1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Албанија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од T-At, 3 јули 2011.

  1. Makedoncence

    Makedoncence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    14
    Jas sum edna od tie koi sakaat godinava odmor familijarno vo ksamil samo ne sum sigurna za smestaj. Da baram po agenciive ili mozno e i tamu da si najdam? Strav mi zashto sum so mali decinja. Sovet???
     
  2. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.815
    Пол:
    Женски
    Ќе ти одговорам и јас дека лани бев и јас во Ксамил :)
    Ако бараш преку агенција ќе платиш поскапо,се наоѓа смештај лесно и брзо.На самиот влез во ксамил на самиот пат има луѓе што чекат туристи и нудат смештај ви било кој ден од денот.
    Ќе си прашаш ќе разгледаш и што ќе ти одговара тоа :)
     
    На IronLady и Makedoncence им се допаѓа ова.
  3. Makedoncence

    Makedoncence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    14
    Ne ohrabri Viktorijaaa5, ti blagodaram mnogu :)
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.209
    Пол:
    Женски
    @Makedoncence ќе ти го кажев истото ко и Вики :)
    Убаво да си поминете.
     
    На Viktorijaaa5 и Makedoncence им се допаѓа ова.
  5. eli4

    eli4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Здраво, и ние оваа година се мислиме за одмор во Ксамил во август после 5-ти. Поточно сопругот ме убедува :D. Па ме интересира од вашите искуства од лани или оваа година да ми објасните што е вистина а што мит:^). Дека тешко се наоѓа студио/апартман на море т.е во прв ред, потоа дека е премногу гужва на плажа и дека е скоро невозможно да си обезбедиш лежалки секој ден односно наутро иако се сите празни наводно сите се резервирани-за нивни луѓе?(а ние со дете и секогаш прв ред настојуваме:worried:). Оваа година си зацртав дека сакам баш одмор со поглед на море плажа до 50м оддалеченост и сл. Верувам дека сопствена режија е подобар избор...Добредојдени се и др информации од типот на патарини и цени, километража, цени за гориво, плин дали има на бензиските, проблеми со начинот на комуникација, сообраќајни знаци патокази и сл. Хелп :lol:
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    Ајде и јaс зa Ксaмил инфo чекaм.Пoсебнo зa пaтoт кaкo е нaтaму,зa кoлку време се стигa aкo не oдиш преку Грцијa
     
  7. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Girls help! se dogovoriv so deckomi da odime.za ksamil,i ke odime preku grcija,e sea tamu imalo.nekoe splavce demek,kao od.vremeto na dedo noe,kazete mi sigurno e toa,misam mene mi e strav iskreno zaso ne e nesto nesto,ama ako imate iskustva spodelete,barem.da se utesham :*
     
  8. sikica7

    sikica7 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2015
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    1.983
    Оваа година поточно следната недела планирам да одам на летување во КСАМИЛ , од моја донбра пријателка слушнав дека местово е одлично а и како што може да видам фотографии на нет ми се чини дека не е одлично дека е ФЕНОМЕНАЛно... но сепак сакав да ве прашам поради тоа што планирам да одам со домашно милениче -КУЧЕ- дали ке имам проблеми околку наоѓањето смештај? ВЕ МОЛАМ за помош???
     
  9. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.077
    Допаѓања:
    81.907
    Пол:
    Женски
    Zdravo i od mene eve i nie ke odime od 21 vo ksamil ,a da imam slusnato za splavceto pa sto ako ima fino lepo ke si pominete i ke si uzivas so decko ti vo odmorot , ne treba toa da te plasi pozz i ubav odmor .
     
  10. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Сепак мене ми е страв, али викаат боље било од таа страна со сплавчето зашто другиот дел патот бил крш.. Ех незнам, фала ти во секој случај ние тргаме на 22 ! убав одмор и на тебе :)
     
    На kuc му/ѝ се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    @RumShtangla патот преку Саранда е многу лош, проблем е планината пред Саранда. Премногу кривини.
     
  12. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Страв не страв со сплавчето ќе си тераме. Ај знам досадна сум али да прашам у врска со ова booking.com веродостојно е? Пошо као резервираш у вилата не си преку агенција..Хм што мислите? Да не замарам ова ми е последно прашање :*
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Искрено јас незнам еве нека каже некој друг.
     
  14. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    799
    Jas preku booking rezervirav za u avgust, i ne mi bese verno neznam zosto ,i na soprugot mu vikam jas ke zvonam u hotelot. I zazvoniv go najdov brojot na nivniot web i i rekov deka preku booking rezervirav za taa data, ona imeto mi go kaza curious ste vie taka ? Taka da @RumShtangla mozes da rezerviras ako najdes nesto. Jas u bansko imam odeno i rezerv preku booking. Samo brojot ke si go zapazis sto ke ti izleze pri rezervacija
     
  15. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Еееј фала ти многу :*
     
    На curious-doll му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kmoss

    kmoss Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    zravo. ke mozes da mi kazes dali ke odite preku agencija ili tamu ke barate smestuvanje.. Nie sakame da odime tamu da barame pa ako znaes da ni kazes kako se dvizat cenite za dvajca z naem na soba od vecer...
     
  17. Makedoncence

    Makedoncence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    14
    Ajde od koga ke se vratish te cekame so informacii za toa kako si pominala po pat i tamu za smeshtaj, pa da si gi reshime dilemite :) Imaj ubav odmor.
     
    На kuc му/ѝ се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    ^ Имате соби и апартмани, имате огласи по пат и покрај плажите.
     
    На Makedoncence му/ѝ се допаѓа ова.
  19. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Tamu kje barame,ili pak edino nekolku dena pred idenje ako odlucime preku booking ako ima niski ceni da rezervirame
    Kao so vikaat od 20evra nagore
     
  20. slavicaaa123

    slavicaaa123 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Aj kazete nesto za Valona vikaat deka bilo eftino a i ubavo..vodata kakva e..:sun::cash: