1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Албанија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од T-At, 3 јули 2011.

  1. MiaBeMia

    MiaBeMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    35
    Едаш бев во Валона и искрено :puke: :puke: :puke: веднаш сакавме да се вратиме назад, ама немаше место во автобусот ... кој не бил на поубаво место може и да му се допадне ама јас никогаш повеќе таму нема да стапнам, ако некој планира да оди да си земе гас маска. Среќа што немавме уплатено сместување преку агенцијата па си фативме такси и си отидовме понастрана едно 6 километри од Валона кај што е почисто морето, плажата во Валона не е плажа туку канализација, цел град смрди корне, плажата ви е исто како бит-пазар само од карши со море полно со гомна и мочки :puke: . Ноќен живот = 0 . Од што е ефтино немаш кај да ги потрошиш парите, па ние по цели денови висевме по локалните ресторанчиња пошто не ти се исплати да готвиш таму, храната е убава и е живо џабе човек да се храни по ресторани. Најсмешно беше кога баравме да купиме сувенир ... еее тоа нема да го заборавам .... сувенир? што е тоа? сувенир од Албанија можете да најдете само во Македонијана на тезгите низ Струга, Тетово, Гостивар, пошто таму ама стварно не постои Јас попрво би си седела во двор цело лето одколку таму да стапнам пак. Не само што не ви ја препорачувам Валона (иако не сум била на другите места не се сомневам дека е и полошо) туку да можам би ја забранила Албанија како дестинација за одмор и тоа со закон. Башка вриеше од фамилии со мали деца, пиштење вриштење, доење по плажи, а музика на плажа немаше, ауууу кога ќе ми текне ми се повраќа ... па нашиве македонци со салатите и ракиите на плажа лелеее ужасноооооо се каам што се присеќам на сето тоа, на толку ефтини цени нашиве салати и ракии на плажа јадеа пиеа ... уф ужас
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bitolski69

    bitolski69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2012
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    23
    Лани јас бев сместен над тунелот. Првата плаза до тунелот ја имавме а и другите ги посетувавме. Вие кај сте биле 6км од градот? Пред НИМФА или после неа? А каков автобус сте насле за враканје назад? Од некоја наса туристицка агенција или ...?
    Поздрав :)
     
  3. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Девојки што викате каде е поубаво во саранда или ксамил? и каде е поевтино , мислам слично како во охрид ? сакаме да одиме сега на 1 ,5 јули албаниа ама не знаеме каде што викате?
     
  4. kravata

    kravata Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    јас сум била во саранда и во валона. повеќе ми се допадна валона,незнам зошто :?:
    а инаку водата и во саранда и во валона е мноогу чиста
     
  5. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Во Ксамил е многу поефтино
     
  6. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23


    ноќен живот има
     
  7. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23
    кој град би го преорачале , јас мислев валона но сега како што читам смрдело :envy: таму и се мислам , која дестинација е поубава за млади да има ноќен живот и да не е мн скапо
     
  8. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23

    во саранда има ноќен живот или слабо ?
     
  9. ikame

    ikame Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    368
    Пол:
    Женски
    ние во Саранда пред 3 години плакавме смештај 15 евра за соба со фрижидер,клима тв,вц,голема тераса и тоа прва линија башка што се исцеенкавме од 18 ни симна на 15
     
  10. beliver

    beliver Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    оваа година сакаме да идаме во албанија.. е сеа се двоумам помеѓу саранда и ксамил.. ако може некој што бил да ми каже дали лесно се наоѓа приватен смештај и отприлика кои се цените.!
     
    На smesko.s му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Сакаме да одиме на еден ден во Албанија, односно во Подградец на ручек. Има ли некој искуство, дали ќе ни бараат патничко осигурување на граница?
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Ако може некоја да ми предложи добар хотел во Драч, прв ред покрај море. Тенкју
     
    На NAJovanovski му/ѝ се допаѓа ова.
  13. irena85

    irena85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
  14. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Пред 4 години бевме со семејството мое и со семејството на кумот во Валона.
    Не знам за другите, но јас си поминав многу убаво, иако вриеше од комарци на вечер.
    Бевме на едно повисоко местенце и ко удолница беше патот (5км) и одма е плажата тука.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.480
    Не знам зошто воопшто барате смештај преку агенција.
    Во Ксамил врие од понуда за смештај.
    Оваа првата само ја знам, ама мислам дека не е баш така блиску до плажата.
    Во ксамил, бидејќи местото е како брдесто малце, ретко се наоѓаат вили до самата плажа.
     
  16. evamia81

    evamia81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Здраво друштво,
    годинава одиме на одмор во Ксамил, па ме интересира дали има маркет, месарница пазар и сл. бидејќи сакаме сами да си готвиме. Инаку одиме во јули(12) па ме интересира некој што бил тој период лани какво искуство има со лежалките-ние си имаме купено наши и сакаме да ги носиме. ќе бидеме сместени во вила Алекс. Звучи познато? Искуства, впечатоци...? :^)
     
  17. h.misunderstood

    h.misunderstood Активен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Сакам да прашам дали некој бил во вила Чапури во Валона,да ми каже колку е блиску до морето и други информации и искуства.Благодарам :*
     
  18. mackokrstev

    mackokrstev Нов член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    sakame da odime vo saranda vo avgust jas i mojata devojka,ako saka nekoj da delime prevoz so vase vozilo.
     
  19. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    масара во ксамил имаш веднаш на патот, пред да свртиш за накај плажата, кај големиот маркте (и на два ката е), пазар некој голем и не видов, ама имаш тезги неколку. За лежалките, имаш две лежалки и чадор за 250 денари, а двете плажи се приватни и незнам дали можеш да си носиш лежалка, освен ако одиш накај карпестиот дел.
     
  20. Faith

    Faith Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    6

    Nie sme trojca i planirame da ideme so nase vozilo... taka da ima mesto za uste dvajca.
    Koj avgust Vi odgovara na Vas? Jas se uste ne znam koga ke mi bide odmorot od rabota, ali golemi se sansite za od 9ti avgust.