни со друг.

    А овој Данеил ми е многу папучар, абе најголем на свет - лигле. Ама убаво лигле :D
     
  2. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Бидејќи се што ми е во категорија серија ми е изгледано, извадив епизоди и сега ќе почнам да ја следам. Добив повеќе добри рекомендации за истава, па очекувам добра приказна :)
     
  3. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.073
    Некако ми нема поента Даниел да ја разоткрие Емили уште во првата сезона. Кога го најдоа на плажата беше во шок и се мислам дека од некоја траума можно е да не се сеќава дали он го убил Тајлер и на што му кажа.Ама според трејлерот за новата сезона ептен ќе се разгорат работиве.

    Иначе се согласувам, Емили претерува со одмаздата по секоја цена. Премногу колатерална штета има. Можеби стварно има мотив ама не мора се по пат да сотре пошто неколку луѓе учествувале во местењето на татко и.
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Ептен каша попара!
    Тамн кога си помислив дека нешто ќе се отплетка не бе и не бе!
    Ама океј не сум ја гледала 16 ќе морам утре таа работа.
    И незнам што и е намерата сега на Ејми со Даниел ШТО!
    Нека ги упуца више и нека зврши работа, вака до 10 сезона има да се влече со планови за душевна одмазда.
    Онаа змијана Викторија нема да ја полуди во никој случај истренирана бајаги.
     
  5. Buba-Mara

    Buba-Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Од кај наоѓате торенти??
    нема на замунда :?:
     
  6. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    ^ thepiratebay
     
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Ја пушив новата епизода и од старт почна со огромна глупост....
    Како тој цртачот дојде до тој цртеж со ликот на Џек?! wtf, која им е логиката тука на продуцентите???
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    И јас за истото се чудев :D Не за џабе рекле, ко на филм :)
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    99 посто сигурна сум дека Викторија го потмитила да го нацрта Џек, јасно е дека му го фрли окото уште на почетокот дека има нешто вмешано, т,е неа и одговараше него да го намести.
    ЗМИЈА со 2 глави, значи штом е способна да плати луѓе да го претепат синот само за да не биде во притвор, незнам тогаш што уште не се очекува од неа.
    Послениве епизоди доста интересни, мислев дека ќе ја утепаат ко Рингер и овие, ама згрешив.
    Промо за следната епизода
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Gu87JQOST0
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 04k7hOm4AQ
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ExVYnb0zlg
    http://www.youtube.com/watch?v=ZEJF2qi0 ... re=related
    И последната сцена беше добар показател,
    [​IMG]
    Моќта веќе го обзема и него, нема да биде ништо поразличен...
     
  10. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Серијата ја обожавам, една од поомилените. Ја гледам на Фокс и се надевам дека ќе ја репризираат пошто имам испуштено некои епизоди.

    Многу ми е убава Аманда (Емили). Ќе биде интересно понатаму, баш ме занима како ќе се одвиваат работите. Иако серијата сигурно ќе се влече, нема да биде интересно ако одмаздата си ја оствари толку брзо. Ќе има перипетии сигурно. И да, со Даниел ми се многу убав пар.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Legacy баш и не им беше неопходна, колку да пополнат епизоди само, но сепак имаше некој интересни детали.
    Нолан срцка, што би Емили без него, НИШТО, од самоиот почеток он ја штити и јас бутка на правиот пат.
    И да ве израдувам, веќе е сигурно, CBS најавила 2 сезона за Revenge 8) E ајде не, колкава гледаност и рејтинзи има, мислам дека не се ни сумјавме дека ќе гледаме уште многу.
    Има уште многу да се открие....
    [​IMG]ЏЕК :rofl:
    [​IMG]срце :wasntme:
    Промото за 21, :o
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WV_hwLgSiI
    И една исто јака слика од последната епизода 22, :o останав, [​IMG]
    NO more miss nice :x
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204
    За одмаздата се живее ;)
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Предобра епизода, ^_^ драматична, неизвесна, морбидна, напната, за разлика од претходната во која се навратија во минатото и лично мене ми беше досадна. :yawn:
    Се случи и фамозниот бакнеж, конечно, помеѓу Емили и Џек.
    Многу беше потресна сцената со кутрето. :(
    Шарлот, сосема изгубено, лигаво, разгалено богаташче. Одвратно девојчиште. Никогаш и не ми одговараа со Деклан, заслужува 10 пати подобра девојка.
    Доказите си го најдоа патот до Емили. ;)
    Морниција ме полазија на крајот со Нолан. Толку многу сакаше да и' помогне. Наеба детето. :(
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Даниел изгледа си го покажа лицето, и не е толку мил и фин како што мислевме.
    Се на се за*бано семејство, до неповрат.
    Жал ми е за Џек, се гледа дека има некои mix fillings, ja сака Аманда длабоко во себе, но има чувства за Емили, растргнат е, па кој не ми бил, кога се е само фасада...
    Ќе има втора сезона, знам дека нема ништо да се разреши во следната, ако не и се се сплетка, но сакам Џек да дознае дека Емили е Аманда, многу сакам.
    Викторија нема да ја разберам никогаш.
    Па онаа Лидија па, што уште ја врткаат не ми е јасно.
    Ми се допаѓа новата "другарка" на Деклан, имам чувство дека ќе ја гледаме уште мнооогу.
    Во секој случај подобра од разгаленана, сега добар е Деклан кога нема никј друг до неа?
    Греота Нолан, на нет више го умреа, јас мислам дека само е онесвести, јак дечко е он :)
    Ешли |( што плетка па сега она, сигруна сум дека тоа што го виде ќе го искористи како џокер, ми стана одбивна во последниве епизоди.
    Добара епизода, невесува уште подобра и одличен крај
    Промо за последната
    http://www.youtube.com/watch?v=MHw2uhRBMnc
    http://www.youtube.com/watch?v=uzRJIo7z ... re=related
     
