1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одмор во Бугарија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ElleS, 22 мај 2011.

  1. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Бил некој во Варна , Златни песоци, Приморски ? и колку пари е смештајот?
     
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Може некоја да ми каже како се движат цените за ноќевање во Несебар? Конкретно, гледав преку Црвоекспрес, нудат ноќевања за 7 евра. Ама ме интересира вака приватно како се движат :) не преку агенција. Може да се најде приватно сместување некаде околу 20 август?
     
  3. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Mожеш да најдеш смештај,зошто само што ќе се симнеш од автобус,ќе ти се пуштат еден куп бабички и дедовци кои нудат сместување. :lol: Така да ич без гајле за тоа.
    Не ми текнува баш нај јасно,но знам кога се симнав јас,еден чичко ми понуди смештај за 35 евра од ден,во вила.Е сеа колку луѓе сте,ќе си поделите.Јас бев од 5ти август лани. :)
    Мислам дека ти е подобро сепак преку агенција,ефтини им се понудите.
     
  4. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Ние сме двајца, така што ќе ни треба двокреветна соба :) сакавме да одиме приватно, само превоз преку агенција. Ама може и оваа понуда да ја избереме. Сепак, ти благодарам на одговорот.
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23
    Би го препорачала тој другиот аква парк во ннесебар многу е подобар од овој на сликава имам одено преубаво е :) http://www.youtube.com/watch?v=BIgIbk8eH14
     
  6. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Ние плаќавме по 10 евра од особа, имавме двокреветна соба, со телевизор, фрижидер, тераса, сопствено веце се разбира :) Бевме некаде накај 10 ти август. Штом се симнеш од автобус одма имаш понуди, сепак ние отидовме кај една жена кај која вереников порано имал одено знаевме дека е проверено и дека ќе ни се допадне, па не шетавме многу, а може и поефтино ќе најдевме ама ептен уморни бевме, плус ни врнеше тогаш |( Сепак смештајот што го добивме вредеше за парите :) И Несебар ти е многу убаво местенце ич нема да згрешиш што ќе одиш таму, кога сакаш за брзо време си на Сончев брег со автобус :)
     
    На Nati.P му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Mорам ова да го потенцирам за оние кои ќе одат во Несебар.
    Обавезно да пробате од палачинките,од 3 лева нагоре се,и се најубавите палачинки што сум ги пробала некогаш.

    Обавезно,обавезно :D
    Ахх,како би изела сеа една :(
     
  8. pearlll

    pearlll Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    23


    И јас да ви ги препорачам слатките аууу страшни се , поубаво нешто не сум пробала :inlove: !!!!! ЌЕ ја забележите слаткарата една до друга се втората имаат папагалче во кафез .. Најдоброто нешто што сум го пробала , сите љубители на благо не пропуштајте :D
     
  9. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Што ги спомна сега :rofl: ние земавме од едно типче така мило на фаца, дебелко и тетовирано ама почист човек од него немам сретнато :!: абре ништо ама баш ништо не фаќаше со раце, се со најлонче, лажица,виљушка тоа да се чудиш, а не како кај нас тука фаќаат пари па ајде јадењето после |( не се сеќавам на цената ама знам ефтини беа многу, и огромни, една палачинка ќе земевме и ја делевме со мажево, дефинитивно најубави палачинки правеше во цел Несебар, а и блиску до смештајот ни беше и обавезно секоја вечер ние нацртани кај него :D
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Да не беше кељав и така прилично висок? :rofl:
     
  11. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Да , дааааа :rofl: и секогаш насмеан :rofl:
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Се сложувам,најдобрите палачинки се кај него.. и ние гнетевме кај него :D :D
     
    На Veki4kaa и anastasijaki им се допаѓа ова.
  13. redheaded

    redheaded Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Девојки што мислите за крадењето во Бугарија, ме исплашија дека многу се краде таму па ме фати паника затоа што само јас и дечко ми ќе бидеме и ми е страв,дури и се предомислувам дали да одиме, не сакам да ми се уништи целиот одмор за (не дај боже) вакво нешто. :worried:
     
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.056
    Пол:
    Женски
    Јас сум била на одмор во Бугарија , но многу оддамна , јули 2000 година :) И тоа во Несебар и Бургас. Тогаш не беше ништо средено како сега , јас бев со моите родители , кога отидовме во хотелот ни рекоа-нема место , дали не зезнаа тие од агенцијата нешто (не се секавам бев само 10 години тогаш ) и потоа ајде го шетавме цел град како изгубени германци :D одевме од хотел во хотел и никаде нема место .Потоа најдовме конечно место во една зграда и тоа без лифт на 5ти спрат , стара зграда од можеби 1970-тата година :lol: а внатре неисчистено како што треба насекаде пајажини , и да ви кажам ми се одмили и одмор и се. И морето не ми се допадна дали ние таму каде што одевме не беше добро , смао се сеќавам ми се допаѓаа пиците што ги јадев во едно ресторанче во центарот на Несебар :D
    А да и многу далеку е бе луѓе незнам колку саати се патуваше но сигурно беше над 7-8 :tmi: А ние бевме сместени во двоспратен автобус па така да се изморив и психички и физички :D
     
  15. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Неколку пати имам одено Бугарија,во Равда и Несебар и можам да кажам дека е прекрасно,плажите се убави,песочни,но морето како море не е баш за воодушевување,баш поради брановите и ладната вода.
    Сепак вреди да се отиде и да се види,цените за сместување и јадење се ефтини и може да се истера сосем добар одмор.
    Би отишла пак. ;)
     
  16. sweet-bebufce

    sweet-bebufce Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    18
    Што ме настрвивте со палачинките не сте фер :D Едвај чекам да идам сладолед, палачинки и оние големи полнети компири ммммм, ги обожавааам :D
     
  17. Prilepce

    Prilepce Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    А да и многу далеку е бе луѓе незнам колку саати се патуваше но сигурно беше над 7-8 часа"
    Не бой се! На 12 юли (петок) откриват магистралата (аутобан "Тракия") и времето ке се сократи (скаси)!
     
  18. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Ние немавме никаков проблем..имаше моменти кога ташната за на плажа ја остававме на песок(а во неа апарати,мобилен..) и по пола саат во вода сме седеле. :lol:
    Секаде каде што се оди треба да се пази. :!:
    Само парите кога ќе ги мењавате,менувајте ги во банка,не во менувачница(тие крадат) :)
     
    На redheaded му/ѝ се допаѓа ова.
  19. jjoovvaannaa

    jjoovvaannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Многу уба пица имат во Бугарија(несебар) 8)
     
  20. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Дааа :rofl:
    И многу ефтина :!:
    За 190 денари..голема пица и две кока коли,во строгиот центар на градот и тоа :lol:
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.