1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Албанија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од T-At, 3 јули 2011.

  1. T-At

    T-At Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Сакам да одам на одмор во Албанија.Кое место ми го препорачувате,со убава песочна плажа.Кажете ми нешто повеќе. :talk: Ве молам!
     
  2. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Ја бев во Саранда пред 2 години и ми се свиѓаше многу,а посебно морето,ептен е чисто :)
     
    На NAJovanovski и thebesta им се допаѓа ова.
  3. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    луге одете во саранда ,преубаво е..а немојте да ги пропустите ксамили, рај за очи е, а исто е и блу ајс...ке ви поставам слики да видите и да се уверите
     
  4. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Бев еднаш и да одам пак- не фала. Сеуште туризмот во Албанија не е развиен, според мене им треба уште малку..
    Кога ние бевме сеуште се градеше, на сите страни ѓубриња, патишта неасфалтирани.. А и плажите не ми оставија некој посебен впечаток.Јас уште еднаш не би отишла таму на одмор, сега незнам како е.
    Но по моето искуство, пак нема да експериментирам. :lol:
     
    На thebesta му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    jaс сум била во драч,а оваа година ќе идам во саранда.во драч не беше нешто посебно....
     
    На T-At му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LuisRoyo

    LuisRoyo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    12
    Имам одено во Драч, во фаза на градење и развој на туризамот беше сеуште.. но, сепак пофални зборови само од мене..Саранда , Валона многу ги фалат па верувам дека се фини места:) Но, сепак патот до Албанија ауу..лошо :( се надевам дека подобрена е ситуацијата на тоа поле..сепак не го пропуштајте Елбасан на одење, вреди да се посети..Поздрави!:)
     
    На T-At му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    Ксамил, неверојатна убавина, одмор и за душа и за очи. Ако бараш журка дефинитивно нема да ја најдеш во Ксамил, ама затоа пак, морето и плажите се како од филм излезени. Сум прошетала многу земји, таа убавина од плажи и чисто море што ја видов во Ксамил не можам да ја споредам со никое друго место. Дефинитивно уникатно !
     
    На Vladus, Christina.A, T-At и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Знае некој нешто повеќе за местово ?
    Плажите биле на неколку чекори од хотелите така или зависи кој хотел?
    Повеќе информации ако знае некој нека каже, вечерва заминуваме.
     
    На T-At му/ѝ се допаѓа ова.
  9. T-At

    T-At Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    vi blagodaram na site jas veke bev na odmor vo ksamil albanija mestoto bese prekrasno ne e mnogu za noken zivot ama plazite se preubavi raj za dusata i ocite poubavo mesto zdravje vodata voopsto ne e dlaboka i mnogu e cista plazite se cisti so bel pesok i nema kamencinja a i ne e mnogu skapo
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  10. T-At

    T-At Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    nie se vrativme preku grcija patot e celo vreme avtopat i mnogu ubav a kilometrazata e ista :D :D
     
  11. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    А дали во Саранда има задоволителен ноќен живот?
     
  12. betelu

    betelu Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
     
    На Sunlight му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Јас бев годинава во Албанија - Валона, првпат и морам да кажам дека сум премногу задоволна. Цените на продуктите се исти како во Скопје, со варирање плус/минус десет до дваесет денари. За сместување ние најдовме цел апартман кој вклучуваше 2 спални соби (една со двоен кревет и една со два кревети единечни) 2 вециња (со биде и во двете :!: ), машина за перење алишта, кујна со огромен фрижидер, рерна, шпорет, аспиратор и останати современи технологии, дневна соба со телевизор, два двоседи кои се пуштаа и претвараа во спална и една фотелја која исто се пушташе. (не такви старски туку нови кожни) :inlove: Мермерен под, 2 тераси, добро осветлување, доста штеќери, 2 постојано полни болјери... само за 40 евра од ноќ. Бевме 2 семејства по четири души, вкупно 8. Таман ни беше! :)
     
  14. bitolski69

    bitolski69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2012
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    23
    od tie sto bile ksamil na odmor, moze da me kontaktira nekoj, da poprasam 2-3 raboti. odnapred blagodaram pozdrav
     
  15. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Бев лани саранда убаво мирно место се ти е тука блиску, воопшто не е скапо значи за многу ефтини пари си на море .Ние се сместивме во хотел и плаќавме 20 евра од ноќ за соба за двајца со вц клима - без доплата и тераса, одма до плажа беше хотелот.Ноќен живот нема јас видов една дискотека ама внатре 10 луѓе немаше повеќето се фамилијарни луѓе со деца млади немаше баш многу.Бевме ксамил неколку пати на плажа и таму е феноменално песок бела водата чиста топла и ефтино беше чадор со 2 лежалки беше 250 денари само е местото мало селце и освен на плажа нема каде да прошеташ на друго место .Јас убаво си поминав за мирен пензионерски одмор е совршено.
     
    На thebesta му/ѝ се допаѓа ова.
  16. thebesta

    thebesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    19
    znaci ova e tocno no samo edno poeftino nikogas na odmor si nemam projdeno ;) a i ubavo more cisto prekrasno e navistina
     
  17. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ксамил морето ти е прекрасно, топло и чисто. Цените лани беа многу слични на нашите можда малку беа повисоки од кај нас, нели туристичко место, ама пак не беа толку високи, слични како кај нас.
    Смештајот не беше скап. Прашај што те интересира.
     
    На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
  18. bitolski69

    bitolski69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2012
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    23

    najprvo blagodaarm sto mi odgovori. za ceni i slicno sum zapoznat ,albanija odam na letuvanje poslednive 10tina god. sakam da smenam sega i da slezam nadolu za ksamil. potrebno mi e smestuvanje na sam breg ili mnogu blisku do nego. na pesocna plaza, po moznost pogolema, podolga, posiroka. sto najdov na internet sve bilo karpi i kamenja i podaleku od plaza. dali tuka nesto mozes da mi pomognes? blagodaram uste ednas, pozdrav
     
  19. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ќе најдеш со самото одење, има многу луѓе што нудат куќи и идат по тебе, еден белки ќе се погоди да биде блиску до плажата. Мене плажата ми беше 30 чекори оддалечена од куќата. Друго не знам што да ти помогнам.
     
  20. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Сум била во Саранда,Драч и во Валона пред 2-3 години така нешто :^)
    Убаво си поминав,плажите беа прекрасни. 8) 10 дена бев и не зажалив дека сум отишла токму во Албанија.
    Ама вака искрејно,треба уште многу да се поработи на тоа.Не е баш се толку развиено..