  15. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Јас на интернет би требало кај и да е да почнам да гледам тоа што сум испуштила.

    Засега последната што ја гледав на Фокс
    Не ми е јасно зошто така му прави Емили на Даниел? Разбирам да сака на тоа семејство да се одмазди ама зошто и он да ги сноси последиците? А баш ми се убави како пар ама таа нема искрени чувства за него за жал.
     
  16. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.073
    Море и Даниел не испадна цвеќе за мирисање. Ќе си тргне како попче по стапките на татко му. На почетокот мислам дека имаше чувства за него, ама сега од кога ја виде снимката од разговорот помеѓу него и Конрад дефинитивно ќе и биде уште полесно да си продолжи со одмаздата.

    Инаку добро би било Џејк да дознае дека Емили е Аманда, ама мислам дека е премногу импулсивен и нестабилен за да чува толку голема тајна :?:
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Многу добра серија :clap:
    Даниел се смени 360 степени, стана ист како татко му |( Мајка му е прекрасна жена и многу добро доловен негативен лик.
    Се ми се чини дека Емили ќе го извлече Нолан овојпат, а и којзнае како Ешли ќе извлече корист од тоа што го виде.
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Какво финале на првата сезона!
    :o

    Кога се појави онаа идиотката, оригиналната Емили, па уште и со стомак до заби, ми се идеше да и ја вчукам една! :devil: :@
    Глупача, мислев дека ја мавнаа сосем од серијата, она се врати токму во моментот кога Аманда сакаше да му каже се' на Џек. Толку беше погоден моментот, сцената, музиката... попусто. :(
    Скршена остана девојката, вистинска штета.

    Викторија умре?
    Нема да ја има воопшто во наредната сезона?
    Уште една голема штета (иако мислам дека е жива. Не знам како - ама Викторија ќе испадне жива. Во погледот и' се познаваше додека се приближуваше накај авионот дека знае - дека нешто не е во ред..)

    Требаше Емс/Аманда да го убие оној белчото.
    И испадна дека Грејсонс се само пиони во целата игра. Местенката на нејзиниот татко го извршил некој далеку помоќен и повлијателен.

    Многу, многу добра завршница на сезоната, остава простор за уште подобра и поквалитетна приказна.
    И песната на крајот од Florence and The Machine, целосно вклопено беше до перфекција.
    http://www.youtube.com/watch?v=hBcXe2B97TQ
     
    На Giovanna му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Ќе заборавев...

    кое тепање му го акна Емили на белчото!
    :o
    Го скрши буквално, девојката се покажа во вистинско светло со гневот кој го носи во себе.
    И фино што ја прекина свршувачката со Даниел, иако не заврши засега со Џек.
    Мислам дека Даниел и Ешли ќе се плеснат.
    Ешли само ја чекаше приликата да му се пикне во кревет.
    Девојката си е на мисија, тоа е. :)
     
  20. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.073
    Ау да, кој ќотек го изеде стариот, мерак ми дојде ептен. И ја мислам дека требаше да го убие. Како и да е татко и никогаш не би ја подржал за ништо од ова што прави, па не знам што и смени сега. Ваљда сфати дека не е туку така да убиеш човек :?:

    Викторија не верувам дека умре, не би била тоа-тоа серијата без најјаката злобница. Јако ќе биде сега што ќе ја уклучат мајка и на Емили во приказнава. Таман се чудев што уште ќе им прави на Грејсонс во наредната сезона, ама извадија многу добра приказна со видеото. Којзнае како ќе го проголта овој залак Емили, испадна работава многу поголема него што изгледаше.

    Аманда кога тогаш ќе ја среди некој од Грејсонови, нема да биде интересно ако од одма му се каже вистината на Џек.

    Се на се одлично финале, едвај го чекам стартот на наредна сезона. Ја заплеткаа работава баш по мој вкус :)