1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмазди

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Smile.Girl, 14 ноември 2011.

  1. Smile.Girl

    Smile.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    21
    Не, не така лошо колку што звучи :P
    ако погрешно бидам разбрана или темата не е интересна, и во најлош случај дупла :rofl: многу се извунувам и би ве замолила да ми дадете линк од огиналот тема ако оваа е дупла :*
    Сакав да направам ваква тема но се плашев да не бидам погрешно разбрана. :P
    Инаку не мислев на кизнит какви одмазди туку на некои смешни и интересни :P
    Па доколку на некого му треба совет нека побара :P
    Несакам да бидам лошо разбрана, сакам да си споделиме гјаволштини :devil:
    Инаку во моментов не ми текнува некоја таква која што сум ја направила ( всушност не ми работи кликеров за вакви работи :wasntme: ) Па....повелте :)
     
  2. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Да почнам
    *Моја екс другарка беше првата моја жртва :lol: кутрата што се не и направив :lol: Ми ја украде маскарата, а јас ја фатив...никако не признаваше...и ставив сапун и малку коректор во маскарата :rofl: :rofl: се опамети :rofl:
    *И мајка ми беше моја жртва...бев помала околку 10 години... мајка ми ми направи нешто (да не наведувам и да не должам) и јас паметна во нејзиниот шампон ставив малку (малку повеќе) од пената на тато ]:) лелелеле каква и беше косата по првото миење :rofl:
    *На кучката со која сме скарани веќе 1 година пред некое време ја најдов во кафич (инаку не одам по кафичи но и беше роденден на другарка ми и ме викна мене и уште една другарка во кафич на пијачка). Фрцлево со нејзините другарки беше во истиот кафич и се прчеше цело време...По некое време сите 3 кокошки отидоа заедно до тоалет и ние настапивме... во нивните кафиња (фрапе,нескафе што и да беше) ставивме мед (од оние што ги има по кафичите) и 5-6 лажички шеќер ]:) каква само им беше реакцијата ]:) хахахаха
    Продолжете вие девојки, да видиме различни начини и мислења на темава
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    па ја не практикувам одмазда,едноставно се ослободувам од тоа чуство и не се замарам,оние кои ги мразиме или на оние кои му спремаме одмазда,омразата и одмаздата прават да бидеме сеуште поврзани со нив,кога се ослободуваме од тоа чуство се ослободуваме и од тие бедни личности и се чуствуваме подобро :)
     
    На Justice.Girl и starbucks им се допаѓа ова.
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    ... се сервираат ладни. Одмаздољубива сум, враќам повеќекратно. Не е добро, ама се чувствувам празна дур не вратам. Зошто тој/таа да ме повреди, а ја него/неа не?! Ма со однапред пресметана камата.
     
  5. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Одмазда е нешто најглупо од наша страна. Зато им преќутувам на оние кои ме повредуваат, судбината ќе направи се. Ако така пордолжуваат, им се знае крајот.
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Одмаздата не мора секогаш да биде љубовна. Искрено отсекогаш сум мразела да се одмаздувам, не сакам да си имам грижа на совест. Од др страна пријателките ми велат глупава си дозволуваш,но напротив јас само ја пуштам ниско да падне личноста бидејќи без оглед што се случило пред други испаѓа глупа, пред нив си го покажува лицето, а јас сум жртвеното јагне. Оставам така како што е, ќе им врати некој друг над нас што има виша сила кога тогаш.
     
  7. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Одмаздата најчесто е љубовна,но на моја другарка и се има случено да биде засрамена пред цело школо(тоа заврши со тепачка),но дојде време кога таа и врати за се и не беше засрамена пред цело школо,туку цел град.......Бевме на тренинг(одбојка),кога таа се тушираше и ние и зедовме некои од работите,таа не бркаше додека не стасавме во салата, во салата имаше машки кои нив ги знае цел град,кога они ја погледнаа почнаа да се смеат(дури и ја сликаа и одма на фб)......Само ОДМАЗДА.......
    Но најлошото е тоа што незиниот сакан беше таму(мислам тој ја постира сликата)....имам повеќе одмазди но нешто не ми се пишуваа за ова денес....
    :!: :!: :!: :devil: :devil: :devil: :devil: 8) :lol: :rofl:
     
  8. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Мојата единствена одмазда е искреноста...дури и два отровни збора можат да направат повеќе од материјална или физичка штета...
     
    На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Аууу јас постапувам со лугето онака како они со мене...Досега им имам многу возратено на оние ''другарки ''.Според мене ако само ќутиш и допуштиш тоа да се случи и помине со изговор не сакаш на нивно ниво да паѓаш е глупа работа бидејки дозовлуваш баш такви да те повредуваат глават горе на таквите и мисли начини додека не ја отргниш од себе....
     
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Вистина е дека одмаздата е најслатка ама сметам дека не треба да си ги валкам рацете со непотребни луѓе. Секогаш сметам дека она што го заслужуваат ќе им се случи, но сепак не значи дека некогаш не се одмаздувам, но никогаш не се одмаздувам кога сметам дека е време, туку по тек на време кога работата малце ќе стивни и кога сите ќе мислат дека и јас сум се смирила (неочекуваното е најслатко)
     
  11. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Озмаздата е слатка,но има кој да ги казни тие што направиле лошо,нема да се симињам на нивно ниво,нека им е на чест. ;)
     
  12. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Ахаах ќе се одмаздам јас за се :envy::envy:
     
  13. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Одмаздата не ја сакам, знам дека не е добра и не води кон добро, уште повеќе ја зголемува омразата. Се трудам да не се одмаздувам, ако ме повреди некој го бришам од животот и крај.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  14. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Има кој да ги решава работите Господ е голем.
     
    На cresa-jagoda, Keiner и marija305 им се допаѓа ова.
  15. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Одмазда ти е само губење време у живот. :D
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Одмаздољубиво говедо сум.
    Дур не вратам не се откажувам
     
    На marlonbrando69 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Сум одмаздољубива зашто сум правдољубива. Ситници памтам и се светам и уживам во тоа да ги казнувам глупаците. :D
     
  18. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Имало ситуации кога сум сакала да се одмаздам, буквално сум горела од желба да го направам тоа, а не сум го направила.
    Веројатно зашто сум се исплашила да не си создадам поголеми проблеми и покрај непријатната ситуација во која сум била веќе ( во случајот не по моја вина), а имало и случаи кога од жал не сум се одмаздувала.
    И не се каам. Што знам, некако не гледам големо задоволство во тоа. Можеби и грешам.
     
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.580
    Пол:
    Женски
    Абе луѓе, читајте вовед, тамава не е за такви одмазди какви што мислите. :D И треба во Насмевка да биде.
     
    На +++ и Alisa22 им се допаѓа ова.