1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Бугарија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ElleS, 22 мај 2011.

  1. Bella2

    Bella2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    6

    Мислам дека 100 пати сум була во бугарија :rofl: најмногу зимно време но и за велигден неколку пати. Најчесто одев во хотел Лион во Банско но бидејки го реновираа е малку по скап сега. Сум била и во White fir wally i Regnum исто така лоцирани во банско
     
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Преклани бев во Сончев Брег. Супер си поминав. Бев сместен во едно место близу до С. Б.
    60 евра смештај платив за 10 дена. Ефтини цени општо за се. Е водата во морето не е баш чиста. Од сабајле може да се рече дека е почиста. Ноќен живот топ.

    Па оваа година му ја мислам пак да одам.
     
  3. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Бев еднаш... ама не на море :shake:
     
  4. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    Лани бевме во Сончев Брег, мешано големо друштво. За млади е супер, топ за журкање. Јадењето пре ефтино, слободно можеш да јадеш во ресторанти и ич да не му ја мислиш. И не само јадењето, се е поефтино. Ние бевме сметени во хотел во центарот, на редот над дискотеките, секој ден одевме на познатата Какао бич со автобус, 1 лев мислам беше во еден правец, автобуси нон стоп, на секој 10-15 мин. Само никако да ми текне името на хотелот, два беа еден до друг, ние бевме во новиот дел, чисто , постелнина менуваа секој трет ден , под нас имаше ресторанти и тоа.. Се на се супер одмор
     
    На Prilepce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Јас лани бев во Несебар и си поминав супер.Местото е многу убаво,мирно,има кај да се прошета.Гостопримливи се луѓето и спремни за било каква помош во секое време.Плажите се убави,а што се однесува до морето..беше мирно(чудно за Црното Море,нели :/) Во близина е сончев брег,1 левче со бус до таму,и пред се ефтино,со 200 евра(од кои 100 дадов за смештај) без никакво штедење би ви биле доволни :D Aко некој е заинтересиран за плус информации нека пише ;)
     
  6. Bescheiden

    Bescheiden Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    193
    Лани бев во Несебар и преубаво си поминав :) Сместувањето беше супер, плус колку беа фини газдите.. 99% бевме Македонци, Срби и Руси, за мерак :D Градот е мал, скромен, убаво среден со многу дрвореди, едно шеталиште, има две плажи, многу продавници и прехрамбени и онака за сувенири и облека... Храната е ефтина, до нас имаше една кантина со домашно јадење, порција беше околу 4-7 лева :!: Цели 10 дена си јадев еден сладолет, поточно беа во пакет 2 сладоледи за 1 лев :D Ресторани, кафани, бурекчилници - колку сакаш! Дискотеки, не забележав многу, има кафичи а за некоја појака журка може да се оди до Сончев брег.. Знам 2011 Тиесто беше доаѓал, жал ми е што пропуштив :worried:

    Замерка е дека, не е како во Грција.. за до плажа се потребни околу 15 минути, освен ако не си во оние скапите хотели, кај што плажата им е пред нос :lol: Иако мене ова не ми сметаше. Водата исто не може да се пофали, премногу алги и медузи :| И матна е, ама тоа веројатно поради ПРЕмногу народ..
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mila34

    mila34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    82
    Пред 3 години бев на одмор во Несебар и супер си поминав, се сместив во стариот дел на градот и беше прекрасно...градот е мал убав има што да се види..храната е ефтина..кафани ресторани колку ти душа сака...во близина е сончев брег таму плажата е прекрасна место за млади е...морето е гадно :) али тоа е со црно море треба да знаеш што да очекуваш секако...во секој случај отидете нема да зажалите
     
  8. redheaded

    redheaded Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали одевте преку некоја агенција или сами таму си најдовте смештај? :)
     
  9. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Crvoexpress.com.mk преку неа отидовме :) Имаат понуди и за ова лето во Бугарија :)
     
  10. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23
    во несебар имам одено и супер си поминав , многу е ефтинооо ,да се убиеш од трошење :) , мало местенце , гостопримливи се и сончев брег е блиску (пешки се оде ) , за малади е супер. Е во несебар нема многу ноќен живот, ама во сончев брег има кафичи , дискотеки еден куп :)
     
  11. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23




    подобро од таму да си најдеш смештај , многу поефтино е , и они те чекаат и ти нудат еден куп луѓе има што нудат .
     
  12. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Бил некој во хотел кокиче во сончев брег ?
     
  13. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
  14. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Да ама ме интересира искуство :)
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Не сум била во Кокиче хотелот, но Сончев Брег како место, апсолутно ти го препорачувам :clap:
     
    На lovelife му/ѝ се допаѓа ова.
  16. HollyCombs

    HollyCombs Активен член

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    19
    Доколку одам директно во Сончев Брег без претходно закажување преку туристички агенции колку се шансите да најдам слободен хотел..и каде е поефтино Сончев Брег или Несебар? Ќе може ли подетално да ми кажат тие веќе што имале искуство во врска со ова?
     
  17. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235

    Секако дека ќе најдеш .. Инаку Несебар е поефтино. Има луѓе кои стојат и чекат туристи, за да понудат сместување.

    Едит: Ние лани бевме сметени во хотел Риор во Сончев Брег, плаќавме околу 13е на вечер, ама преку агенција, а вака сами да одите, ќе ви испадне сигурно поефтино. Нов, чист хотел, со базент. Долу имавме ресторант во кој имавме 30% попуст, а таму и онака јадењето е ефтино, ама и тоа плус, многу ефтино ни излегуваше. Хотелот е на центарот кај кафичите. Ние одевме на Какао, со автобус за 5-10 мин се стигаше, 1 лев во еден правец. На секој 10-15 мин имаш градски автобуси .
     
  18. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Извини ќе можеш да ми кажеш преку која агенција?
     
  19. mariiiii

    mariiiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    Колку пари е за на cacao beach?
     
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    Мислиш влез дали се плаќа?
    Тоа е бесплатно. Се плаќа леќалка 8 лева и чадор 8, посебно, можеш да земеш само лежалка или само чадор, а има и дел за пешкири, не мораш да земеш лежалки ако не сакаш.
    Одма до неа е Бедрум , таму има и базент и имаат едни ко кревети големи беа по 25 или 30 лева, со овошје и вода.